banner851

banner955

KESKİN, RANT SEVDASINDA

MHP İl Başkanı Onur Özen, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in ifade özgürlüğüne dair bildiri imzalayan 25 avukat üzerinden siyasi rant elde etme sevdası taşıdığını söyledi. Keskin’in 25 avukat arasındaki AK Parti üyesi olan avukatlara yaptırım uygulayacaklarıyla ilgili açıklamasına değinen Özen, Keskin’in bu konuda yaptırımda bulunmayacağını belirtirken gerekçesini “AKP ile uzaktan yakından alakası yok” şeklinde ifade etti.

Siyaset 25.01.2016, 16:11 25.01.2016, 16:22
1657
KESKİN, RANT SEVDASINDA
 MHP İl Başkanı Onur Özen’in düzenlediği basın toplantısında hedefi AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in son günlerde Düzce kamuoyunu meşgul eden 25 avukatın yayınladığı bildiriyle ilgili açıklamaları oldu. Özen, Keskin’e 25 avukat arasında AK Parti üyesi olan avukatlara yaptırım uygulayacaklarına dair açıklaması üzerinden yüklendi.  Özen, Keskin’in böyle bir eylemde bulunmayacağını şöyle ifade etti: “Ak Parti İl Başkanı’nın bildiriye imza atan avukatlar arasında parti üyesi avukatlar varsa partilerinden ihraç etmesini bekliyoruz. Düzce kamuoyuna böyle bir taahhüdü var. Bunun neticesiz kalacağını ben size şimdiden söylüyorum. Çünkü bildiriye imza atan avukatların AKP ile uzaktan yakından alakası yok. Bu açıklama, durumdan siyasi rant elde edilme amacıyla yapılmıştır. Aynı kişilerin çözüm sürecinde PKK’ya ve Öcalan’a yaklaşımları, çalışmaları PKK üzerinden yapmaları tüm Türkiye kamuoyunun malumudur.

GEREĞİ YAPILACAKTIR

Özen imzası bulunan 25 avukat arasında MHP Üyesi olduğu konuşulan isimler için belirsizlik olduğunu kesinleştiği takdirde gereğini yapacaklarını vurguladı.

Özen, konu hakkındaki rahatsızlarını, “Bizi rahatsız eden, bazı siyasi partilerin terörle mücadelede rant elde etme sevdası ve akademisyenlere karşı işleyen hukukun AKP’li siyasilere karşı işlemediği gerçeğidir.” söyleriyle dile getirdi.

Terörle mücadelede izlenen politikayı desteklediklerini söyleyen Özen, rahatsızlarını paylaştı. “MHP en başının itibaren terör örgütüyle her alanda silahlı mücadele yapılması gerektiğini telaffuz ediyordu. Bu durumundan siyasi rant elde edilmesine MHP İl Teşkilatı olarak rahatsızız. Hukuk, AKP istediğinde çok iyi işliyor. Bunun en güzel örneğini akademisyenlerle ilgili meydana gelen gelişmelerde gördük.”


Haber:Y.SEVER

banner844
Yorumlar (8)
. 7 yıl önce
Yanında oturan avukatın güzel bir sözü var."hdp seçim barajını geçsin" kendini bu düşüncelerin içinde bulan bi insan yalan mı avukat
Vatandaş 7 yıl önce
Sayın özen hukukun akp'lilere işlemediğinden yakınıyorsunuz.Şikayet yerine mhp il başkanı ve bir avukat olarak yorumlardaki şu telef olma kınusunun üzerine gidin bir bakalım hukuk işliyormu yoksa işlemiyormu görelim?Telef gibi bir söz bırakın şehide karşı kullanılmayı sıradan ölen bir insan için kullanılamaz.Size düşen laftan öteye icraattir oturduğunuz makamın gereğince
Düzceden bir salak 7 yıl önce
Tuik yaşanılabilir iller endeksini yayınladı:batı komşumuz 2.sıra doğu komşumuz 3.sıra Düzce 49 çekilebilirsiniz(sorumlulara)
Düzceli 7 yıl önce
Onur beye katılıyorum.Yorumlarda bahsedilen konuya bende şahidim her düzceli gibi.Adam resmen telef oldular dedi özüre davet ettiler ama dilememişti.Şoke oldum resmen asla unutmam o anı.
Yusuf 7 yıl önce
Ülkücü rumuzlu yorumcu senin o dediklerin montajdı montaj hece hece montaj:)))
mervelidüzce 7 yıl önce
Yetenekli, dik duruşlu, güven veren, adam gibi avukat: Onur Özen...
ülkücü 7 yıl önce
mhp işgalcileri dev. bahç destekleyin mhp de politika yapın yakışmıyorsunuz oraya
ülkücü 7 yıl önce
Sahi eski akp il başkanı canlı yayında şehitlerimize:"TELEF OLDULAR" derken, eski mhp il başkanı Sayın Danışmaz özüre davet edip özür dilenmediğinde ve cevaben "İKİSİDE ŞEHİT OLDULAR" derken ;hukuk/yargı neredeydi?Sayın başkana katılıyorum hukuk akp istediğinde çok iyi çalışıyor.

Önceden bu kelimelerden rahatsız olmayan akp'lilerin akademisyenlerden rahatsız olması ne kadar inandırıcı?

Mevsime/döneme göre kullanılan bu kelimeler siyasi rant değilmi?

Haklı olarak akademisyenler için devreye giren yargının şehidlerimizi "TELEF" olmakla itham edenler için devreye girmemesi çifte standart değilmi?