banner851

banner614

ÖZLÜ'DEN BAŞ DÖNDÜREN PERFORMANS

banner619

Seçim sürecinde AK Parti'nin hem yerelde hem genelde en çok çalışan isimlerinden olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce'de partiyi adeta tek başına sırtladı. Bir yandan mimarı olduğu bakanlık projelerini takip eden, bir yandan yurt içi ve yurt dışında bir çok programa katılan Bakan Özlü, memleketi Düzce'ye sık sık yaptığı ziyaretlerde ise seçmenden gelen sorun ve talepleri yine gündeminin ilk sırasına yerleştirdi.

banner846
Siyaset 21.06.2018, 17:42 21.06.2018, 18:56
1091
banner844

Soluğu sık sık Düzce'de aldı
24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri'nin Düzce'de en çok konuşulan ismi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü oldu. Yoğun bakanlık programına rağmen haftanın neredeyse 4 günü soluğu Düzce'de alan Bakan Özlü'nün bu yüksek performansı Düzce teşkilatlarını da tetiklerken, partili-partisiz bir çok vatandaşın da takdirini toplandı.

Projeleri ile adından söz ettirdi
Yerli Otomobil Projesi'nin hayata geçirilmesinde etkin rol oynayan ve projenin şirketleşme aşamasına gelmesini sağlayan Başkan Özlü, ayrıca "Türk sanayisinde dijital dönüşüm" için yol haritası çizilmesine de öncülük etti. Türk sanayisinin dijital dönüşüm sürecinin dışında kalmaması için bakanlık ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla "Dijital Dönüşüm Platformu"nun kurulmasını ön ayak olan Özlü, 81 ilde dijital dönüşüm hedefinin ilk tohumlarını atmış oldu.

Devletin zirvesinden hep övgü aldı
Bu dev iki projesinin yanı sıra daha bir çok çalışması partisince uygulamaya konulan ve devletin zirvesi tarafından da alkışa layık görülen Özlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından sık sık çalışmaları övgüyle bahsedilen bir isim oldu. Projeleri Türkiye'nin dört bir yanındaki billboardlarda boy göstererek, seçim kampanyasının bir parçası oldu.

Gece-gündüz durmaksızın çalıştı
Seçimin özellikle son 1 ayında hem yurt içinde hem de yurt dışında sayısız programa katılan Bakan Faruk Özlü, bu baş döndüren bakanlık programına rağmen her fırsatta memleketi Düzce'de partisinin seçim çalışmalarına yoğun destek verdi. Kimi zaman gece kimi zaman ise sabahın çok erken bir saatinde geldiği Düzce'de partililerle bir araya gelerek, süreci ve çalışmaları değerlendiren Bakan Özlü, "Gece-gündüz durmaksızın çalışıyor." dedirtti.

Talep ve şikayetleri kulak arkası etmedi
İl ve ilçe ziyaretlerinde esnafı gezen, sivil toplum örgütlerinin kapısını çalan, açılış davetlerini geri çevirmeyen Bakan Özlü, seçmenden gelen talep ve şikayetleri de kulak arkası etmedi. Her gelen sorunla ilgili bizzat ilgilenme sözü veren Özlü'nün bu yaklaşımı, "Son güne kadar Düzce için çalışıyor." dedirtti.


Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (8)
Düzceli vatandaş 3 yıl önce
Şimdilik köprüyü geçmeye çalışıyorlar
Düzceli vatandaş 3 yıl önce
Merak etmeyin seçimi kazanınca hepsi toz olacak
Vatandas 3 yıl önce
Artık tamam. Bunaldık bunları görmekten gına geldi...
Düzceli esnaf 3 yıl önce
Hayatın da kaç kez Düzce'den bakan çıktığını gördüm sezgin kardeş. Sen bakan beyi aradın derdini anlattın da dinlemedimi
muharrem 3 yıl önce
Adam çalışıyor Allah yolunuzu açık etsin Sayın bakanım..DEVAM....
suçlu il başkanı 3 yıl önce
akp düzce de 3-0 yapamasın,tek sorumlu il başkanıdır.çünkü seçim tarihi belli olmadan 1 sene öncesine dek vatandaşı kulak arkası etti,dinlemedi.keleş olayında pasif kaldı.
Sezgin 3 yıl önce
Sayın bakanım bugün perşembe pazarını bir dolaşsaydınız fiyatları birgörseydiniz ne hakla insanlardan oy istiyorsunuz anlamışdeyilim sayın bakanım artık tamam
Düzce 3 yıl önce
Adam o adam
18°
açık