banner614

VEKİL YILMAZ’DAN YIPRANMA HAKKI ÇAĞRISI

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bu kez salgının zor günler yaşattığı kesimlerden olan pazarcı esnafının Ankara’da sesi oldu. Mecliste söz alarak pazarcıların zincir marketler ve belediyeler nedeniyle baş etmeye çalıştığı sorunlara dikkat çeken Yılmaz, ayrıca yıpranma hakkı için de çağrı yaptı.

banner846
Siyaset 17.03.2021, 16:45
1391
VEKİL YILMAZ’DAN YIPRANMA HAKKI ÇAĞRISI
banner844

Türkiye Büyük Millet Meclisi oturumlarında Düzce’nin sorunlarını sık sık gündeme taşıyan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, sektör sektör esnafın sıkıntı ve taleplerine de parmak basıyor. Koronavirüs salgınının en çok etkilediği kesimlerin başında gelen esnafların ayakta kalma mücadelesinin giderek zorlaştığına vurgu yapan Yılmaz, bu sıkıntılı süreci pazarcı esnafı üzerinden aktardı. 

Yılmaz, söz aldığı oturumda pazarcıların para kazanmakta ne kadar zorlandığını şu sözlerle gözler önüne serdi: 

“Sabah güneş doğmadan; sıcak, soğuk, yağmur, kar demeden pazar yeri pazar yeri dolaşıp gece yarılarına kadar tezgâh açarak evine ekmek götürmeye çalışan pazarcı esnaflarımız pandemi döneminin en önemli mağdurlarının başında gelmektedir. Özellikle hafta sonu kısıtlamaları nedeniyle tezgâh açamayan pazarcılar oldukça zor günler geçirmişlerdir.

Normalleşmeyle birlikte tezgâhlarına dönen pazarcılar bir yandan marketlerle yarışmaya çalışmakta, diğer yandan belediyelerin kaprisleriyle uğraşmaktadır. Ağır şartlar altında çalışan pazarcı esnafımızın önündeki en büyük sıkıntılardan biri de vatandaşların değişen alışveriş tercihleridir.

Pandemi döneminde artan internet siparişleri ve her köşe başını kapatan aç gözlü market zincirlerinin ürün portföyü birçok esnafımız gibi pazarcıları da umutsuzluğa düşürmektedir. Pazarcıların sesine kulak vererek isteklerinin başında gelen emeklilikte yıpranmanın getirilmesi sağlanması gerekmektedir.”

Yorumlar (9)
Devlet bahçeli 3 ay önce
Ali Senın akpn kaç defa konustu mecliste düzcenın hangi sorunlarını konustu hayırdır rüzgar ama alıp göturuyor yanında kalpleri tamam mı hdp kapanmasını devlet Bahçeli gerçekleştirdi kafana sok tabi olmayan
Hlk 3 ay önce
Kuzenin nasl girdi hast.ye ..hemde kadrolu olarak tepeden inme..
levent 3 ay önce
gerçekten laf olsun torba dolsun
Düzceli81 3 ay önce
Senin gibi biri daha gelmedi su duzceye helal olsun j
Yaziklar olsun 3 ay önce
Hst.nede memur olan kuzenin nasil girdi hemde memur olarak kadrolu bir sekilde.Biz cocuklarimiz icin el etek opuyoruz..
çifçi 3 ay önce
kendisi nereden alışveriş yaparmş
kamil 3 ay önce
madem öyle doğalgaz ve elektrik yükünden de, faiş fiyatlar altında ezilen halktan da bahsetse ya. Hep marketler hep onlar bunlar.
Nedense kimse elektrik ve doğalgaz fiyatlarından bahsetmiyor. Karadenizde doğalgaz bulundu dediklerinden beri doğalgaza %40 zam geldi
OĞUZ 3 ay önce
Ah be ümit abi her konuda böyle çıkış yapıyorsun sonu hep foss
Ali 3 ay önce
Sadece rüzgarsın be reis
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
hafif yağmur