banner851

banner614

TOZAN’DAN AK PARTİ’YE TAŞ!

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, 31 Aralık’ta yapılan AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’nde yaşanan olayları yaptığı yazılı basın açıklaması ile eleştirdi. Koltuğa talip olduğunu açıklayan adaylardan Selahattin Aydın, Semih Kıbrıs ve Fahrettin Şengür’ün çeşitli nedenlerle kongrede Keskin’in karşısına aday olarak çıkamadığını savunan Tozan, tek adayla kongreye giden AK Parti’nin kendi içinde demokrasi sağlayamadığını ileri sürerek, “2019’da yapılacak olan seçimlerde halkımızı tekrar düşünmeye davet ediyorum.” çağrısında bulundu.

banner619
Siyaset 04.01.2018, 14:01 04.01.2018, 18:59
1285

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan yaptığı yazılı basın açıklaması ile geçtiğimiz 31 Aralık’ta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katımlıyla gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’ni değerlendirdi.

3 adaya: Baskı, ambargo, tehdit!
Demokrasilerde uzlaşma kültürüne atıfta bulunan Tozan, AK Parti demokrasisinde tek aday üzerinde uzlaşılarak kongreye tek aday ile gidilmesinin istendiğini belirterek şu ifadelerde bulundu:

“Düzce'de uzlaşma için ne gibi yöntemlerin uygulandığını adayların basın açıklamalarından öğrenmiş bulunuyoruz. Sabah saatlerinde güçlü adaylardan gösterilen Selahattin Aydın delegelere baskı yapıldığını iddia ederek adaylıktan çekildiğini açıklıyor.

Kongrede ne olursa olsun aday olacağını defalarca tekrarlayan Semih Kıbrıs ve yanındakiler salona alınmadığını açıklıyor ve yaşanan olayları video görüntülerini sosyal medya hesaplarından yayınlıyor. Ayrıca kendilerini AK Partili gören birtakım partililerin, muhafazakar, demokrat ve demokrasi konularını özümsemediğini belirterek haklı olarak eleştiriyor. Semih Kıbrıs'ın yanındaki delegelerin ise, listede isimleri olmadığı nedeni ile içeri alınmadığını görüyoruz. Ayrıca Semih Kıbrıs'ın kalabalık bir grupla gelmesine rağmen oradaki huzuru koruma adına yaptığı çaba da takdire şayandır.

Adaylardan Fahrettin Şengür ise tek adayda uzlaşılması için, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın kendisine whatsapptan 'Siz nifak mı sokuyorsunuz?' diye yazarak çekilmesini istediğini belirtiyor. Ayrıca delege listelerine ulaşamadığını belirtiyor.”

“2019 seçimlerinde halkımızı tekrar düşünmeye davet ediyorum”
Tozan son olarak, “Anlattığımız bu olaylar ne yazık ki, ülkeyi 15 yıldır yöneten AK Parti’nin üyeleri ve yönetim kademeleri içinde olmuştur. 2019’da yapılacak olan seçimlerde halkımızı tekrar düşünmeye davet ediyoruz. Kendi içinde demokrasiyi sağlamamış ve bu durumdan da en ufak rahatsızlık duymayan AK Parti, 2019’da iktidara gelirse kendilerine oy vermemiş vatandaşlarımızın haklarını nasıl savunacaktır.” ifadelerini kullandı.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (18)
Duzceliler 4 yıl önce
Siz siyaseti sahil kenarlarında yapın
Can . D 4 yıl önce
SABAH AKSAM KONU AK PARTI TOZAN SEN ÖNCE KENDI PARTINE SÖYLE BI BAK ISINIZ GÜCÜNÜZ FITNE DEDIKODU GÜZELIM ÜLKEMIZDE TEK BI DIKILI AGACINIZ YOK ANKARAYA GIDERKEN KÖY YOLARINDAN GIDIN AKCAKOCAYA GIDERKEN KÖY YOLARINDAN GIDIN E HASTANEYE ISIN DÜSERSE AK PARTININ YAPDIGI MODERN HASTANEYE GIDERSIN SENDE VIJDAN DIYE BISE YOK E NANKÖRLERDE OLMAZ CHP YURT DISINE GIDER GÜZELIM ÜLKEMIZI SIKAYET EDER CHP HDP EL ELE HDP DEMEK PKK DEMEK ONU IZAH ED FETÖYLE EL ELE YÜRÜYEN CHP DIR ISIN GÜCÜN CAMUR
Küsķün 4 yıl önce
TOZAN AYNEN KENDİ YAPTIKLARINI İTİRAF ETMİŞ.KONGREDEKİ TAVRINI SEÇİMLERDE AYNEN İADE EDİCEZ.
Şöför 4 yıl önce
Evet tozan,3,5 kere yorumlara yazdım belediye ulaştırma hizmetlerinde fazla mesai yapmadan alan üç kişi ,alalen devletin parasını çalan kişiler halen çalışıyor hiçmi yetkililer mesajları okumuyor servistekilerde müdürde biliyor.
AYNAYA BAK SEN 4 yıl önce
Tozan sen bi kendine bak birde merkez ilce baskani alattin durana bak carsaf liste istedi aday adami hemen yok ettiniz tek basina girdi bunu arastir sen
düzceli 4 yıl önce
size ne tozan bey? önce siz kendi partinize bakın..!
Düzceli 4 yıl önce
Bir daha ak partiye oy vermiyorum iki iki dört!
Vatandaş 4 yıl önce
Anca taş atarlar zaten
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın