banner851

banner614

KEŞİR MALİ’YE GİTTİ

banner619

Türkiye - Mali Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyesi AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Dostluk Grubu Başkanı ve Türkiye Maarif Vakfı temsilcisiyle birlikte Mali’de FETÖ okullarının Türkiye Maarif Vakfı’na devri işlemlerini takip etti.

banner846
Siyaset 29.09.2017, 09:48 30.09.2017, 10:13
1360
banner844

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Mali Parlamentolar Arası Dostluk Grubunu ve Türkiye Maarif Vakfı temsilcilerinden oluşan bir heyet ile birlikte 26-27 Eylül tarihlerinde Mali’de bir dizi ziyaretlerde bulunarak, FETÖ okullarının Türkiye Maarif Vakfı’na devri işlemlerini takip etti.

AK Parti Bursa Milletvekili Türkiye - Mali Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Emine Yavuz Gözgeç, Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyesi AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Cahit Bağcı, Bamako Büyükelçiliği yetkilileri ve Türkiye Maarif Vakfı Mali Direktörü Zafer Gedikli’den oluşan heyet önce Mali Meclis Başkanı Issaka Sidibe’yi ardından Mali Ulusal Meclisi Mali Türk Dostluk Grubunu ziyaret etti.

TİKA tarafından restore edilip, tefriş edilen Mali Meclisi Genel Kurul salonunda incelemelerde bulunan heyet ardından Din İşleri ve İnanç Bakanı ile Mali Eğitim Bakanını ziyaret etti.

FETÖ Artık Mali'de Barınamayacak 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel mektubunun Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita’ya iletilmesiyle başlayan ve 12 Ağustos’tan bu yana devam eden Mali’deki tüm FETÖ okullarını Türkiye Maarif Vakfı’na devir işlemleri sonuçlandı.

Türkiye Maarif Vakfının Mali'de eğitim- öğretim faaliyetinde bulunma, okul açma ve işletme yetkisini 26 Eylül tarihi itibariyle resmen onaylandı. Mali Eğitim Bakanı AgErlaf tarafından bizzat imzalanan belge Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Cahit Bağcı'ya teslim edildi. Çalışma ile FETÖ’nün Mali’de barınamayacağı ifade edildi. Öte yandan devralınan okullar 8 Ekim’de eğitime başlayacak.

Mali-Türk Dostluk Derneğini ziyaret eden heyet, Mali ve Türkiye arasındaki ticari ve sanayi ilişkileri sıkılaştırmak adına da bir dizi istişarede bulundu ve Maarif Vakfının Mali’de açtığı yeni ofisini ziyaret etti.

‪Ziyaretin ikinci gününde, Mali'de Mesleki Eğitim Bakanı Ben Kattra ziyaret edildi. Mali Hükümet Sekreteri bakan Ahmadou Toure ile Maarif Vakfı okullarının eğitime başlama sürecini değerlendirdi. ‪

Mali'nin Başkenti Bamako'da bulunan Sivil Toplum Kuruşları ve Mali’de çalışan Türk firma temsilcileri ile de bir araya gelen heyet, gündemi değerlendirdi. Toplantıların ardından basın mensupları ile bir araya geldi.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (2)
Partili 4 yıl önce
Oylar keşir başkana düzce düzeldi şimdi maliyi düzelteceğiz
DÜZCELİ 4 yıl önce
Vekili olduğu vilayete faydası dokunmayanlar memleket memleket gezesin. Nasılsa sandık zamanı OYVEREN ÇOK...