banner851

banner614

MUSTAFA KEMAL ORTAOKULU YIKILACAK MI?

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi'nin İnönü ve Avni Akyol parkları ile Anıtpark Meydanı'nı kapsayan Millet Bahçesi Projesi nedeniyle yıkılacağı gündeme gelen Mustafa Kemal Ortaokulu velilerinin süreç hakkında bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti.

banner846
Siyaset 11.08.2020, 12:40
2135
MUSTAFA KEMAL ORTAOKULU YIKILACAK MI?
banner844

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, bu kez Millet Bahçesi Projesi hakkında bir açıklama yaparak, proje alanı içine giren ve yıkılacağı konuşulan eğitim kurumları hakkında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'den bilgilendirme istedi.

İl Başkanı Er yaptığı yazılı açıklamada, 2. etap Millet Bahçesi Projesi kapsamına giren birçok yapı gibi Mustafa Kemal Ortaokulu'nun da yıkımının gündeme geldiğini anımsatarak, şunları kaydetti: "Mustafa Kemal Ortaokulu öğrenci ve velilerinin, yeni eğitim öğretim döneminin, telafi eğitim paralelinde, başlamasına sayılı gün kala net bir şekilde bilgilendirilmesi zaruri görülmektedir. Pandemi süreci sebebi ile zaten eğitim hayatları sekteye uğrayan çocuklarımızın, yapım ve yıkım süreci çerçevesinde okullarında kalıp kalmayacakları, eğer okullarından ayrılacak iseler eğitim hayatlarına nerede ve hangi şartlarda devam edecekleri bir an önce netliğe kavuşmalıdır. Bu belirsizlik öğrenciler kadar öğretmenleri de etkilemektedir ki öğretmenlerimizin tayin taleplerinin de öğrencilerimizin eğitim hayatlarını etkileyeceği göz ardı edilmemelidir."


Projelerin sadece müteahhitlik faaliyetleri çerçevesinde değerlendirilmemesi gerektiğine işaret eden İl Başkanı Er, yatırımların sosyal ve toplumsal etkileri de göz önüne alınarak, öğrencilerin ve velilerin mağdur edilmemesini istedi.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, açıklamasının sonunda Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından yanıtlanmak üzere şu soruları sıraladı:
1) Yeni eğitim öğretim yılında Mustafa Kemal Ortaokulu'nda eğitim verilecek midir?
2) Okulda eğitim yapılmayacak ise eğitim yapılacak okul tercihi okulun yakınındaki çıraklık eğitim merkezi mi olacaktır? Eğer cevap evet ise, Çıraklık Eğitim Merkezi'nin fiziki sartları buna ne kadar müsaittir?
3) Mustafa Kemal Ortaokulu velileri ve öğrencileri ne zaman resmi olarak bilgilendirilecektir?

4) Pandemi sebebi ile oluşan eğitim boşluğu sebebi ile zaten mağdur olan velilerin ve öğrencilerin, okulun fiziki durumu ile alakali belirsizliği ile ilgili yaşadıkları mağduriyetlerin telafisi nasıl yapılacaktır?

Yorumlar (8)
Düzceli 11 ay önce
Belediye başkanı sn Faruk özlü Bi cici caktımı daha düzceye
vatandaş rıza 11 ay önce
Bu soruların muhatabı il milli eğitim, dolayısıyla valiliktir.Belediyenin böyle bir sorumluluğu yok.Bu belediye başkanı sınırlarını bilmiyor mu?
düzce sevdalısı 11 ay önce
millete sorular yöneltmeyi bırakıp aydın dursunun iddia ettiği kanunsuz kongreniz hakkında cevap verirseniz kamuoyunu daha çok bilgilendirmiş olursunuz başkan. kongre legal değil mi siz ve yönetim kurulunuz ve belediye meclis üyelerinizin kanunsuz tüzüksüz bir kongre ile göreve geldiği iddiaları midemizi bulandırmaktadır. konuya ivedi oalarak açıklama yapmazsanız genel merkeze iletmek zorunda kalacağız.
DÜZCELİ 11 ay önce
AVMyide yık sahayıda yık zaten park diye bişey kalmadı çobandaki dalçığıda yık hastaneyide yk seçimde bizde yıkmak nasılmış göstercez
Yanlış Adres 11 ay önce
Milli eğitim müdür ne iş yapar ki ?
Sorunun muhattabı o değil mi ?
ne olmuş 11 ay önce
Yıkılacaksa yıkılır, yenisi yapılır. Ne var bunda?
görüş 11 ay önce
17 veya 18 yıllık bir yapı neden yıkılır. Nasıl bir şehir planı var bu şehirde. Depremden sonra yapıldı bu yapı. İlk mezunlarından biri olarak yıkılma kararının yanlış olacağını düşünüyorum
Aa 11 ay önce
Bütün anıları yıkıyorsunuz.
28°
açık