banner851

banner614

“KİRALARDA İNDİRİME GİDİN”

banner619

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Haluk Demir, koronavirüs nedeniyle ekonomide gözle görülür küçülmeler yaşandığına dikkat çekerek bu durumdan en fazla esnaf ve çalışan kesimin etkilendiğini belirtti. Birçok sektörde iş yerlerinin kapandığına değinen CHP Düzce İl Başkanı Haluk Demir, mülk sahiplerine seslenerek ‘ Bu zorlu süreçte dükkan sahipleri kiralarda indirim yapmalıdır’ dedi.

banner846
Siyaset 12.05.2020, 16:20 12.05.2020, 16:22
1294
“KİRALARDA İNDİRİME GİDİN”
banner844

Koronavirüs süreci içinde ekonomide şartların zorlandığına işaret eden Demir bu konuda şu görüşlere yer verdi “  Birçok esnaf iş yerlerini kapatmış, kepenk indirmiştir. Bu durum esnafın kendisinin olduğu kadar, yanında çalıştırdıkları kişilerin de mağdur olmasına neden olmuştur. Esnaf için kamu bankaları tarafından verilen kredilerden her esnaf yararlanamadığı gibi, krediyi kullananlar için ödemeler döneminde daha vahim tablolar ortaya çıkacaktır. Şu an durumu kurtarmak zorunda kalan esnaf yarını hesaplayamamaktadır.”

Normalleşme süreci içinde, uzun bir süre kapalı olan iş yerlerinin açıldığında da en az yüzde 50 müşteri kaybedeceğini vurgulayan Demir “ Lokanta, kafe, berber, kuaför, sinema gibi iş yerlerinde sosyal mesafeden ötürü tam kapasite çalışma ortamı olmayacağı için ciddi oranda gelir kaybı oluşacaktır. Dolayısıyla kazançtan vazgeçen esnafımız ayakta kalmanın hesabını yapmaya başladı” dedi.

Demir, esnafın gelir kaybına uğradığı bu dönemde, giderler içinde önemli bir bölüm oluşturan iş yeri kiraları için mülk sahiplerine seslenerek, dükkan kiralarında indirim yapmalarını istedi. Demir, bu konuda şu görüşlere yer verdi “ Esnafımız dükkan kirasını ödemekte çok zorlanmaktadır. Mülk sahipleri doğru bir dayanışma örneği göstererek esnafa katkı vermelidir. Kira kontratlarında da kiracıların lehine düzenleme yapmalılar. Bu katkı sadece esnafa değil, o iş yerinde çalışanlara, ailelerine de olacaktır.

Yorumlar (10)
DZC81 1 yıl önce
nasıl seçildin hayret ediyorum?ucuz siyaset bunlar daha can alacı bişeyler üretmeniz gerek...anlattıklarını 1 ay önceden dile getirdiler zaten?
Delege 1 yıl önce
Siz önce belediye meclis üyelerinize sahip çıkın tik takları var mı ki ezilene sahip çıkmıyorlar ranta ses çıkaramıyorlar
ERKAN A. 1 yıl önce
HALUK BEYİN KİRACISIYIM, KENDİSİ ZATEN PANDEMİNİN BAŞINDA KİRA İNDİRİMİ YAPTI. DİĞER MÜLK SAHİPLERİ ÖRNEK ALMALI...
Hasan 1 yıl önce
Hahaha kiracınım ama çok komiksin 1 gün geçse arıyorsun . Hahahha çok komiksin cidden.
Deniz 1 yıl önce
Güzel. Başlangıcı kendi kira aldığınız dükkanlardan başlayıp burada paylaşırsınız umarım
Opel 1 yıl önce
Demir ailesi olarak birçok mülkünüz var. İlk siz başlatın. Millet görsün...
özkan özçelik 1 yıl önce
haluk beyin böyle bir girişime girip girmediğinizi bilmeden burada yorum yapmanız yanlış bence
Kiracı 1 yıl önce
Haluk abi candır. bilip bilmeden konuşmayın.
İlhan usta 1 yıl önce
Tebrik ederim güzel düşünce
Ercan sevkin 1 yıl önce
Düşünce güzel kedinin boynuna zili kim takacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
açık