banner851

banner614

KATIRCIOĞLU’NA 5 KRİTİK SORU

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Katırcıoğlu’na hayırlı olsun temennilerinin ardından 5 kritik soru yöneltti. Katırcıoğlu’nun İYİ Parti saflarına geçmek için neden bu kadar beklediğini soran Tozan, “İl başkanı olarak atanmamış olsaydı MHP’deki görevlerinden istifa edecek miydi?” diye sordu.

banner619
Siyaset 23.12.2017, 12:11 25.12.2017, 09:19
2417

CHP il Başkanı Zekeriya Tozan,  yaptığı yazılı basın açıklaması ile geçtiğimiz günlerde MHP’den istifa ederek İYİ Parti Kurucu İl Başkanı olan Ercan Katırcıoğlu’na  5 soru ile yüklendi.

“Merak ettiğimiz hususlar var”
Düzce’nin siyaseten yakından tanıdığı biri olduğunu belirttiği Katırcıoğlu’na hayırlı olsun temennilerinde bulunan Tozan, “Sayın Katırcıoğlu'nun açıklamaların da parlamenter sisteme geri dönüşten ve tek adamlığın uygun olmadığından bahsettiğini görüyoruz.Tespiti bizce de doğrudur ama merak ettiğimiz bazı hususlar vardır.” Diyerek şu soruları yöneltti:

1-Sayın Katırcıoğlu tek adamlığın ve parlamenter sistemin oylandığı  16 Nisan referandumunda neden sessiz kalmış ve tarafını belli etmemiştir?
2-Kurucu il başkanlığı açıklanmadan henüz 2 gün önce partisinden istifa eden Sayın Katırcıoğlu neden İYİ Parti saflarına katılmak için bu kadar beklemiştir?
3-Sayın Katırcıoğlu acaba İl başkanı olarak atanmamış olsaydı MHP’deki görevlerinden istifa edecek miydi? 
4-Sayın Katırcıoğlu, MHP muhalifi olan Sayın Meral Akşener çeşitli iftira ve hakaretlere maruz kalırken bu durumdan rahatsız olmuş ve tepki göstermiş midir?
5-Bu kadar garantici siyaset yapmasının sebebi Düzce’nin mi yoksa kendi geleceği için midir?


Tozan son olarak, “İnanıyorum ki bu sorularımın cevabı ile MHP'den ayrılan ve İYİ Parti’yi tercih olarak gören ülkücü-milliyetçi kardeşlerimiz İYİ Parti’nin kimler için iyi bir tercih olduğunun cevabını bulacaktır. Şunu da hatırlatmak isteriz ki, partimizin sembolü olan altı okun bir tanesi de Milliyetçilik’tir.” İfadelerinde bulundu.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (66)
hop dedik 4 yıl önce
a latif şenerde sizin gibi çıkmıştı onuda alsanıza hahhaaaaaa
Abdullah 4 yıl önce
Dursun CAN ı yanına alsın ve Düzce MYO yu ziyaret etsin Düzce de ne kadar tabanı olduğunu anlar.
Asıl Soru 4 yıl önce
Devlet bey, 1 Kasım seçimlerinde Meral hanımı aday yapsaydı, iyi parti kurulurmuydu? Partinin kuruluş felfesesi; egoizm...
İyi bilen 4 yıl önce
Sn tozan bu soruları onu düzceye atayana sorcaksin sn Koray beylerine
Kendini kandırma diyenler 4 yıl önce
AKP kurulmadan kaç kez Amerika'ya gidildi?i, Şimdi başkalarına bulaştırmaya çalıştığınız teröristi ve örgütünü nasıl akladığınızı unutmadık. IYI ye bulaşamaz...
Zekeriya Tozan Klasiği 4 yıl önce
Tozanın siyaset şekli çok başka önce sorularla yokluyor ve üstüne çekiyor , eğer katırcıoğlu cevap verirse tozan tam yüklenecektir.Cevap vermezse sorular milletin aklında kalacaktır.Tozan işi biliyor! Alıştık artık Tozan klasiği bunlar..
DEMOKRAT 4 yıl önce
NE GEREK VAR BU SORULARA.ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN.MECLİSTE EN ÇOK MÜCADELE EDEN KİMDİ.
TOZAN'A 4 yıl önce
Sayın Tozan, siyaset tarzınızı çok beğeniyor ve takdir ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın