banner851

banner614

KAŞIKOĞLU’NA BİR HALLER OLMUŞ…

banner619

Eski AK Partili yeni Deva Partili Metin Kaşıkoğlu, artık muhalif kesimde dobra dobra eleştirilerde bulunuyor. Yeri gelince yıllarca mensubu olduğu iktidara tepki göstermekten çekinmeyen Kaşıkoğlu, ramazan ayının ilk cuma hutbesindeki ifadelerinden dolayı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a “Millet sokakta travesti, gay, lezbiyen, biseksüel avına mı çıksın istiyorsunuz?” diye seslendi. Bankaların aldığı faiz ve şans oyunları üzerinden Diyanet’e yönelttiği eleştiriler ise “AK Partili iken bunlar gözüne batmıyor muydu?” dedirtti. Ayrıca “Herkese Cuma Namazı yasakken, Beştepe Millet Camii’nde VİP Cuma Namazı helal midir?” diyerek, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

banner846
Siyaset 29.04.2020, 12:32 01.05.2020, 11:09
6731
KAŞIKOĞLU’NA BİR HALLER OLMUŞ…
banner844

AK Parti’de 2 dönem milletvekilliği ve 1 dönem il başkanlığı yapan Avukat ve Arabulucu Metin Kaşıkoğlu, görüş ayrılıkları gerekçesiyle partisinden istifa ederek, bir süre önce eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın kurduğu Deva Partisi’ne geçti. Kendisi gibi eski AK Partili Babacan’ın partisinin kurucular kurulunda yer alan Kaşıkoğlu, artık muhalefet saflarında olduğu için eleştiri dozu yüksek açıklamalar yapıyor.

“Fırınlarda yakacak mısınız bunları?”

Sosyal medyayı aktif kullanan Kaşıkoğlu, son olarak gündemine ramazan ayının ilk cuma hutbesindeki ifadelerinden dolayı bazı kesimlerin hedef seçtiği Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı aldı. İlk olarak Erbaş’ın açıklamasının yer aldığı “Diyanet bir kez daha açıkladı: Eşcinsellik haramdır” başlıklı haberi paylaşan Kaşıkoğlu, altına şu notu düştü: “Tamam, biliyoruz. Sonuç ne? Fırınlarda yakacak mısınız bunları? Vatandaşlıktan çıkarıp, sınırdışı mı yapacaksınız? Hastaneye yatırıp tedavi mi edeceksiniz? Nedir istediğiniz? Millet sokakta travesti, gay, lezbiyen, biseksüel avına mı çıksın istiyorsunuz? Amacınız hiç iyi gözükmüyor.”

Yandaş medya çıkışı

Kaşıkoğlu hedefine ‘yandaş’ olarak ifade ettiği iktidara yakın medyayı da alarak, şu paylaşımda bulundu: “Her gün yandaş medya olarak, yaptığınız programların bir çoğunda LGBT mensuplarını ekrana çıkart, dizilerinde neredeyse bir LGBT'li eksik olmasın, özendirme yarışına gir, şimdi de yalakalık için LGBT'lik sapkınlık diye bağır dur. Başlar ayak, ayaklar baş oldu şu güzel ülkemde... Amacınızı biliyoruz, ne yapmaya çalıştığınızın farkındayız, bir elden yönetilen kuklalar olarak aldığınız işaretle belirlenen hedefe ulaşmaya çalıştığınızı görüyoruz. Görevinizi verene söyleyin; Türk milleti aptal değildir, size bunların hesabını sandıkta mutlaka sorar.”

 “Herkese Cuma Namazı yasakken, Beştepe Millet Camii’nde VİP Cuma Namazı helal midir?”

Deva Partili Metin Kaşıkoğlu’nun eleştirileri bunlarla da sınırlı kalmadı. Diyanet İşler Başkanlığı (DİB)’na bazı sorular soran Kaşıkoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“DİB'na sorularım var.

1- Devletin kontrolünde olan piyango işleri haram mıdır?

2- Kamu bankaları da dahil faiz almak ve vermek haram mıdır?

3- Herkese Cuma Namazı yasakken, Beştepe Millet Camii’nde VİP Cuma Namazı helal midir?

Bilgilenmek için sorduğum bu sorulara cevap beklerim.”

“Bir yanlış başka bir yanlışla asla düzelmez”

Son olarak ise bir avukat olarak Erbaş’ın açıklamalarına tepki gösteren barolara şöyle seslendi:

“DİB Başkanı Ali Erbaş'ın açıklaması vesilesiyle İslam’a karşı hezeyan dolu beyanlar içeren baro açıklamalarını esefle ve şiddetle kınıyorum. Bir yanlış başka bir yanlışla asla düzelmez.”

Yorumlar (57)
fatih 1 yıl önce
metin kaşıkoğlu sana ve fevai aslan'ı nasıl vekil yaptılar bilmiyorum sizler çıkarınız olmadan kimsenin yanında olmazsınız size verdiğim oylar zehir zıkkım olsun yediği kaba pisleyen tayfa
Sorularına cevap yok.. 1 yıl önce
1- Milli piyango nedir? 2- Banka faizine neden helal dediniz? 3- Camilerde namaz kılınmazken beştepede neden kılındı?diye sormuş.. Bu alınganlık, kızgınlık niye. Usulünce cevap veriniz. Yoksa Baroyu zaten kınamış.. Cevabınız yokmu?
hak 1 yıl önce
sendemi bürutüs
AZRAİLLLL 1 yıl önce
ALAYINIZ BOS KONUSUYOR.RECEP TYYIP MERDOGAN AZ TEKLESIN.COGUNUZ SATACAK.MEMUR SEN DE SATACAK..OY VERDIGINIZI INKAR EDECEKSINIZ..
PARTİLİ 1 yıl önce
ÇOK AYIP ETTİN KAŞIKOĞLU BUNCA SENE EKMEĞİNİ YEDİĞİN TEŞKİLATA SENİ ÇOK SEVERDİM SEN BİZİ SATTIN
Muammer 1 yıl önce
Dua ediyorum rabbime bütün kirli çamaşırların çıkar dökülür gün yuzune gelir de sokağa çıkıcak yuzun olmasın dilerim milleti birbirine düşürdün oncu buncu yaptın gazetecilere üç beş kuruş verdirip kirli haberler yaptırdın iftara attın çok yazık
Boşver 1 yıl önce
Başkalarının geçmişini böyle irtelemiyorsunuz ...yemiyor değil mi? Bırakın geçmişini şimdi ne diyor ona bakın...sizi faizi haram saymayan yanlılar sizi....
ÖZCAN 1 yıl önce
KAŞIKOĞLU VE ŞİMDİKİ PARTİ MENSUPLARI AYNI ŞEYİN LACİVERTİ KAŞIKOĞLU VE EKİBİ VEKİL İKEN 1 KERE AK PARTİYİ VE İCRAATLARINI ELEŞTİRMİŞKİ ŞİMDİ ATTAN DÜŞÜNCE CAZZZ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı