banner851

banner614

MEMURUN VARDİYA NÖBETİNE TEPKİ!

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, Olağan Üstü Hal (OHAL) kararı kapsamında memurlara mesai saatleri dışında çalışma nöbeti tutturulduğunu ileri sürerek sorumlulardan uygulamaya son verilmesini istedi.

banner619
Siyaset 15.11.2016, 15:36 15.11.2016, 17:52
1856
MEMURUN VARDİYA NÖBETİNE TEPKİ!

Sönmez yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Memurlara 24 saat süren sözüm ona demokrasi nöbeti veya çalışma nöbeti tutturulmaktadır. Bu nöbet hafta sonları üç vardiya, hafta içi ise sadece akşamları iki vardiya olarak sürmektedir. Köy öğretmeni, hemşire ayrımı yapılmadan görevlendirilen memurlardan, bayan memurlar gece 12’ye kadar, erkek memurlar ise sabaha kadar nöbet tutmaktalar. İkişer kişi olarak sırayla tutulan nöbetlerden sonra herhangi izin veya ücret uygulaması da yoktur. Nöbet tutan öğretmen veya memur sabah uykusuz olarak işine devam etmektedir. Anayasamıza göre angarya yasaktır. Gereksiz ve sebepsiz yere memurlara nöbet tutturmanın amacı nedir? Her yerde olmayan uygulama burada niçin yapılmaktadır? Memurlar 24 saat neyi bekliyorlar? Bu uygulama FETÖ Terör Örgütüne karşı yürütülen mücadeleyi sulandırmaktan başka bir şey değildir.” Dedi.

Sönmez, yetkililerden uygulamaya son vermelerini istedi.
 

Yorumlar (9)
Vatan'a Laf Yok 5 yıl önce
Bugüne kadar Düzce de ,Vatan Partisi'nin araştırmadan incelemeden bir tane açıklaması oldu mu? Memurların şikayeti yok öyle mi? Bütün partilere söylemişler kimse sahip çıkmamış. Ohal yönetmeliği ayet değildir. Ohal hükümleri geneldir.Burada valilik,ilgili kurumlar buranın koşullarına göre hareket eder. Şakşakçılığa gerek yok. Vatan partisi Ergenekon tertiplerine karşı Düzce'de ve Silivri zindanlarında mücadele ederken şimdiki şakşakçılar o zaman da Fetö nün etekleri altındaydılar.Bu hain çeteye FETÖ adını koyan Vatan Partisidir.Bilmeyen gelsin,Vatan da her zaman sıcak çay var.Hem çay içersiniz hem de başkana haber veririz,sizi bilgilendirirler.
KAFA BULANDIRMANIN PEŞİND 5 yıl önce
Fethi bey siz neyin peşindesiniz, her yerde Kaymakamlıklar dahil resmi kurumlara yapılan suikast leri görmüyormusunuz, bu yapılan nöbet uygulaması ohal gereği olması gereken bişeydir, nöbet tutanlardan bir şikayat duyduysanız onu açıklayın, milletin aklını karıştırmayın.
Can . D 5 yıl önce
HE HE SON VERELIM DEVLET ISI BILIYO VATAN PARTISI DALGAMI GECIYONUZ
Tahsin 5 yıl önce
Beyler bu ne kafa.Haberi okumadan nasıl yorum yazıyorsunuz.Bravo.Sönmez'in söyledikleri doğru.Kimse işgüzarlık yapmasın.
adamın teki 5 yıl önce
Mesleğin gereği verilen ve ohalle ilgisi olmayan nöbetler dışında hangi kurumda nöbet tutuluyormuş, örnek vererek açıklar mısınız?
gök TÜRK 5 yıl önce
OHAL Kanunu büroların 24 saat açık olmasını gerektiriyor.
Has Düzceli 5 yıl önce
Sağlık ocağı hastane öğrenci yurtları huzurevi ve yetiştirme yurtlarında doğal olarak memurlar nöbet tutar,vatan partisi başkanı feti sönmez neyin kafasını yaşıyor bi açıklasın bakalım
Mehmet 5 yıl önce
Ohal yönetmeliğini okumanızı tavsiye ederim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın