banner851

banner614

YETER! 2019'A KADAR YOK!

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin gündeminde "erken seçim" olmadığını kesin dille açıkladı. Anayasa değişikliğini en kısa sürede referanduma götüreceklerini vurgulayan Başbakan Yıldırım, "Ondan sonra artık seçim falan yok. 2017'de seçim yok, 2018'de de yok, 2019'a kadar hiçbir şey yok." dedi ve ekledi: "Durmadan seçim. Yeter. Artık biraz işimize gücümüze bakalım."

banner619
Siyaset 16.11.2016, 10:56 16.11.2016, 11:34
4161
YETER! 2019'A KADAR YOK!

Başbakan Binali Yıldırım, yapılan söylemlerle tekrar gündeme gelen 'erken seçim' beklentisine ilişkin son noktayı koydu. Başbakan Yıldırım, katıldığı bir programda hem Başkanlık Sistemi'ni içeren anayasa değişikliği hem de erken seçim konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin geleceğinde belirsizlik olmadığının altını çizen Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Belirsizlik varmış algısı oluşturmaya çalışanlar var. Çok net. Türkiye'nin şimdi önünde bir iş kaldı. Onda da bir mesafe kat ettik. Darbeden kalan ve 2007 Cumhurbaşkanlığı seçilememesinden kaynaklı, daha sonra referandumla Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinin gerçekleşmesiyle ortaya doğan bir mevcut durum var. Bu durum, Anayasa ile uyuşmuyor. Şimdi yapacağımız iş, bu hükümet sistemini, mevcut Anayasa ile uyumlu hale getirmek. Böylece bu alandaki enerji kaybına da son vermek. Bu da belli. Bu çok kapsamlı bir değişiklik olmayacak. Sınırlı bir değişiklik yapacağız, en kısa sürede de referanduma, milletin önüne götüreceğiz. Ondan sonra artık seçim falan yok. 2017'de seçim yok, 2018'de de yok, 2019'a kadar hiçbir şey yok. İşinize gücünüze bakın kardeşim. Şimdi seçim zamanı değil, geçim zamanı. Millet zaten geçen sene seçim yorgunu oldu. Durmadan seçim. Yeter. Artık biraz işimize gücümüze bakalım."

banner844
Yorumlar (6)
Aziziyyeli 5 yıl önce
Kadroyoksa evet te yok yok yok
Fındık 5 yıl önce
Fındık 10 liray kem referanduma hayır hayır hayır
eren 5 yıl önce
fındık 30 tl olana kadar hayır
taşeron işçi 5 yıl önce
Referendum olsada hayır olmasada hayır
Fındıkçı 5 yıl önce
Getirin referandumu HAYIR ı basalım
Siyasetçi81 5 yıl önce
helal olsun sana sayın başbakan işte bu kararlar doğrultusunda ilerlemek düşünmek gerekir sanada bu yakışır Allahım sizleri başımızdan eksik etmesin..