banner851

banner614

MERTOL: ENDİŞELİYİZ! TEDBİRLER ARTTIRILMALI

banner619

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, parti binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Mertol içerisinde bulunduğumuz haftada Türkiye için iki önemli yıl dönümü olduğunu vurguladı. 27 Şubat tarihinin Türkiye'nin milli ve manevi kalkınmasına öncülük etmiş Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölüm yıl dönümü olduğunu belirten Mertol, 28 Şubat tarihinin ise antidemokratik kirli bir darbenin yıl dönümü olduğunu ifade etti. Mertol ayrıca Coronavirüs’e karşı tedbirlerin arttırılması gerektiğini vurguladı.

banner846
Siyaset 27.02.2020, 13:40 27.02.2020, 14:28
985
MERTOL: ENDİŞELİYİZ! TEDBİRLER ARTTIRILMALI
banner844

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, parti binasında  basın açıklaması yaptı. Konuşmasına bu akşam idrak edilecek Regaip Kandilini kutlayarak başlayan İl Başkanı Birkan Mertol, içerisinde bulunduğumuz haftada Türkiye için iki önemli yıl dönümü olduğunu vurguladı.

27 Şubat tarihinin Türkiye’nin milli ve manevi kalkınmasına öncülük etmiş Prof. Dr. Necmettin  Erbakan vefatının 9. Yıldönümü olduğunu belirten Mertol, 28 Şubat tarihinin ise  ülkenin geleceğine ipotek koymuş, bugün ki karmaşanın temelini atmış, antidemokratik kirli bir darbenin yıl dönümü olduğunu dile getirdi.

“İnandığı yoldan taviz vermedi”

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle anan Mertol Şunları söyledi: “Erbakan Hocamız şiar edindiği insani ve ahlaki meziyetleri ile bizim için sadece, bir öğretmen, bir dost, bir ağabey değil bizim için büyük bir liderdi. Ama Erbakan’ı Erbakan yapan onu bir öncü haline getiren bazı hasletler vardı: Hiçbir zaman şartlara teslim olmadı. İnandığı yoldan taviz vermedi. Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişmedi. Ne kandırdı, ne de kandırıldı. Asaletiyle, nezaketiyle, duruşuyla bir çığır açtı. Yalnız Hakkın ve hakikatin peşinden gitti. Kendisi bedel ödedi, ama ülkesine, insanına, Müslümanlara asla bir bedel ödetmedi. Bu yüzden Anadolu’nun dört bir yanında, dünyanın dört bir yanında Erbakan Hocamız için toplantılar yapılıyor, milyonlarca insan arkasından dualar ediyor. Biz şahidiz ki Erbakan Hocamız hayatını ülkesi ve bütün insanlığın kurtuluşu için mücadeleye adamıştı. Biz şahidiz ki Erbakan Hocamız bütün insanlığın saadetini tesis etmek için gece gündüz son nefesine kadar gayret etmişti. Biz şahidiz ki Erbakan Hocamız bize ahlaki ve manevi değerlerin yanında üretimin, kalkınmanın ve adil paylaşımın önemini öğretmişti. Allah kendisinden razı olsun, mekânı cennet olsun.”

“28 Şubat’ın temelde iki sebebi vardır”

28 Şubat ile ilgili konuşan İl Başkanı Birkan Mertol şunları ifade etti: “28 Şubat’ın temelde iki sebebi vardır. Biri, rantiyecilere giden hortumun kesilerek, milletin hakkının millete aktarılması. Diğeri ise D-8’lerin kurulmasıdır. Bu politikalardan bir yandan rantiye, faiz lobisi rahatsız olurken bir yandan da rahatsız olan küresel çevreler olmuştur. Kısaca bu adımlardan sadece ülkemizdeki rantiyeciler değil küresel emperyalistler de rahatsızlık duymuştur. Eğer Erbakan Hocamızın attığı adımların gerisi gelebilseydi inanıyorum ki içinde bulunduğumuz şartlar tahakkuk etmeyecekti.”

“Tedbirlerin en üst seviyeden alınmasını umut ediyoruz”

Coronavirüs’e karşı tedbirlerin artırılması gerektiğini vurgulayan Mertol şunları söyledi: “Şu an dünyanın içinde bulunduğu en önemli konulardan birisi giderek yayılan Corona virüsü salgınıdır. Dünya sağlık örgütünün açıklamaları ve hastalığın yayıldığı ülkelerdeki tablo bize endişe vermektedir. Bu konuda en büyük endişemiz hastalığın ülkemizde de ortaya çıkmasıdır. Bu konuda gereken bütün önlem ve tedbirlerin en üst seviyeden alınmasını umut ediyoruz. Bunun yanı sıra hastalıkla alakalı bir diğer korkumuz karantina ve sağlık hizmetlerinin tam sağlanamayacağı Suriye ve Irak’ta ki savaş bölgelerine yayılmasıdır. Bu önü alınamayacak bir drama dönüşebilir. Bu sebeple Türkiye başta olmak üzere bölge ülkelerinin tamamı bu hususu da her daim göz önünde tutmalıdırlar.”

Yorumlar (1)
yerseniz 1 yıl önce
Adam Erbakandan 28 şubattan bahsediyor, sonra da gidip CHP ile ittifak yapıyor. Milleti saf mı sanıyorsunuz siz? Gidin ötede oynayın.