banner851

banner955

“KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BÜYÜK DEĞİŞİM”

Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük sosyal medya hesapları üzerinden projelerini halkla paylaşmaya devam ediyor. 'Küçük dokunuşlarla büyük değişim' sloganıyla paylaşılan projeler arasında kadınları yakından ilgilendiren yenilikler dikkat çekiyor. Bunlardan bazıları 'Her mahalleye kreş', 'Acil destek hattı', 'Her bölgeye sosyal tesis'.

Siyaset 22.01.2019, 18:17 24.01.2019, 14:57
1486
banner1032

Her mahalleye kreş ...

İYİ Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, sosyal medya hesapları üzerinden  projelerini halka anlatıyor.  Sosyal belediyecilik anlamında hazırladığı projeleri  halkla paylaşan  Küçük, “Küçük dokunuşlar büyük değişimlere sebep olur” diyerek projelerini sıraladı.  Özellikle kadınlar için geliştirdiği projelerle  dikkat çeken Küçük,  her mahalleye bir kreş projesi ile kadınların sosyal yaşamın içerisinde yer alabilmelerini ve çalışan kadınların ekonomilerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Yine kadın dostu kent Düzce projesi ile Düzce’yi kadınlar için güvenilir bir kent haline getirmeyi hedefleyen Küçük, Belediye bünyesinde acil destek hatları oluşturmayı hedefliyor.

Dokuz bölgede sosyal tesis kurulacak 

Kentin yeniden planlanmasında önceliği  kadınlara vereceklerini her platformda dile getiren Küçük,  onların sosyal hayatın içinde yer alabilmeleri adına mekanlar oluşturacak. Sokakları üst ve alt geçitleri,  kadınların rahatça kullanabilmesi için daha güvenli ve daha aydınlık hale getirecek olan projede ayrıca, toplu taşıma araçları kadınların en temel haklarından biri olan seyahat özgürlüğünü istediği herhangi saatte gönül rahatlığı ile kullanabilmesi için kamera sistemleri ile 24 saat izlenecek.Kentin cadde ve sokaklarını bebek arabası kullanan kadınlar için yeniden yapılandırarak güvenli hale getirecek olan Küçük, yine kadınların kültürel, spor ve dinlence olanaklarından faydalanabilmesi için dokuz bölgede sosyal tesis kurmayı amaçlıyor.

Belediye bünyesinde acil destek hatları kurulacak
Kadınların yaşadıkları herhangi bir sorunda ilgililere ulaşabilecekleri acil destek hatları kuracak olan Küçük,  belediye bünyesinde oluşturulacak “Ben değil, biz” projesi kapsamında, kentte yaşayan kadın ve kız çocuklarını tanımayı, onların ihtiyaçlarını, sorunlarını ve olanaklarını doğru analiz etmeyi amaçlıyor.

Haber: S.AYAN


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (48)
81 4 yıl önce
Öz chp li ne ya?:)) chp ile iyi p ortak adayı tabki Ömer abiye verecek.
Seçmen 4 yıl önce
Bu ittifaka anca verse verse Çakma CHP'liler oy verir. Yıllardır CHP'den başka hiçbir yere oy vermemiş siyaseti ve kişileri iyi bilen başta CHP seçmeni olmak üzere aklı başında bir çok seçmen bu seçimde bu ittifak var diye ne idüğü belli olmayan 1 yıllık partiye ve partileri amaç olarak gören adaya oy vermeyecek.
Hersey bitti bu mu kaldı 4 yıl önce
Bi su diyosun bi o şu bu. Kardeşim varmı icraatın.Ben 100 tanr proje sayarım sana laf ola beri gele.
Boş laf 4 yıl önce
Bir tane yaptığın icraatını göster düzcede. Ben düzceliyim demekle olmuyor bu işler.Mhp yr düzcede en büyüj kazığı sen attın.
cemo 4 yıl önce
HAVAAAA almıyoruz havaaaaaaaaa.. düzcenin havasını düzeltin. zehirleniyoruz ya hayatımız tehlıkede. ne sosyal tesisi bilmemnesi.....
İyi partili 4 yıl önce
Ömer Abinin adını soyadını çıkan sosyal medya hesabında hava kirliliği ile ilgili 100 bin ağaç ve kent ormanları projesini görebilirisiniz
Bana gerceklerı söyle 4 yıl önce
Sayın özlü efteni göl asar deresi karduz kentsel dönüşüm cöp işi içinde söz vemişti ama olmadı artık söz degıl temel atma bekliyoruz artık düzcenin söze degil yatırımı başlamiş işlere ihtıyac var
düzceli 4 yıl önce
o sene bu sene başka ömer küçük...
güven 4 yıl önce
sayın ömer küçük seçimi kazanırsa mhp ye geçmeyeceğinin sözünü verebilirmi?
Halil Temiz 4 yıl önce
Ömer Abi bu seçimlerde MHP.den aday olsaydı kesin kazanmıştı. Ama ittifak gereği MHP luzumsuz bir adamı aday göstererek Düzceyi AKP.ye teslim etti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı