banner851

banner955

ÖZLÜ İÇİNİ DÖKTÜ...

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü, kaleme aldığı bir yazıyla Düzceliler'e içini döktü... Yazısında hedefleri de vardı, sitemleri de... Düzce'yi parmakla gösterilen örnek bir şehir yapmayı vaat eden Özlü, ‘birileri’ görmek istemese de bakanlığı döneminde memleketi için önemli çalışmaları hayata geçirdiğine işaret etti ve rakiplerine şu mesajı verdi: "Öfke dili hiçbir zaman lugatımızda olmayacak."

Siyaset 07.01.2019, 15:49 08.01.2019, 14:02
2064
ÖZLÜ İÇİNİ DÖKTÜ...
banner1032
AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve 65. Hükümet Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, kendi ismini taşıyan internet sitesinde, memleketine ve Düzceliler'e hitaben amacını, hedeflerini ve vizyonunu anlattığı bir yazı kaleme aldı.
 
Tekrar birlikteyiz…

"Merhaba Düzce…" ifadesiyle başladığı yazıya Özlü şu ifadelerle devam etti:
"Can bulduğum, kök saldığım, mensubiyetiyle her zaman gurur duyduğum memleketim…
Attığım her adımın, yürüdüğüm her yolun, elde ettiğim her başarının, çıktığım her merdivenin memleketim için bir artı değere dönüşmesi için beni motive eden o güzel insanların yurdu… 
Tekrar birlikteyiz… Bürokrat olarak, milletvekili olarak, bakan olarak öğrendiklerimi, biriktirdiklerimi, ilişkilerimi, tecrübelerimi senin için hizmete dönüştürmek üzere geliyorum.
Bilgiyle, deneyimle, iş yapma azmi ve heyecanıyla senin için kurduğum hayallerimle, projelerimle geliyorum. Senin gelişmeye, dönüşmeye, büyümeye ne kadar hazır olduğunu biliyorum.
Bilimiyle, teknolojisiyle, ekonomisiyle, sosyal yaşantısıyla, temizliğiyle, düzeniyle, doğası ve çevresi ile marka bir şehir olmak için beklediğini biliyorum. Bunu gerçekleştirmek için el ele, gönül gönüle, omuz omuza vermeye hazır olduğunuzun yakından şahidiyim.

"Artık harekete geçme vakti"

Düzce'nin artık ön plana çıkması gerektiğine işaret eden Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, "Siz buna hazırsınız. Ben buna hazırım. Artık harekete geçme, birlikte çalışma ve parmakla gösterilen örnek bir şehir olma vakti… Her zaman söyledim, yine tekrar ediyorum: Düzce bizim evimiz. Bu evin içinde yaşayan herkes, ailemizin birinci sınıf ferdidir. Bu evin düzeni, tertibi, temizliği ve huzuru hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu nedenle; sadece seçime kadar değil her zaman ben yok, biz varız." ifadelerini kullandı.

"İçi boş vaadlerle değil, somut projelerle karşılarına çıkacağız"

Adaylığı ve hedefleri için ise Özlü, şunları kaydetti: "Ben seçim sürecinde ve Allah nasip ederse belediye başkanlığı dönemimde, ekip çalışmasıyla, Düzce aşığı kardeşlerimle birlikte başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum. Hep birlikte çalışacağız, hep birlikte uykusuz kalacağız, hep birlikte terleyeceğiz ve hep birlikte Düzce’mize hizmet edeceğiz. AK Parti’nin belediyecilikteki geleneksel başarısını Düzce’ye taşıyacağız. İçi boş vaadlerle değil, somut projelerle hemşehrilerimizin karşısına çıkacağız. Teknolojinin tüm imkânlarını Düzceli kardeşlerimizin emrine sunacağız."
 
"Her ne kadar ‘birileri’ görmek istemese de..."

