banner851

banner955

“SINIRIMIZ NAMUSTUR DİYENLER, HAYIR OYU KULLANDI”

Düzce İş Dünyası Buluşmaları programına katılmak üzere Düzce’ye gelen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Düzce AK Parti İl Binasında partililerle bir araya geldi. Programda Öncü Haber muhabirinin sorularını yanıtlayan Nebati, Cezaevinde tutuklu bulunan Gezi Davası sanığı Osman Kavala ile ilgili bildiri yayınlayan 10 büyükelçi ve bu bildiriye destek veren muhalefet partilerine tepki gösterdi. Nebati ayrıca, dün TBMM’den geçen Suriye ve Irak tezkeresine karşı çıkan CHP’ye “Sınırlarımızı korumak için dün teskere çıkıyor, ‘Sınır namustur’ diyenlerin bir kısmı teskereye ‘Hayır’ oyu kullanıyor” diyerek yüklendi.

Siyaset 27.10.2021, 17:06 27.10.2021, 19:40
1297

Düzce İş Dünyası Buluşmaları programına katılmak üzere Düzce’ye gelen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, AK Parti Düzce il binasını ziyaret etti.

İl Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan ve partililerin hazır bulunduğu ziyarette, partinin çalışmaları hakkında bilgi alan Nebati, haber ekibimizin ülke gündemine ilişkin sorduğu soruları yanıtladı.

“Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir ülkedir”

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında "casusluk" suçundan tutuklanan Osman Kavala'nın serbest bırakılmasına ilişkin bildiri yayınlayan 10 büyükelçiyi ve bu bildiriye destek veren muhalefet partilerini eleştiren Nebati, “Bizim bir idealimiz var, biz bir medeniyeti temsil ediyoruz. Bizim medeniyetimiz güçlü bir medeniyet, liderimiz dünyaya meydan okuyor. “Dünya 5’ten büyüktür” demek bir meydan okumadır, “One minute” demek, dünyaya meydan okumadır. Bu meydan okuma, kabadayılık anlamında değil. Var olan, öğretilmiş yanlışlara karşı bir karşı duruştur. Benim de hak ve sorumluluklarım var, senin olduğun kadar. Biz eşit ülkeleriz, uluslararası diplomaside, uluslararası ilişkilerde Türkiye’nin belirli bir duruşu vardır, bu duruşundan asla taviz vermeyiz, ilkeli duruşumuzdan taviz vermeyiz. Türkiye Cumhuriyet, güçlü bir ülkedir. Bunu söylemek, ne zamandan beri kötü olmuş. 10 tane ülkenin büyükelçisi, kalkıyor bildiri yayımlıyor, küçük elçiler de bunlara destek veriyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin muhalefetinin düştüğü duruma bakın. Türkiye Cumhuriyeti’ne parmak sallayanlara karşı, birlikte hareket ediyorlar.” diye konuştu.

“Askerimizin Suriye ve Irak’ta bulunmasına neden karşı çıkıyorsun?”

TBMM’den geçen Irak ve Suriye tezkeresi için ‘Hayır’ oyu veren CHP’yi “Bunların attıkları her adımda bir çapanoğlu var.” diyerek eleştiren Nebati, son olarak şunları söyledi:

“Bakın sınırlarımızı koruyoruz. Sınırlarımızı korumak için dün (26 Ekim) tezkere çıkıyor, ‘Sınır namustur’ diyenlerin bir kısmı tezkereye ‘Hayır’ oyu kullanıyor. Türkiye’nin sınırlarını korumak için Irak’ta ve Suriye’de bizim askerimizin bulunmasına karşı olan gerekçen nedir? Nasıl böyle bir şey yaparsın? Bir tarafta Türkiye’de huzur arayacaksın, öbür tarafta da “Bizim askeri unsurlarımız dışarıya çıkmasın” diye karşı duruş sergileyeceksin. Bunların attıkları her adımda mutlaka bir çapanoğlu vardır. Onun için 20 yıldır bu ülkeye hizmet eden, 20 yıldır bu ülkenin toplumsal önceliğini, kendi önceliği olarak kabul eden, toplumun tüm dertlerini kendi derdi gibi dert edinen AK Parti, AK Parti’nin teşkilatları şunu çok iyi bilsin; biz 2023 seçimlerini Allah’ın izniyle, bunların ortaya koydukları hikayeler ile değil, milletimizin teveccühü ve desteği ile yine alacağız. Yeter ki biz, kendi özgüvenimizi arttıralım, yaptığımız başarıları paylaşalım, gerçekleştirdiğimiz işleri anlatalım.”

Nebati, AK Parti il binasındaki temaslarının ardından Düzce esnafını gezdi ve ‘Hayırlı işler’ diledi. Nebati’nin Düzce programı, Düzce Belediyesi ve Düzce Valiliği ziyaretleri ile sona erdi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (6)
nsm 1 yıl önce
iyi. o halde yabanci askerleri evinde agirlarsin o halde, tamam mi?
rgfg 1 yıl önce
dünyanın bundan haberi var mı?,"bizde R yok ilerden döneriz" :d
YAVUZ0881 1 yıl önce
Bu memlekete idam gelecek ve bütün vatan hainlerinin idam edilerek şehitlerin ve gazilerin toprağa düşen kanların hesabı sorulmuş olacak hesap bu şekilde kapanıp memlekette bir daha hainlik düşünen kalmayacak başta iktidar olan akp ve mhp bunlar hesap verecek bu millete hesap
Hidayet 1 yıl önce
Namus mu?Masallah herkes cok namuslu birakin bu namus din vs. Uzerinden siyaseyi milleti kandirmay, afganlilar suroyeliler elino kolunu sallaya sallaya gecti sinir namusu neredeydi o zaman namus nerde hani? Din sagolsun tek care dinden oy almak.
Düzceli.. 1 yıl önce
Lafonten den masallar..
Annr 1 yıl önce
Halkin cocuklari icin halka sorun..kendi cocuklarinizi amerikalarda avrupalarda yasatin bizimkiler olsun..Sizin cocuklariniz gitsin birazda sinirnotesine..Halka sirun halka..Allahin belalari..
Yeni Sayımız