banner614

TFF’NİN KARARINA TEPKİLER DEVAM EDİYOR…

banner619

TFF’nin 2. ve 3. Lig Maçlarının Pandemi nedeniyle iptaline tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. TFF’nin kararına tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, “Yıl boyu verilen mücadele ve alın teri heba edilmiş, başta Düzcespor olmak üzere birçok takım mağdur edilmiştir” dedi.

banner846
Siyaset 09.07.2020, 16:55
1356
TFF’NİN KARARINA TEPKİLER DEVAM EDİYOR…
banner844

Düzce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er TFF’nin kararına tepki gösterdi. “Futbol masa başında değil, sahada kazanılan bir oyundur” diyen Er,  kararı sert bir dille eleştirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Koronavirüs salgını sonrası 12 Haziran’da Süper Lig ve 1.Liglerin seyircisiz olarak oynanmasına karar verdi. Bu karar sonrası ikinci ve üçüncü liglerle ilgili olarak ise takımların belirli kurallara göre bir üst lige çıkmasına kararı alındı. İkinci ve beşinci sırada yer alan takımlara play-off oynama hakkı verilen, karar sonrası 3.Lig 1.Grupta mücadele eden Düzcespor 1 puan farkla bu haktan mahrum oldu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, karara tepki gösterirken şu açıklamada bulundu:

“TFF, Süper Lig ve 1. Lig maçlarını oynatıyor olmasına rağmen, 2. Lig ve 3. Lig'in tamamlanmasına 6 hafta kala maçları oynatmayarak birincileri şampiyon ilan etmiş, ikinci ve beşinci sıralarda bulunan dörder takıma ise Play-Off oynama hakkı vermiştir.

“ALIN TERİ HEBA EDİLMİŞTİR”

Yıl boyu verilen mücadele ve alın teri heba edilmiş, grubunda 6. sırada olan başta Düzcespor olmak üzere birçok takım mağdur edilmiştir. Oysa futbol sahada oynanan bir oyundur. Masa başı kararlar ile değil, sahada yapılacak mücadele ile hak edenin kazandığı bir oyun olmalıdır.

Futbol Federasyonu'nun almış olduğu bu kararı kınıyor, bir an önce adil bir çözüm bulunması adına aldıkları kararı gözden geçirmeye davet ediyorum.”

Yorumlar (1)
Ender 12 ay önce
Kripto
15°
açık