banner851

banner614

‘TUTULMAYAN SÖZLERDEN SONRA DÜZCELİLER KİME GÜVENSİN?’

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, kısa süre önce iyileştirme projesi uygulanan Kervan Kavşağı’nda sinyalizasyon sisteminin çözüm olmadığını belirterek, “Trafik yoğunluğu sebebi ile halkımız büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmaktadır.” dedi. Yazılı bir basın açıklaması yapan Er, “Bugün ise İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak Düzcelilere Bir garip “yol hikâyesi’ anlatacağız. Belediyemiz ve Sayın Dr. Faruk Özlü tarafından vaat edilen, tarih verilen ama ya hiç gerçekleşmeyen veya verilen tarihte tamamlanamayan ‘plansızlık’ serimizi halkımıza anlatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

banner619
Siyaset 07.09.2021, 14:37 07.09.2021, 15:45
2039

Düzce trafiğinin en yoğun noktalarından otogar, otoban, D-100, Bahçeşehir, şehir merkezi, adliye ve emniyet gibi güzergâhların buluştuğu nokta olan Kervan Kavşağı’nda kısa süre önce Düzce Belediyesi tarafından ‘iyileştirme projesi’ uygulandı. Trafiğin arapsaçına döndüğü noktayı rahatlatmak için planlanan proje 8 günde tamamlanarak yeni sinyalizasyon sistemi aktif hale getirildi. Aradan geçen sürede Düzceli sürücüler projenin trafiğe çözüm olmamasından yakınmaya başlarken okulların açıldığı 6 Eylül günü ise kavşakta trafik kilitlendi.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, ‘plansız’ olarak nitelediği Kervan (Fiskobirlik) Kavşağı’nda uygulanan projeyi daha önce konuşulan ve yapılacağı açıklanan viyadük projesi üzerinden eleştirdi.

Yazılı bir açıklama yapan Er, “Düzce’nin en önemli kente giriş noktalarından biri olan ve Fiskobirlik Kavşağı olarak bilinen alanda trafik yoğunluğu sebebi ile halkımız büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmaktadır. Sinyalizasyon ile çözüldüğü algısı yaratılan kavşakta ne yazık ki sadece sinyalizasyon ve sınırlı düzenleme yapılmış ama yoğunluk artarak devam etmiştir. Çözüm üretmek bir yana halk adeta kaderi ile baş başa bırakılmıştır” ifadelerini kullandı.

“TÜM DÜZCE HALKI BAŞKANIN VERDİĞİ SÖZE İNANDI”

Sözü Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün seçim vaatlerine getiren Er, “Oysaki Düzce Belediye başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü, başkan adaylığı döneminde 23 Şubat 2019 tarihinde yaptığı Proje Tanıtım Toplantısı’nda, ‘Özellikle otogar otoban bağlantı yolunun Kervan–Fiskobirlik bölümündeki iki mahallenin bölünmesi konusunu viyadükle aşacağız, bunu da arkadaşlarımızla görüştük’ diyerek kavşağa viyadük müjdesi vermişti. Tüm Düzce sayın başkanın seçimlerde verdiği söze inanarak Fiskobirlik Kavşağı’na viyadük yapılmasını beklerken, 4 Eylül 2019 Çarşamba günü gece saat 23.00 sıralarında Fiskobirlik Kavşağı, Düzce Belediyesi ekiplerince kapatılmıştı. Fakat toplumda oluşan tepkiler nedeni ile önce viyadük sözü verilen, daha sonra kapatılan kavşak, gelen tepkiler üzerine 30 Aralık 2019 tarihinde tekrar trafiğe açıldı.” cümlelerini kullandı.

“VİYADÜK İÇİN TARİH BİLE VERİLDİ”

Özlü’nün projelerini tanıttığı kitapçıktan alıntıyla devam eden Er, “Akabinde ise Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 8 Eylül 2020 tarihinde basın toplantısı ile tanıtımını yaptığı uzun bir yolun ilk 500 günü kitabının 35. sayfası ULAŞIM bölümünde ULAŞIM MASTER PLANININ hazırlandığını ve FİSKOBİRLİK KAVŞAĞI VİYADÜK inşaatının 2020’de başlayacağını, bu sefer tarih vererek duyurdu. Tüm Düzce gibi bizler de hiç olmazsa bu sefer verilen sözlerin yerine getirilerek Viyadük inşaatının bir an önce başlamasını ve yaşanan sorunun ortadan kaldırılmasını beklerken,  11 Mart 2021 tarihinde Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Cengiz Tuncer yaptığı açıklamada, “Karayolları buraya viyadük yaparsa 1 yıldan uzun ama bizim mevcut kavşağı iyileştirmemiz çok daha kısa sürede tamamlanır“ diyerek bir kez daha kafaları karıştırdı ve iki kez söz verilmesine rağmen, viyadük inşaatının yapılmayacağının sinyalini verdi” diyerek belirsiz bir süreç yürütüldüğünü ifade etti.

“DÜZCE HALKI KİME İNANSIN?”

Er, “Bu açıklamadan 5 ay sonra Ağustos ayının ilk haftası Fiskobirlik Kavşağı’na viyadük yerine başka bir düzenleme yapılmaya başlandı. Belediye Başkanımız da 4 Ağustos 2021 tarihinde yaptığı açıklamada bu düzenleme ile Kervan Kavşağı’nda trafik çilesinin sona ereceğini açıkladı ve yol bugünkü hali ile sıkışıklığın yoğun olduğu ve esasen çözümden de uzak bir hal aldı. Tavsiyemiz planlayarak ve en mühimi de halkı bilgilendirip vaat verirken akla ve bilime dayanarak hareket etmektir. Belediyemiz ve Sayın Dr. Faruk Özlü tarafından vaat edilen, tarih verilen ama ya hiç gerçekleşmeyen veya verilen tarihte tamamlanamayan ‘plansızlık’ serimizi halkımıza anlatmaya devam edeceğiz.  Bugün ise İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak Düzcelilere Bir garip “yol hikayesi’ anlattık… İYİ Parti Düzce Belediyesi meclis üyelerimizce de bu ay gündeme taşınan bu konu ile alakalı olarak soruyoruz: “Bunca söz verilip gerçekleştirilemeyen şeyden sonra Düzce halkı  “ kime inansın “, “neye nasıl güvensin ” diye sordu.

banner844
Yorumlar (16)
düzceli 1 hafta önce
En iyi araştırma ve bilgilendirmeyi iyi parti yapıyor. İyi çalışıyorlar.
Vivaldi 2 hafta önce
Zamanın da orda viyadük sistemi ile yapılacaktı oraya çomak sokan lar yatacak yeriniz yok sizin
İnsan 2 hafta önce
Boğ beleş adamlar şunu dahi eleştiriyor yahu. Eski halinden iyi şu anki hali. Çözüm üreten desen yok. Ancak ortaya bir şey koyanları boklayacaklar. Tipik Düzce insanı işte.
iyiler 2 hafta önce
Düzceye daha iyi hizmet yapılsın diye uğraşıyoruz.
Yorumcu 2 hafta önce
Ee netice.ya hemşerim 30 senedir yönetiyor bu şehri akp zihniyeti refah partisinden basla bigune kadar ne gördün varalsa yoksa gelen her basakm bir öncekinin yaptıklarını yıkıp kendi seylerini yaptırıyor.surekli
Düzceli 2 hafta önce
Yoo ben inanmadım, bunların bi Allah bir dediğine inanıyoruz senelerdir inanan yok sırf başındaki zatın partisi diye oy veriyorlar sonra ağlayıp duruyorsunuz hizmet yok diye…
viyadük 2 hafta önce
viyadük yapılırsa mesafe yetmediği için kalıcı konutlardan gelen araçlar istanbul caddesine indirilemiyor, otogar kavşağından dönüp gelmesi lazım, cahil siyaset yapmayın bari. bende akepeli değilim de araştırdım ama.
Trafik 2 hafta önce
Kervanı eleştirenler sanırım öztürkleri görmemişler. Sabahları 10 ışıktan önce geçmek mümkün değil
Harbi Adam 2 hafta önce
veremeyeceğin sözü tutmıcan söz verdiysen eğer gereğini yapıcan dimi başşkan
Muzaffer Göçmen 2 hafta önce
Muhalefetlik edice diye beğenmemeye alıştınız.Hergüzel şeyi taşlayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın