banner851

banner614

KONGRE ÖNCESİ FLAŞ GELİŞME

Cumhurbaşkanının katılımıyla yapılacak AK Parti İl kongresine saatler kala flaş gelişme. Kongrenin iddialı adaylarından Selahattin Aydın, delegelere baskı yapıldığını iddia ederek bu sabah düzenlediği basın toplantısında adaylıktan çekildiğini açıkladı. Ayrıca diğer adaylar Talip Çabukoğlu ve Fahrettin Şengür’ün birleştiği ve kongreye tek liste gireceği öğrenildi.

banner619
Siyaset 31.12.2017, 10:21 31.12.2017, 17:34
4052

AK Parti Düzce 6. Olağan İl Kongresi öncesi aday sayısında son dakika gelişmesi yaşandı. Geçtiğimiz Çarşamba günü haber merkezimize il başkanlığı koltuğuna talip olduğunu gerekçeleri ile birlikte açıklayan kongrenin iddialı adaylarından Selahattin Aydın bugün yaptığı basın açıklaması ile adaylıktan çekildiğini açıkladı.

“Delegelere baskı yapıyorlar”
Aydın yaptığı açıklamada şı ifadelere yer verdi:

“Selahattin Aydın’a kesinlikle imza vermeyeceksiniz, onun listesinde kimse olmayacak, zaten onu salona sokmayacağız, olur da girerse listesini kabul ettirmemeye çalışacağız, konuşma asla olmayacak gibi bu şekildeki baskılarla delegelerimin üzerinde bir çalışmaları var. En son gece ilçe ve teşkilattaki delegeleri arıyorlar bu aday Sayın Genel Başkanımızın adayı şeklinde çalışmaları olmuş. Bu geldiğimiz durumda da Selahattin Aydın’ı susturmak için delegelere yapılan baskıyı ben şiddetle kınıyorum.

Delegelerden bir isteğim var başka bir liste çıkarsa onu desteklemelerini istiyorum. Onurlu delegelerden herkesin bir onuru, gururu var. Sonuçta herkes onuruna, haysiyetine sahip çıksın. Kesinlikle bir başka liste çıkarsa bunlara ders vermek için kesinlikle onu desteklesinler. Adaylıktan çekildim çekilmek zorunda kaldım, bu dediğim sebeplerden dolayı. İnşallah başka bir liste çıkar onu desteklerler.”

Öte yandan yine geçtiğimiz günlerde aday olduğunu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyuran AK Parti’nden belediye başkanlığı ve milletvekilliği adaylığı bulunan Talip Çabukoğlu ile Fahrettin Şengür’ün birleştiği ve kongreye tek liste gireceği öğrenildi.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (15)
Laz 4 yıl önce
Adayların neden adaylıktan çekildiğini salona bile alınmadığını açıklık getirilmeli pardon genel merkez tek aday diyor diğer adaylar size ne oluyor da aday oluyorsunuz yazık oldu be kongreye gölge düştü
ııııı 4 yıl önce
Noldu yaaa.esiyodun çabuk söndun.Sizler bi gidin yaa..Bi öyle bi boyleçBen AKP deyince hıkmet hıkmet deyınce sınır katsayamın arttığını ve defolup gitmesi geliyordu ama artık oda yok..
Yazık 4 yıl önce
Haram ve dalaverenin rağbet gördüğü yerde biz yokuz
Halk 4 yıl önce
Secimle yada siyaset olarak bi yerlere gelenler reis in hatrina orafasiniz. ..millet konusmuyosa ya feto iftirasi yada işinden olmamak icin konusmuyo .bilesiniz..
mustafa 4 yıl önce
demokrasi denildi aday gösterilmedi,sizler böyle hatalarla kendinize yazık ediyorsunuz bence akp arkasından gitmeyi bırakın hocanın evladına sahip çıkın yarın ahhh dersiniz
Duzceli 4 yıl önce
Selatin aydında dayanamadı bu akparti yönetimi değişmezse akp ye oy vok belediye bitti başkanı şirketi yönlendirdi şirketi il başkanı
FATİH 4 yıl önce
selehattin bey o partide aday olmanız zaten baştan yanlıştı .sizin yeriniz milli görüştedir . aklı selim düşünüp batmakta olan titanic e binmediğiniz için sizin adınıza sevindim
Akp'li 4 yıl önce
Akp den kaydımı sildiricem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın