banner851

banner955

KEŞİR PARTİLİ KADINLARA TÜYOLAR VERDİ

AK Parti Düzce milletvekili Ayşe Keşir, Kusursuz Kafe’de partisinin il ve ilçe teşkilatlarındaki kadın başkanlarla kahvaltıda bir araya geldi. Kadınlara siyasetin inceliklerinden bahseden Keşir, 2019 seçimleri için tüyolar verdiği AK Partili kadınları bir futbol takımına benzeterek “Ben bu takıma güveniyorum” dedi.

Siyaset 10.03.2018, 14:01 10.03.2018, 18:39
669
banner1032

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl ve ilçe teşkilatlarının kadın kollarıyla Kusursuz Kafe’de bir araya geldi. Kahvaltılı toplantıda Keşir, partili kadınlara siyaset tüyoları verdi.
 
CUMHURBAŞKANIMIZ KADINLARA ÇOK GÜVENİYOR”
Siyaset sahada öğrenildiğini söyleyen Keşir; siyaseti teşkilatçılığın, meslek örgütlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının beslediğini belirterek “Siyaset yaparak öğreniliyor. Siyaseti besleyen bana göre 3 ana kanala var. Teşkilatlarımız, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları. Sayın Cumhurbaşkanımız kadınlar çok güveniyor, inanıyor. Cumhurbaşkanımızın bu kadar teşviki olmasa bu kadar rahat hareket edemeyebiliriz. Size partinizde kadın kotası var mı diye sorular gelir. Kadının siyasete geldikten sonra orada kalıcı olması çok önemli. Bizim de parti olarak duruşumuz, az önce saydığım 3 kanalı açık tutmak ve be kanallardan siyaseti beslemek. Şuan partimizden 34 kadın milletvekili var. Bunların 20’si teşkilatımızdan yetişti. Bizler sadece işin mutfağında çalışan insanlar değiliz. Öncelikler hareket kabiliyetimiz çok yüksek, yani erkeklere her kapı açılamıyor bazen evlere gidildiğinde ama kadın çaldığında o kapıyı o kapı daha rahat açılıyor. Bir defa buradan bir hareket kabiliyeti yüksekliğimiz var ” diye konuştu.
 
“KADINLAR ÇEVRESİNİ DAHA İYİ TAKİP EDİYOR”
Kadınların yaşadıkları bölgeye çok daha duyarlı ve çevresini tanıyıp, takip eden kişiler olduğunu belirten Keşir, bu nedenle kadınların siyasette çok daha etkili olduğunu söyledi. Keşir, “İkincisi özellikle yerel siyaset için söylüyorum hem yerel seçim için hem teşkilat için kadınlar yaşadığı şehri mahalleyi sokağın ihtiyaçlarını çok daha iyi biliyorlar yani kaldırımlarla ilgili bir sorununuz varsa bunu en çok kadın yaşıyor ya engelli çocuğu var ya bebek arabası var. Onun için hem yerel hem merkez siyaset için kadınların etkili olduğuna inanan biriyim” dedi.
 
Sözü 2019’da yapılacak olan seçimlere getiren Keşir, seçim çalışmalarını da takım oyuncularına benzetti. “Bu takıma güveniyorum” diyen Keşir şöyle konuştu:
 
“İYİ BİR TAKIM OLDUĞUMUZA İNANIYORUM”
“Biz bu maçı bitirmek zorundayız. 3 yıl. 3 yılın içinde 2019 var, iki tane seçim geçireceğiz ama biz seçimlerin son iki üç ay yapılan çalışmayla alındığına inanmıyoruz. Teşkilat çalışmalarımızı detaylandıracağız”
 
