banner851

banner614

MECLİSTE YİNE KAVGA

Büyükşehir Belediyesi Kanunu'nun görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda gerginlik yaşandı. Görüşmeler sırasındaki tartışma üzerine kürsüyü işgal eden MHP'li ve AK Partili vekiller arasında kavga çıktı. Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz kavgaya katılmayarak uzaktan izledi.

banner619
Siyaset 08.11.2012, 17:50
207
MECLİSTE YİNE KAVGA

TBMM Genel Kurulu'nda, Büyükşehir Belediyesi Kanunu Tasarısı üzerindeki görüşmelerde, MHP'li milletvekilleri kürsüyü işgal etti. AK Parti ile MHP'li milletvekilleri arasında kavga çıkması üzerine, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, oturuma ara verdi. AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun kavganın tam ortasında yer alırken, görüntülere takılan Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz ise kavgaya karışmayı tercih etmedi ve kenardan izledi.
Genel kurul sırasında MHP'li milletvekilleri, Başkanlık Divanı önünde toplanarak itirazlarını sürdürdü. Sadık Yakut, tasarıyı geri çekmek gibi bir yetkisinin olmadığını söyledi. Kimsenin konuşmasına herhangi bir sınır da koymadığını anlatan Yakut, İçtüzük çerçevesinde görevini yaptığını vurguladı. Yakut, Divan Başkanlığı önünde toplanan milletvekillerine, konuşmacıya müsaade etmeleri konusunda uyarıda bulundu. Bu arada AK Parti'li milletvekilleri alkışlarla MHP'ye tepki gösterdi.

 

 Haber; H. İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)