Özlü'nün yazısının satır aralarında sitem de vardı: "Bakanlığım döneminde, her ne kadar ‘birileri’ görmek istemese de; Kültür Merkezimizi nasıl inşa ettiysek, kalıcı konutlardaki metruk işyerleri problemini nasıl çözdüysek, Devlet Hastanemizi ve Otogar’ı nasıl hizmete sunduysak, Otoban bağlantılarını nasıl tamamladıysak, Akçakocabey Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni, Teknopark’ı, Akçakoca ve Çilimli OSB’yi nasıl Düzce’mize kazandırdıysak, şehir planı tadilatını nasıl revize ettiysek; şimdi artık kentimizin çehresini değiştirecek yepyeni projelerimizle hemşehrilerimize bir
kez daha merhaba diyeceğiz."
 
"Öfke dili hiçbir zaman lugatımızda olmayacak"

"Kimseyi kayırmayacak, herkese eşit ve adil olacağız." vurgusu yapan Özlü, satırlarına şöyle son verdi: "Belediyemizin kaynaklarını, kasamıza giren her kuruşu en verimli, en doğru ve en dürüst biçimde hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Öfke dili hiçbir zaman lugatımızda olmayacak. Rakiplerimizin karşısına her durumda hoşgörü, sevgi ve saygı diliyle çıkacağız. Evet… Merhaba Düzce…Yeni ufuklar, yeni projeler, yeni heyecanlar, yeni başarılar için merhaba…Vizyonu olan, marka olan, üreten ve parmakla gösterilen Düzce için merhaba…"

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ  
Yorumlar (55)
Masal anlatmayın. 4 yıl önce
İşsizliği bitirdik, Enflasyonu sıfırladık, Terörü gömdük diyemiyorlar..Hala İşsizliği , Enflasyonu, Terörü bitireceğiz bizi seçin diyorlar. 16 yıldır tek başına iktidar olan kim?
murat 4 yıl önce
istifa edenler büssürü yere birçok yandaşını yerleştirdi şimdi gelenlerde bi dünya adamını yerleştirir sağa sola oh ne ala memleket
Hakan Keskin 4 yıl önce
Faruk bey sizi severim iyi bir bürokratsınız ama bakanken düzcenin sorunları için gerekli performansı gösteremediniz. Düzce merkezde değil kendi ilçenizde bir şeyler değiştirdiniz. Size nazaran Ömer beyi daha samimi ve halka yakın buluyorum.
Galp 4 yıl önce
Sayın özlü hizmet bakanlık yaparken gelırdi ama gelmedi şuan beledıye borç icinde ne yapacaksınız tren kactı 17 yıldır beledıye başkanlıgı 3 vekıl rekor oy 1 bakanlık verildi ne yapıldı cöp dökecek yer yok hava kirli nefes alınmıyor asar eftenı civi cakılmadı ketsel dönüşüm cevre yolları abant kartalkaya yedi göller haberi okumaktan bıktık düzce hep olunsuzluklarla gündeme geliyor bu kez işiniz zor verecegiz diyenlerin cogu vermıyor böyle konuşuluyor işler zor
Oylar 4 yıl önce
Sayın özlü düzce daha akp belediye başkanı çıkarmaz 16 senedir akp belediyesi var çakılı çivi yok tek icraat çoban alt geçidi başka bişey yok kusura bakmayın gözle görülür ne yaptınız 16 senedir ömer küçüğe vereceğiz oylarımızı ailecek
Tarik 4 yıl önce
Burada olumlu yorum yapanlar AKP'nin kaymağını yiyenlerdir.Saygilarimla
Sevgi Pıtırcığı 4 yıl önce
Zaten çok sevdiğinden Hikmet Keskin’ i istemedin değil mi? Barışçıll seni :)
Koray Türken 4 yıl önce
Düzceyi sanki şuan başka bir parti yonetiyorda sayın faruk bey gelip Düzcenin sorunlarını cozucekmis 2 yıl bakanlık yapabildi bu dönemde düzcelilere hükümet ile birlikte bir sürü söz verdiler simdi hangi yüzle çıkıp oy isteyecekler çok merak ediyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
kapalı