banner851

banner955

“MELEK MOSSO KARARINA KATILIYORUZ”

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, kamuoyunu meşgul eden konser iptallerine ilişkin, “Batman’da da Isparta’da arkadaşlarımız büyük ölçüde belediyelerin borçları ve bu maddi imkânsızlık içerisinde böyle konserlere para harcanmasının uygun olmayacağı saikiyle açıklama yapıyorlar. Biz Genel Merkez olarak bu kısmına katılıyoruz.” dedi.

Siyaset 27.05.2022, 18:00
1602
“MELEK MOSSO KARARINA KATILIYORUZ”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, bir dizi ziyaretler ve programlar vesilesi ile bulunduğu Bursa’da basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Genel Başkan Erbakan dün geldiği Bursa’da sırasıyla İnegöl, Yenişehir ve Gürsü ilçelerinde yoğun kalabalıkların katılımıyla gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri ve nokta mitinglerinden sonra bu sabah bir otelde Bursa’nın yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltı programında buluştu.

“İktidar İsveç ve Finlandiya olayını gündemi değiştirmek için kullanıyor”

İktidarın İsveç ve Finlandiya’nın NATO başvurusunu gündemi değiştirmek için kullandığını belirten Erbakan, “İsveç ve Finlandiya teröre destek oluyor, teröristlere ev sahipliği yapıyor. Bu noktada şu sorunun sorulması gerekmez mi? teröre en büyük desteği ABD veriyor, resmi bütçesinden YPG-PYD’ye kaynak ayırıyor, gözümüzün önünde binlerce tır dolusu ağır silahla Suriye’nin kuzeyindeki teröristleri donatıyor ama biz Biden’dan bir randevu alalım, Biden’la buzları eritelim diye aylardan beri uğraşıyoruz. Bir tek İsveç ve Finlandiya mı teröre destek vermiş? Fransa var…  Almanya’da PKK’nın temsilcilikleri var. Rahat bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyorlar. NATO’da teröre destek veren başka ülke yok mu? Rusya NATO’da değil ama Moskova’da PYD’nin YPG’nin temsilcilikleri var ama Putin’e dostum diyoruz? ABD bütçesinden teröre destek veriyor ama stratejik ortağımız diyoruz. Bunun tamamen iç siyasete yönelik bir malzeme, aynı zamanda da diplomatik görüşmeleri dövize paraya tahvil etme amacıyla yapıldığına inanıyoruz. Burada pazarlık masasına oturulacak eksi 61 milyar dolarlık Merkez Bankası rezervleri ve dövizin alıp başını gitmesi karşısında döviz bulmak için İsveç ve Finlandiya’nın bu sıkışmışlığını dövize çevirmek için bir hadise olarak görüyoruz. Güven telkin etmiyorlar. Çünkü daha önce de ‘NATO’nun Libya’da ne işi var deyip sonra da NATO’nun Libya operasyonuna diplomatik ve askeri destek verdiler. Karikatür krizinde Danimarkalı Rasmussen’in genel sekreterliğine onay vermeyeceğiz demişlerdi ama arkasından Obama ile yapılan kısa bir görüşme sonrası 180 derece değişim göstererek onay vermişlerdi. Bir diğer çarpıcı örnek; çok iyi bildiğiniz Rahip Brunson olayında yaşanmıştı. İsveç ve Finlandiya olayında da benzer bir durum yaşanacaktır.” Şeklinde konuştu.

‘Melek Mosso’ açıklaması

Şarkıcı Melek Mosso’nun Isparta’daki konserinin iptaline ilişkin soruya cevap veren Erbakan, ‘Batman’da da Isparta’da arkadaşlarımız büyük ölçüde belediyelerin borçları ve bu maddi imkânsızlık içerisinde böyle konserlere para harcanmasını uygun olmayacağı saikiyle ifade ediyorlar. Biz Genel Merkez olarak bu kısmına katılıyoruz. İlçe belediyelerinin borçları yüz milyondan il belediyelerinin borçları milyardan başlıyor. Böyle bir noktada bu masrafların uygun olmayacağını düşünerek tepki gösterdiler. Biz bu noktada kendilerine katılıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Seçime tek başımıza katılacağız’

Gazetecilerin ittifak sorusuna da cevap veren Erbakan, seçime kesin olarak tek başına katılacaklarını ve Cumhurbaşkanı adayı olduğunu bir kez daha ifade etti.

‘İktidar böyle bir ortamda erken seçime gidemez’

Erken seçim iddialarına da yanıt veren Erbakan, mevcut hükümetin ekonomik sıkışmışlık içinde erken seçime gideceğini düşünmediğini belirtti.

Yorumlar (4)
Vatandaş 7 ay önce
Tribüne oynama sende.Hükümet yanlısı mısın, muhalafet misin nesin.Ekonomi çökmüş sen neyin derdindesin.
Sadece o kısım mı önemli 7 ay önce
Bu kısmı derken
Ülkemiz için Birlik ve Be 7 ay önce
Ülkemizin artık senin gibi genç ve tecrübeli liderlere ihtiyacı var ancak şu durumda Tayyip beye destek vermeniz ve onunla gelecek için sizin lehinize anlaşmalısınız, tabi iki taraf ve mensuplarına bunu kabullenmek, ülkeyi her türlü sıkıştırıp kaos peşinde olanlara fırsat verilmemeli, bunu o 6 lı masadakiler maşa olarak yapıyorlar artık kimin hangi ellerin maşası iseler. Siz rahmetli Erbakan'ın oğlu ve onun değerli fikirlerinin devamını sağlamak için sayın c.başkanı ile eski kırgınlıkları bir kenara bırakıp ülkenin bütünlüğünü korumak ve idame ettirmek için beraberlik adımlarını atmak için bir başlagıç yapmanız gerekir.
Kemalettin Cak 7 ay önce
Rahmetle baban da böyle atıp tutuyor fu.
Sonra da gitti Isaraile uçakları modernize ettirdi.
Yeni Sayımız