KADINLARA YÖNELİK TARIM PROJELERİ
Düzce’nin bir tarım şehri olduğunu söyleyen Keşir, kadının tarımsal kalkınmada gelişmesini istediklerini belirtti. Keşir, küçük ölçekli araziler için projeler geliştirildiğini söyleyerek, “Bizim şehrimiz bir tarım şehri ve ben kırsal kalkınmada kadının güçlenmesinin çok önemli. Yaklaşık 8 aydır kırsal kalkınma ve kadın çalışıyoruz. Farklı illerde kırsaldaki kadınların başarılı olmuş projeleri var. Teşkilat olarak sizden ricam hem kırsalda güçlü, bir fırsat kapısı bekleyen tüm kadınlarımızı buna getirelim. Olabildiğince kadının bu toplantıdan faydalanmasını sağlayalım. Toplum olarak kadın erkek omuz omuza vermeyi başardığımızda çok daha özgüvenli olacağız. Bizim çok büyük avantajlarımız var. Ankara İstanbul’un ortasındayız. Çok verimli arazilerimiz var. Şuan çalışma yapılıyor, benim hayalim küçük ölçekli arazilerde projeler geliştirmek” diye konuştu.
 
 Haber: A. SARI

Yorumlar (14)
CEMİL BOZKURT 5 yıl önce
BEYLER BAYANLAR BOŞ KONUŞUYORSUNUZ. BAKSANIZA SİYASETİN İNCELİKLERİ HAKKINDA TÜYOLAR VERMİŞ. ÇALIŞMADAN NASIL KAZANILIR, YALAKALIKLA NERELERE ATANILIR, YATARAK DEVLETTEN NASIL MAAŞ ALINIR, BELEDİYE NASIL SÖMÜRÜLÜR, MİLLET YARARINA HİÇ BİRŞEY YAPMADAN NASIL MİLLETİN VEKİLİ OLUNURBUNLARI ANLATMIŞTIR HERHALDE. TARIM, TURİZM, SAĞLIK, EĞİTİM BÖYLE GEREKSİZ KONULARA NE GEREK VAR. BİZE OY VERİN GERİSİNE KARIŞMAYIN, BİZ SİZE MAKARNA BULGUR VERİRİZ, ÇALIŞMAYA ÜRETMEYE NE GEREK VAR DEMİŞTİR...
poyraz 5 yıl önce
Şeker Fabrikalarını satmayın kiralayın .Amerikan Mısır şurubuna teslim edip kanser obez ve şeker hastalığına esir olacaz.
ahmet 5 yıl önce
hasarlı bınalar hasarlı hastaneler okullar kentsel dönusum stadyum işi hanı ankara istanbul arasındayız ama güzel büyük bır fuar alanı düzce acıl lazım otapark sorunu bu tür yatırımlar gelınce oy kendılıgınden gelır
veli 5 yıl önce
sayın vekılım cevre yolları ne oldu hanı bakan gelmişti söz vermiştı asar deresı projesı ne oldu beklıyoruz
hızmet 5 yıl önce
düzcede insanlar hava kırlılıgınden nefes alamıyor hastaneler doldu taştı cöpler yol kenarlarına atılıyor hızmet gelmez ise secımde işler zor görünüyor bence
Aa 5 yıl önce
Hastanenin derdi başından aşmış. Ne altyapısı sağlam ne personeli...
vatandaş 5 yıl önce
düzcede modern kapalı kadınlar pazarı kurulmalı göz nuru el emeklerını satmalılar
düzce 5 yıl önce
sulama projesı ne oldu cöp işi arıtma tesıslerı ne oldu zaman konuşma degıl calişma zamanıdır haydı elbırlıgı ıle ankaradan yatırım koparma zamanıdır
Ne çalışması 5 yıl önce
16 yıldır Düzceye ne vermişler ki? Bir hastane yapıldı, olaysız günü yok? Seçim dönemlerinde camilerde siyaset yapıp, mevlütlerde de şeker dağıttınmı al sana çalışma.
devız 5 yıl önce
turızım demek dumansız bacasız fabrıka demektır konya kayak merkezı kurma peşinde bız bakıp konuşuyoruz haydı düzceyı kalkındıralım verılen sözler yerıne gelsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
kapalı