banner851

banner955

SİYASETTE UZLAŞMA YERELE DE YANSIDI

15 Temmuz darbe girişimi , siyasette yaşanan ayrıştırıcı havayı kırdı. Siyasette özlenen tablo genelde olduğu gibi yerele de yansıdı.

Siyaset 20.07.2016, 11:39 20.07.2016, 12:19
2136
SİYASETTE UZLAŞMA YERELE DE YANSIDI

 Türkiye’de yıllardır yaşanan kutuplaşma, insanların siyasi görüşlerinden dolayı dostluklarını dahi noktalamasına yol açarken, artık farklı siyasi partilerin genel başkanları, illerdeki yöneticileri yan yana gelemez bir hal almıştı. 15 Temmuz’da gerçekleştirilen kanlı darbe girişimi sonrası muhalefet partilerinin liderleri, iktidara sahip çıkarak, tabanda da illerdeki yönetim kadrolarında da bu ayrıştırıcı havayı kırdı.

Başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimin ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi kabul eden Başbakan Binali Yıldırım, iki liderle kameraların karşısına geçerek darbeye karşı ortak duruş sergiledi. Yıllardır özlenen tablo, genelde olduğu gibi yerele de yansıdı.

Düzce’de siyasi parti liderleri, darbe girişimlerinin ilk saatlerinden itibaren demokrasiye yapılan saldırıyı sert bir dille eleştirdi. Muhalefet temsilcileri de vatandaşlarla birlikte günlerdir demokrasi nöbetine katılıyor.  İktidar temsilcileri ile yan yana duran muhalefetin tavrı halk tarafından da takdirle karşılandı.

Türk halkının birlik içerisinde yaşanan bu hain kalkışmaya müsaade etmemek için, siyasi parti gözetmeden hep birlikte koydukları ortak tavır, Türkiye’de özellikle siyasette yeni bir dilin oluşması açısından umutları yeşertti.

Haber;S.KAŞKIR 

Yorumlar (2)
akp li 6 yıl önce
bahçelinin olayın hemen ardından beklemeden halkın devletin yanında olmasını hiç unutmayacağız ülkücü insanının bu halkla dayanışması hafızalardan silinmiycek ümit beyede desteklerinden dolayı teşekkür ederiz
Beyköyü 6 yıl önce
Hepimize milletimize ve demokrasiye yakışan bu şimdi birlik ve bir olma Zaman'ı. Biz hep beraber devletimizi ve yönetimimizi destekleyelimki onlarda bu şerefsizlerin kökünü kurutsun. Yaşasın Türk milleti, yaşasın demokrasi. Allah yardımcımız olsun.
Yeni Sayımız