banner851

banner955

O FOTOĞRAF YENİDEN GÜNDEMDE…

Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı. Son dönemde ülkenin derinleşen ekonomik sorunlarına atıfta bulunarak istifayı değerlendiren Düzce muhalefeti, “Yönetici bile yapılmayacak şahıslara ülke ekonomisi emanet ediliyor.” çıkışında bulundu. Ayrıca yeni bakanın Nurettin Nebati olması ile birlikte Düzce eski Milletvekili Osman Çakır’ın da yer aldığı bir fotoğraf sosyal medyada hızla yayılmaya başladı.

Siyaset 02.12.2021, 11:56 02.12.2021, 12:11
2240
O FOTOĞRAF YENİDEN GÜNDEMDE…

Görevden affını isteyen ve talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati getirildi. Konuya ilişkin atama kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bu gelişmenin ardından sosyal medya üzerinden yeni atamayı yorumlayan muhalefet partilerin Düzce temsilcileri, Türkiye ekonomisinde kronik hale gelen sorunların sorumlusu olarak iktidarın yanlış uygulamalarını gösterdi.

Özellikle döviz kurundaki dalgalanmaların yaşamın her alanını etkilediği şu günlerde art arda yaşanan istifa ve görevden almaların nedenini sorgulayan muhalefet, yeni Bakan Nureddin Nebati’nin yer aldığı geçmişteki bir fotoğraf üzerinden “FETÖ” eleştirisinde de bulunmayı ihmal etmedi.

ER: FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE MÜCADELE SON HIZLA DEVAM EDİYOR

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yaptığı paylaşımda hükümeti şu ifadelerle eleştirdi:

“Bu kaçıncı istifa ... Hazine ve Maliye Bakanımız yine istifa etti. İstifa eden bakanlar görevden alınan Merkez Bankası Başkanları ... Sorarlarsa uçuyor ülke dersiniz... FETÖ Terör örgütü ile mücadele son hızla devam etmekte… İktidar yaptığı son bakan ve bürokrat atamaları ile kararlılığını ortaya koymakta… Ah benim güzel ülkem…

Bir de bu “affını istemek” ne demek ?

Küstüm oynamıyorum mu?

Yoksa Sezen Aksu’nun dediği gibi

“Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde mi?”

CAYMAZ’DAN FOTOĞRAFLI PAYLAŞIM

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Düzce eski Milletvekili Osman Çakır’ın da yer aldığı eli kanlı terör örgütü FETÖ’nün elebaşı hain Fethullah Gülen’i ziyaret sırasında çekilen ve sosyal medyada hızla yayılan fotoğrafı paylaşan DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz ise altına şu notu düştü:

“Son dönemlerde sürekli görev değişikliği yapılan Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları ekonominin yönetilemediğinin en açık göstergesidir. Yeni atanan kişi maalesef ekonomi alanında eğitimi olmayan birisi. Orta ölçekli şirketlerin mali birimlerine yönetici yapılmayacak şahıslara ülke ekonomisi emanet ediliyor.

Ne diyelim, yeni ekonomi bakanı hayırlı olsun…”

banner844
Yorumlar (9)
Düzceli.. 13 ay önce
138 madde ne der.. Hukuk tüm kişi ve kurumların üstündedir.. Tüm eğitim hayatı feto okullarında okuyan eski bakan ın beyanı yetiyor.. O okullarda okumuş ama " o Aklını kiraya vermemiş miş " Nerede Hukukun üstünğü ilkesi..
Düzceli.. 13 ay önce
Hayatında fetoyu yakinen görmemiş, sırf bunlar inançlı insan diye, ekonomik sıkıntılardan çoçuğunu kursa yollamış veya yasal bir sendikaya üye diye insanların hayatını karart.. Somut delillere rağmen bunlar fetocu değil de.. Hukuk herkes için lazım.
Düzceli.. 13 ay önce
Ortada bir yıldan fazladır görünmeyen eski bakanın sınıf arkadaşı.. Ayrıca bu fotoğraf 17 - 25 aralık sonrası çekildi.. Hani milat dedikleri tarih sonrası.. Osman Çakır da hiç fetocu olmamış..
vgf 13 ay önce
harbiden inlerine girmişler,helal olsun :D
Madur 13 ay önce
Ankara'daki lerden hangisinin inine girdiler ki han beraber yürüdük bu yollarda beraber ıslandım diyenler halen 3 veya 5 maaş alıp yiyip içip duruyolar
cash81 13 ay önce
ne güzel istanbul be kimler kimlerle berabar
aciz muhalefet 13 ay önce
Resimde görülen değil, görülmeyen fetöcülere dikkat etmek lazım. 15 temmuza tiyatro diyen, fetönün gazeteleri tv leri kaptılmasın diye dikilen muhaliflere dikkat etmek lazım asıl bence.
Haklısın 13 ay önce
Tabii doğru haklısın(!) fetöcüleri pilot yapan general yapan soru çalıp haketmedikleri devlet kademelerine yerleştirenler de hep o dediğin aciz muhalefet ve görünmeyen fetöcüler
Cankut 13 ay önce
Allahım sana sığınıyorum. Yarabbi bizi her türlü kötülükten, şerden, nifaktan koru kolla, kötülere fırsat verme.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız