banner851

banner614

MHP'DE ADAY TELAŞI

banner619

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçim için aday adaylığı süreci 1 Eylül’de başlıyor. MHP’nin seçime hangi adaylarla gideceği konusunda kamuoyunda isimler konuşulmaya başlandı.

banner846
Siyaset 29.08.2015, 12:40
2934
MHP'DE ADAY TELAŞI
banner844
1 Kasım’da yapılacak erken seçim için MHP İl Başkanı Onur Özen seçimi erken seçim olarak görmediklerini, yapılacak seçimin yeni bir seçim olduğunu vurgulamış, adayların değişebileceğini ve son sözün genel merkezde olacağını söylemişti. Özen’in bu açıklamasının ardından İl Teşkilatı yaptığı açıklamayla aday adayı olmak isteyenlere 31 Ağustos Pazartesi günü saat 17.00’a kadar aday adaylığı başvurularını yazılı olarak yapmalarını istemişti.

DANIŞMAZ ADAY OLMAYACAK

MHP’de yaşanan tüm bu gelişmelerin ışığında teşkilatta gözler, milletvekili aday adayı olması muhtemel isimlere çevrildi. Teşkilatta en çok merak edilen 7 Haziran genel seçimlerinde MHP adına yarışa katılan milletvekili adayları olan Abdullah Danışmaz, Suat Konuk ve Demet Günday’ın yeniden aday olup olmayacağı oldu. Ak Parti ve CHP’nin aksine aday değişikliği için kapıyı açık tutan MHP’de bu üç isimden biri olan 1.sıra adayı Abdullah Danışmaz 7 Haziran’ın aksine yeniden aday olmayacağını ifade etti.

KONUK İSTİŞARE YAPACAK

2.sıra adayı Doktor Suat Konuk henüz karar vermediğini önündeki süreyi değerlendirmek istediğini ailesine ve parti büyükleriyle yapacağı istişare sonucu nihai kararını kamuoyuyla paylaşacağını dile getirdi.

GÜNDAY ADAY, BAŞVURUSUNU YAPACAK

7 Haziran’ın 3.sıra adayı Demet Günday ise seçimde birlikte omuz omuza mücadele ettiği iki adaydan farklı olarak yeniden aday olma karar verirken, yazılı başvurusunu 31 Ağustos Pazartesi günü yapacağını dile getirdi.

ADAYLIK İÇİN İSMİ GEÇENLER

Teşkilatın önde gelen isimleri ve partililer 7 Haziran’da alınan sonucun izlerinin silinmesi için aday değişikliğine sıcak bakıyor. Teşkilat içerisinde yer alanlar partiye beklenen başarının kazandırılması için bazı isimlerin aday olmasının gerekliliğini düşünüyor. Teşkilatta adı aday adaylığı için ismi en çok zikredilen arasında MHP eski Basın Sözcüsü Oğuz Özyiğit, Düzce Belediye Meclisi MHP Grupbaşkan Vekili Ercan Katırcıoğlu, Türk Eğitim-Sen Düzce Temsilcisi Osman Çakmak, Nusret Özsoy ve 7 Haziran seçimlerinde partiden aday adaylığı başvurusu yapan Celal Kasapoğlu ve Hakan Çetin yer alıyor.
MHP aday adayları listesini 18 Eylül Cuma günü YSK Başkanlığı’na teslim edecek.

Haber;Y.SEVER
Yorumlar (70)
mehape 6 yıl önce
dr suat bu teşkilata gözünü kırpmadan bağış yapan biridir siz o partiye kira yardımı bile yapmayıp bedavadan atıp tutun bakalım gerçek partili hocadır gerisi yalan
dzc 81 6 yıl önce
suat bey sen varsın başkaları yalan MHP ye nefes oldun
BAŞBUĞ TÜRKEŞ''İN ÖZ EVLA 6 yıl önce
1.Osman ÇAKMAK 2.Ümit YILMAZ 3.Celal KASAPOĞLU bu 3 isim Düzce''de MHP''yi sırtlayabilir.
suat vekil 6 yıl önce
Suat hocam yaşa
kurtbaba 6 yıl önce
Eğer gerçekliği varsa Osman Çakmak aday olursa Düzce uzun yıllar sonra bir milletvekili görür diye düşünüyorum.
tiyo geldi ye 6 yıl önce
Daha adaylık başvurusu dahi başlamamış olan bir durumdan nasıl tüyo geldi ayrıca hangi MHP li arkasında. Bu sefer içimizden biri olacak boşuna heveslenmeyin.
Düzceli 6 yıl önce
Boşuna çalışma yapmayım düzceden bi nane olmaz zaman emek para sizde kalsın ne yapılda bu halk akıllanmaz
tiyo geldi 6 yıl önce
Suat bey tüm mhp seninleyizkararbu 1.sırayı verdiler öğrendik hayırlu olsun yakışır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık