banner851

banner955

SÖNMEZ’DEN KELEŞ’E ÇAĞRI

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez Düzce Belediyesi tarafından Kuyumcuzade Bulvarı üzerinde yeniden düzenlenen kavşağa konulan 'Rabia heykeli' hakkında “Yöneticiler bölücü değil, birleştirici olmalı” dedi. “O heykeli oradan kaldırın” diyerek çağrıda bulundu.

Siyaset 21.06.2017, 15:34 21.06.2017, 17:51
6159

“Bir kez de örnek bir olayla anılalım”
Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından Kuyumcuzade Bulvarı üzerinde yeniden düzenlenen kavşağa ’Rabia’ işaretini ölümsüzleştirmek amacıyla konulan heykele dair siyasi partilerden tepkiler peşi sıra gelmeye devam ediyor. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, Düzce’nin hep abartılı ve olumsuz eylemlerle anıldığı söyleyerek “Bir kez dahi olsa Türkiye’ye örnek bir olayla anılalım.” dedi.

“Bu simgeyi akıllarınca millileştireceklerini sanıyorlar”
Olumsuzlukların baş sebebinin kötü yönetim ve yöneticiler olduğu savunan Sönmez, “Alt kademelerde benzer yanlışlar oluyorsa bunlar da ‘’Hoca cemaat’’ misalidir. Belediyenin yanlışlarını sıralasak kitap olur. Bu Rabia olayı hepsine tüy oldu. Rabia’nın ne olduğunu normal haber dinleyicisibilir. Rabia Mısır’daki İhvan hareketinin simgesi. AK Parti iktidarı dış politikada kraldan çok kralcı ve başka ülkelerin iç işlerine müdahalede hevesli olduğu için Mısır’da da Mursi hareketini destekleyerek onların işaretini kullanmaya başladı. Halk Mursi’yi devirdi. İşareti bizimkilerin elinde kaldı. Şimdi bu işarete ‘’Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” yakıştırması yaparak bu simgeyi akıllarınca millileştireceklerini sanıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Sayın Başkan, o heykeli oradan kaldırın”
 ‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Dil, Tek Vatan, Tek Devlet sloganının tarih boyunca milletimizin sloganıdır.’ ifadeleriyle açıklamasını sürdüren Sönmez, yöneticilere “Bölücü değil, birleştirici olun!” çağrısında bulundu.

Sönmez, “Bu beş tane olan tek, Rabia’ya uysun diye dörde indirdiler. Son hain FETÖ darbe girişiminden sonra, ülkemiz daha fazla bölgede kuşatılıp sıkıştırılmaya çalışılıyor. Bu koşullarda en başta yöneticiler her zamankinden daha fazla milleti birleştirmeye yönelik söz ve eylemlerde bulunmalıdırlar. O kavşağa eğer bir simge ya da heykel konulacaksa herkese hitap etmelidir. Valilik önündeki ay yıldızı kavramış el, güzel bir örnektir. Başkan’ın Rabia Heykeliyle ilgili açıkladığı gerekçeler gerçeği ifade etmiyor. Sayın Başkan elini öyle yaparak sokakta dolaşabilir, o kendi tercihidir. Ancak milli olmayan ve orada kaldığı sürece hep bölünme yaratacak bu simgeyi o kavşağa koyması yanlış olmuştur. Sayın Başkan, o heykeli oradan kaldırın. Yanlış olmasına rağmen o heykeli benimseyen yurttaşlar da vardır. Yarın bu heykeli başkası kaldırdığında yine tartışma yaşanabilir. Son söz, bu heykel milletin birliğine sokulmuş kamadır. Sayın Başkan bu heykeli kaldırmak sizi küçük düşürmez, yüceltir. Size oy veren yurttaşların da aynı dilekte olduğunu düşünüyorum.” İfadelerine yer verdi.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (45)
Hasan Tahsin 5 yıl önce
Başkan doğru söylüyor.Kaldırın o çöpü.
Vatandaş 5 yıl önce
Keles yukarılara yalakalik icin artik ne yapacağını şaşırdı.
nsm 5 yıl önce
yahu bu rabiaya sinir niye anlamiyorum? bu arkadaslarin becerisi/capi iste bu kadar. daha nesini tartisiyorsunuz ki?
nsm 5 yıl önce
kendisinin bir sürü sanli sembolleri dururken, bir baska ülke icadi sembolü meydana dikenlerin marifetini iyi gör düzce. sana yine hain demesinler.
nsm 5 yıl önce
misir'dan sembol ithal edenlerin ben türklügünden son derece süpheliyim.
Can . D 5 yıl önce
ISINIZ GÜCÜNÜZ HEYKELLE UGRASMAK DÜZCEMIZ ICIN YOLLARIN DURUMUNU YAZIN BERBART DÜZCEMIZ TOZ TOZ ONU NIYE KONU YAPMIYONUZ HEYKEL COKMU ÖNEMLI HE BE AKILSIZLAR
Can . D 5 yıl önce
HEYKEL YAKISMIS ORAYA CEKEMEYENLER CANAK ANTENTAKSIN RABIA ISARETININ ANLAMINI ÖGRENIN NEANLAMA GELIYO BANA SIYASI ANLAMINA GELIYODIYE YAZMAYIN YEMEZLER 4 ANLAMI NE ONU YAZIN NE YE KARSI OLDUGUNUZU ANLARSINIZ BELKI AKIL VARSA YOKSA BASKA
NADİR 5 yıl önce
YORUMUM HEYKELLE İLGİLİ DEĞİL FAKAT,
"Yöneticiler bölücü değil, birleştirici olmalı” DİYENE BAKAR MISIN... YILLARDIR BU ÜLKEDE SEN ŞUCUSUN SEN BUCUSUN DİYE MİLLİ VE YERLİ BİR KÜLTÜRÜ VE YAŞAM BİÇİMİNİ DIŞLAMIŞ VE AYRIŞTIRMIŞ BİR ANLAYIŞ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız