banner851

banner614

KEŞİR'DEN ÇOK SERT TEPKİ!

banner619

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin, Türkiye'ye yönelik "siyasi denetim" kararına Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'den kınama! Keşir, söz konusu karar için "Hadsiz, haksız gerekçelerle, görevi suistimal ederek ve tamamen siyasi kaygılarla alınmış bir karardır." ifadesini kullandı.

banner846
Siyaset 26.04.2017, 11:35 26.04.2017, 16:45
2902
banner844
Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri açısından dün kritik bir gün yaşandı. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM)'nde, “Türkiye’de demokratik kurumların işleyişi” konulu bir oturum düzenlendi. Oturumda Türkiye'nin 2004'te çıktığı siyasi denetim sürecine yeniden alınmasına karar verildi. Kararda, ayrıca olağanüstü halin mümkün olan en kısa zamanda kaldırılması istendi.

"Son dönemde yükselen önyargılarının somut bir örneği"
Bu gelişme üzerinde yazılı bir açıklama yaparak karara sert tepki gösteren AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, şu ifadeleri kullandı: "Avrupa'nın Türkiye'ye karşı son dönemde yükselen önyargılarının somut bir örneği olarak ortaya koyduğu Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin (AKPM), Türkiye'ye yönelik "siyasi denetim" kararı, hakikatle ilgisi olmayan, maksadını aşan, hadsiz, haksız gerekçelerle, görevi suistimal ederek ve tamamen siyasi kaygılarla alınmış bir karardır. Maalesef bu karar, son dönemde Türkiye düşmanlığını iç politika malzemesi olarak kullanan Avrupa ülkelerinin bir kısmının bakış açısının Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde de vücut bulduğunun kanıtıdır."

"Ötekileştirici kararı şiddetle kınıyorum"
Kararın Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'ne yakışmadığını ise şu ifadelerle aktardı: "Ön yargılı, peşin hükümlü ve taraflı hazırlanmış bir rapor üzerine kurgulanan, demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden AKPM'ye yakışmayan bu karar, Avrupa değerleriyle örtüşmeyen siyasi bir karardır.
Kurucusu olduğumuz AKPM’nin bu gün içinde bulunduğu durumun vehametini kaygıyla karşılıyor, Avrupa ülkelerinin bir kısmının bakış açısını yansıtan ülkemize yönelik bu dışlayıcı, ötekileştirici kararı şiddetle kınıyorum. Ülkemiz tüm bu baskılara rağmen, uluslararası demokratik haklar çerçevesinde vatandaşların hak ve özgürlükleri konusunda uluslararası yükümlülüklerine bağlılığından ödün vermeden hedefleri çerçevesinde çalışmaya devam edecektir."
Yorumlar (15)
Aslıhan 4 yıl önce
Güzel ülkemizi pis bir arap ülkesine döndürdünüz.
düzce 4 yıl önce
Ya Ayşe hanım..bırakın kapı kapı gezmeleri..köy köy ilçe ilçe tamam yüz bin kez aynı yerleri gezdiniz.referandum,tesekkur,bidaha teşekkur ,bidaha bidaha.yetr..BİŞİLER yapın çok geç kaldınz..aynı hamam aynı tas..değişen hiç bişi yok.gez gez
nsm 4 yıl önce
herkes haksiz. hep siz haklisiniz. onun icin mi ülke bu rezil halde? Allah'in verdigi akli olanlara göre kullanip karar veren biz de manyagiz ve bunu anlayamiyoruz, öyle mi yani?
kerem 4 yıl önce
bırakın Avrupayı ekonomi olsun önceliğimiz üretelim Sonra da Düzce ........olsun
İ.ALTUN 4 yıl önce
Hadi diyelim ki Avrupa bizi ötekileştiriyor.Onlar yanancı. Siz noye bu ulkenin öz vatandaşı olan yüzde elliyi ötekileştiriyorsunuz.Sonra kabahatli arıyorsunuz. Bırakın bu ucuz siyaseti. Siz ancak cahil cühelayı kandırabilirsiniz.
Vatandaş 4 yıl önce
Dedi de n oldu yani. Böyle bir çıkış yapması da gayet normal. Akpm de ciddiye aldı.
asker61 4 yıl önce
sayın vekil işinizi doğru yapın avrupa,da size yanlış yapıyonuz demesin dünya ile entegre olalım.
Melih 4 yıl önce
Sayın vekilimiz bırakın kararı eleştirmeyi,düzce ilimiz gitgide rezil bir hale geliyor,yollarımız köy yollarından beter,Allahaşkına şu belediye başkanımıza birşey söyleyin artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın