banner851

banner614

KIBRIS’TAN 'ŞOV YAPTI' AÇIKLAMASI

31 Aralık’ta gerçekleşen AK Parti 6.Olağan İl Kongresi’nde adayların salona alınmadığı iddiasını yalanlayan İl Başkanı Hikmet Keskin’e, kongre öncesinde adaylığını açıklayan Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs’tan cevap geldi. Keskin’in, sahte delege kartları yaptırıp, orada basın mensuplarına gösterip şov yaptılar” cümlesinin bir il başkanı için çok manidar olduğunu kaydeden Kıbrıs, “Sahte delege kartları iddiasını ispatlamasını bekliyorum” dedi.

banner619
Siyaset 11.01.2018, 18:47 12.01.2018, 17:27
7307

31 Aralık’ta gerçekleştirilen AK Parti 6.Olağan İl Kongresi öncesinde il başkanlığı koltuğuna talip olduğunu açıklayan ve AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in, kendisini ima ederek “şov yaptı” demesinin ardından cevap hakkı doğan Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, Öncü haber mikrofonu aracılığı ile bir açıklamada bulundu.

“Bizi oyaladılar; sahte delege kartlarını ispatlasın”
Kongre öncesi miting alanında karşılaştığı AK Parti İl Genel Sekreteri Özgür Bergut’un kendilerinden olumsuz bir durum yaşanmamasın adına ricada bulunduğunu ve kendilerini içeri alacaklarını kaydeden Kıbrıs bu durumun oyalama taktiği olarak kaldığını iddia ederek şöyle konuştu:

“İlçe kongrelerinde divana liste sunma süresi 20 dakika verilirken 638 delegeli koskoca Düzce İl Başkanlığı kongresinde divana liste sunma süresi 10 dakika açıklanması da ayrı bir garabettir. Doğruyu söylemek gerekir ise kongre günü şahsıma uygulanan engellemeler tam bir garabetler zinciridir. Dolayısı ile 5 aydır sahada kongrelere giderek delegeler ile görüşerek kararlı bir şekilde çalışan bir başkan adayının “Davet ettik salona girmediler” cümlesini her şeyin en iyisine layık Düzcelilerin takdirine bırakıyorum. Diğer bir husus “sahte delege kartları yaptırıp, orada basın mensuplarına gösterip şov yaptılar” cümlesi de maalesef şahsımı üzmüştür. Saygıdeğer bir il başkanı için bu cümle çok manidardır. Ne mutlu ki video görüntüleri mevcut, eğer bahsedilen görüntülerde ki kartları sallayan şahıslar ise onlar herkesin bildiği tanıdığı insanlardır. Tevafuken yanımdadırlar. Benim listemde, benim ekibimde olan kişiler değildir. Saygıdeğer İl Başkanımızdan, yüksek ses ile değil yüksek söz ile sahte delege kartları iddiasını ispatlamasını bekliyorum.”

“Beni polemiğe sokmak istedi”
“Semih Kıbrıs şov yaptı” iddiasını kabul etmediğini kaydeden Kıbrıs konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Davet ettik içeri girmedi cümlelerini kabul etmiyor tam tersi engellendiğimi tekraren belirtiyorum. Bu kadar emeği olan bir insanın salona girmeme lüksü olamaz, buna yüzlerce kişi şahittir, görüntüleri de mevcuttur. İnanıyorum ki Düzce kamuoyunun beklentisi, siyasi görüşümüz muhafazakar demokratlığa uygun diğer 4 adayında salona alınıp demokratik yarışta yerlerini almaları yönündeydi. Sayın Başkanın görüyorum ki bugünkü demeci ile şahsımı polemiğe sokmak istemiştir. Benim öyle bir düşüncem yoktur. Ancak cevap hakkı doğduğu için bu açıklamaları yaptım. Mevcut İl Başkanı bilmelidir ki rekabetin olduğu her yerde kalite vardır, daha iyi çalışma vardır, ivme kazandıran, itici güç olarak ben ve ekibim bu kutlu yürüyüşte AK Partimizin hedeflerine ulaşmasında en az Sayın Başkan ve ekibi kadar çalışacağız. Üzerimize düşen gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Mevcut Başkan ve ekibini tekrar tebrik ediyorum, kendisine başarılar diliyorum.”

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (42)
Bilirkişı 4 yıl önce
Semih Kıbrıs.ın yanında, güya yatıştırmaya çalıstığı kisideki delege kartı sahteydi. Eee tiyatro iyiydi.kendine guvenenleri rahat kandırdı. Böyle iyi oyuncuysan cast ajanslarına git Semih Bey
YASİN TURAN 4 yıl önce
SEMİH KIBRIS BAŞKAN DERSE DOĞRU DER.GERİSİ HİKAYE.SEMİH BAŞKANA HAKSIZLIK VAR.
Şovmen 4 yıl önce
Semih kibris cem yilmaza rakip mi olmak istiyor. Salona girmedi şimdi bizi almadilar diyor. Amaç ünlü olmak şov başka birşey değil yeterli imzayi toplayamadı onun iciin sov yapmayı tercih etti.
ADNAN 4 yıl önce
AKP DE SECİLEN MEZİYETİNE BAKILMAZ NOTER VAZİFESİ YAPSIN YETER HALA BUNU ANLAMADINIZMI
Recep gül 4 yıl önce
Semih kıbrıs başkan 5 ay ilce ilce gezdi emek verdi delege kartı suçlaması cok ayip semih başkanın yerinde baskasi olsa yeri göğü yıkar semih baskan asil omurgali Reis gibi adam
Hasan D. 4 yıl önce
Keskin olduğu sürece akp ye oy vermeyeceğim ilk defa.
Gürcü Osman Şimşek 4 yıl önce
İl başkanı iddiasını ispatlamali.Semih Kıbrıs beyefendiye inanıyoruz başkası olsa çok ağır konuşurdu Semih başkanın kibarlığı ağırlığı belli
CENGİZ 4 yıl önce
SN.Kıbrıs neden buralarda polemiğe giriyorsunuz,bunları neden reise iletmiyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın