banner851

banner614

ÖZLÜ’DEN TANAL’A ‘YALANCI’ ÇIKIŞI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, günlerdir sosyal medya üzerinden atıştığı CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın doğru olmayan bilgilerle kendisine çamur attığını belirterek, “Hecinler köyünü kışkırtan Sayın Mahmut Tanal’dır. 2015 yılından beri vahşi depolama yapmak zorunda kalınmasının arka planında Sayın Mahmut Tanal’ın kışkırtmaları vardır.” dedi.

banner846
Siyaset 10.01.2020, 12:55 10.01.2020, 17:37
1419
banner844

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Düzce Valiliği ile ortaklaşa düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, gündemine sosyal medya üzerinden kendisini hedef alan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı aldı.
“Hecinler köyünü kışkırtan Sayın Mahmut Tanal’dır”
CHP’li Tanal’ın Düzce’ye zarar verdiğini belirten Başkan Özlü, sözlerine şöyle devam etti:
“Tanal sadece konuşuyor ve maalesef Sayın Tanal’ın Düzce’ye bugüne kadar 28 kuruşluk bir faydası olmadı. Hecinler köyünü kışkırtması ve konuyu saptırması sebebiyle 2015 yılından beri ÇED raporu olan bir düzenli depolama sahası maalesef yapılamadı. Hecinler köyünü kışkırtan Sayın Mahmut Tanal’dır. 2015 yılından beri vahşi depolama yapmak zorunda kalınmasının arka planında Sayın Mahmut Tanal’ın kışkırtmaları vardır. Hecinler’deki tesisimiz Sayın Mahmut Tanal’ın kışkırtmaları sonucu atıl kalmış, tesisler yağmalanmış bu sebeple yaklaşık 2 milyon lira zarar meydana gelmiştir. Buradaki trafo, prefabrik yapılar, altyapı, elektrik kabloları gibi bir çok malzememiz zarar görmüştür.”
“Yalan konuşuyor, iftira atıyor”

Bugüne kadar vahşi depolama sahasına 1 milyon 608 bin lira ödeme yapıldığını açıklayan Özlü, şunları kaydetti: “Mahmut Tanal’ın Düzce’ye zararı bu kadarla da sınırlı değildir. Vahşi döküm sahasındaki çöpün bertaraf edilmesi için 2015 yılından beri yaklaşık 5 milyon 500 bin lira ödeme yapmak zorunda kalındı. Doğrudan ve dolaylı olarak Sayın Mahmut Tanal’ın Düzce’ye verdiği zarar yaklaşık 9 milyon liradır. Değerli basın mensupları Sayın Mahmut Tanal yalan konuşuyor, iftira atıyor. Bakın sosyal medya hesabında 2018 yılında Düzce Belediyesi ile ilgili çıkmış haberleri paylaşıyor ve bize çamur atıyor. Bakın ben 2018 yılında belediye başkanı değildim biz buna cevap verince attığı tweeti silmek zorunda kaldı. Değerli arkadaşlar biliyorsunuz bir söz vardır Türkçe’mizde “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar” diye, gerçekten bu şekilde oldu.”

Yorumlar (15)
Vatandas 1 yıl önce
Sayın özlü 3 köyün ortasina böyle birşeyin olmucani bildiğiniz icin siz burası olmucak dediniz oy aldınız yaşınız mevkiniz siyaset anlayisiniz gereği yapmamaniz gerekir bu sözü bakan iken verdiniz hatırlayın
Esra 1 yıl önce
Biriniz yapıyor diğeri gelip yikiyo ya Allah aşkına birazda devleti düşünün inşa edilen binaları yıkmayın
Aaaa bu ne? 1 yıl önce
''Hecinlere çöp dökülmeyecek, Bakan olarak söz veriyorum'' demişti birisi... Yoksa o sözü veren Sn. Tanal mıydı? Birileri bizim hafızamızla alay mı ediyor???
Yok artık 1 yıl önce
Sayın Faruk Özlü oy uğruna köylülere buraya çöp döktürmem deyip,başka da bir çare üretmeyen siz değilmisiniz?Yaşananlar daha dün gibi hafızalarda,kimseyi kandıramazsınız.
Vatandaş 1 yıl önce
Ya 2018 yılında belediye başkanı sen değilsin ama yani ne AKP li biri vardı, akp liyim ama böyle de olmaz ki ya sanki 2018 de CHP li ya da MHP li ya da hdp li biri varmış gibi davranmayin artık ya valla duzceli değilim ama üzülüyorum Düzcey
Hcnlr 1 yıl önce
Sayın bakanım bizi kimsenin kışkırttığı falan yok sizde çok iyi biliyorsunuzki biz yaşam alanımızı sağlığımızı savunduk bu süreçde sayın Tanal beyfendide bizlere destek oldu sağ olsun bizim millet vekillerimiz susar iken
Vatandaş 2 1 yıl önce
Seçim öncesi bakan Hecinler gelip (bakan olduğu dönemde) kendisini davul zurnayla karşılayan köylülere buraya çöp döktürmeyeceğim diye söz ver işidir, lütfen haber arşivlerinize bakın. Tartışma bitmiştir.
HUKUK ADAMIIII 1 yıl önce
BU NE AYMAZLIK KARDEŞİM MAHKEME KARARINI NASIL TANIMAZSIN.... MAHKEME KARARI YAPAMAZSIN DEDİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
kapalı