banner851

banner955

“YIĞILCA YOLUNDA MÜTEAHHİT VE ÖDENEK İLE İLGİLİ SIKINTILAR VAR”

‘Düzce’de gözükmüyor.’ eleştirilerinin aksine, memleketi için yoğun şekilde çalıştığını vurgulayan AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, “Biz; işte buradayız, bunun gibi de başka yerlerdeyiz. Bunu Düzceliler biliyor, bunu kim bilmiyor? Bilmek istemeyenler bilmiyor.” dedi. Son dönemde artan sağlık yatırımlarının önemine de işaret eden Çakır, Düzce’nin bölgenin sağlık üssü haline geldiğini belirtti. Çakır, yılan hikayesine dönen Yığılca Yolu ile ilgili ise, “Müteahhitle alakalı, ödenekle alakalı güncel sorunlar var. Onları da aşarak inşallah yolumuza devam edip, Yığılca’ya bu yolu ulaştıracağız.” diye konuştu.

Siyaset 24.04.2022, 15:52 25.04.2022, 12:07
1769

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Düzce’nin gündemi ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuştu. Sözlerine ‘Düzce’de gözükmüyor.’ eleştirilerine cevap vererek başlayan Çakır, kendisinin gerek genelde, gerekse yerelde Düzce’nin sorunları ile mücadele ettiğinin altını çizdi.

“Klavye siyasetini sevmiyorum”

Klavye siyasetini sevmediğini vurgulayan Çakır, “Gelmiyor değil, ben hep Düzce’deyim. Zaten Düzce’den pek gitmiyorum, bir Meclis’te ki çalışmalara katılıyorum. Ama bu söylem devam ediyor. İftarlarda varım, çalışmalarda varım, partimizin bizzat il başkanlığında varım. Ama böyle söyleniyor. Yalnız bunu söylemelerinin sebebi şu; ben klavye siyasetini sevmiyorum. Ne dediğimi siz anlıyorsunuz. O da şu; bir fotoğraf karesi paylaşıp, şu kadar esnaf gezdik, şu kadar vatandaşla kucaklaştık, şu kadar iş becerdik meselesi. Ben bunu yapmıyorum, bunu da doğru bulmuyorum. Biz; işte buradayız, bunun gibi de başka yerlerdeyiz. Bunu Düzceliler biliyor, Bunu kim bilmiyor? Bilmek istemeyenler bilmiyor. Yapılması gereken, lazım olduğu yerde, ihtiyaç olduğu yerde ben varım. Tabii burada şahsımın hiçbir önemi yok. Burada siyaset var, biz bir kadronun, bir takımın oyuncularıyız. Burada vatandaşın ihtiyaçları gideriliyor mu, vatandaşlarımız gecenin her hangi bir vaktinde ulaşabiliyor mu, müşkülatı giderilip, derdi ile ilgileniliyor mu? Hadise bundan ibaret. Ben bunları elimden geldiği kadar yaptığımın kanaatindeyim. Bunun takdiri de tabii ki Düzceli hemşerilerimize ait” şeklinde konuştu.  

“Düzce bölgenin sağlık üssü”

Düzce’nin konumu itibari ile bölgenin sağlık üssü olduğunu vurgulayan Çakır, “Düzce’ye sağlık konusunda biz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyle, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile özellikle hastane konularını sürekli konuşuyoruz. Nüfusuyla, coğrafi konumuyla Düzce bir sağlık üssü. Ben bu cümleyi bilerek kullanıyorum. Neden sağlık üssü? Düzce sadece Düzceli’ye hizmet vermiyor. TEM Otoyolu buradan geçiyor, D-100 Karayolu buradan geçiyor, bir de Karadeniz havzası var. Bu yüzden burada ciddi anlamda bir trafik ve trafik kazaları var. Sadece lokasyondaki, halkın hastalığı ile alakalı değil. Bolu’dan, Hendek’ten buraya ciddi anlamda hasta geliş ve gidişi var. O nedenle bizim illimiz bir sağlık üssüdür. O nedenle biz buraya lazım olan sağlık ünitelerini, ekipmanlarını ekip halinde il başkanımız başta olmak üzere, teşkilatımızın bütün yapısında bulunan kişilerin katkıları ile birlikte hangimiz kimi bulursak, oradan istiyoruz. Çok şükür şu ana kadar isteklerimiz geri çevrilmedi, bundan da Düzce istifade etti. İnanın, Düzce sağlık konusunda komşu illerin bir tık ötesinde.” ifadelerini kullandı.

“Yığılca’ya bu yolu ulaştıracağız”

Yığılca yolu ile ilgili çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade eden Çakır, “Yığılca yolunu tabii ki takip ediyoruz. Burada Yığılca yolunun zorluğunu hepimiz biliyoruz. Yığılca yolu zor bir yatırım, uzun bir yatırım, yıllara sari bir yatırım. Başladık, başlamak bitirmenin yarısı. Yol çalışmalarında biz yarıyı geçtik. Ancak bu yarıyı geçtik falan sözlerini vatandaş artık dinlemek istemiyor. Bitti mi, bitecek mi, ne zaman bitecek? Dolayısıyla yatırım programlarıyla doğrudan alakalı. Çok küçük bir viyadük ve viraj dahil çok paraları sari. Eğer belirli bir limiti aşarsa, yeni ödeneklere müracaat etmek gerekiyor. O sebeple biz Yığılca yolunu bitireceğiz inşallah. Ama zaman vermek, şu tarihte biter demek çok kolay değil takdir ederseniz. Çalışmalar zaman zaman duruyor. Müteahhitle alakalı, ödenekle alakalı güncel sorunlar var. Onları da aşarak inşallah yolumuza devam edip, Yığılca’ya bu yolu ulaştıracağız.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (10)
Burak 8 ay önce
Düzce sağlık üssü ise hastalar neden Boluya ve Sakaryaya taşınıyorlar. Milletle kafa bulmayın.
Duzce bunu haketmedi. 8 ay önce
Keşke Düzcenin m.vekilleri Düzceden haberdar olsaydı.Demek Duzce bolgenin saglik ussu oyle mi?
Arastirmaya bi gidin bakalim devlet has. bi gidin bakalim.Ya da gidebiliyor musunuz sira alabiliyor musunuz?Doktor bulabiliyor musunuz?Bircok dalda doktor sikintisi var.Randevu sikintisi var.Hizmet sikintisi var.Ama duzce bolgenin saglik ussu.Guldurmeyin insani Allah askina.Dunyadan ya haberiniz yok ya da haberiniz yokmus gibi yapiyorsunuz.
halk 8 ay önce
konuş boş adam konuş
Seksen1 8 ay önce
Sayın vekilimizi tebrik ediyorum! Sadece vekillik görevini yerine getirdiği için!
Şampiyon 8 ay önce
Ufak at ; ufak atda civcivler bayram etsin …
m 8 ay önce
M.V. bey klavye siyasetini sevmiyorsunuz, konuşanlara da izin vermiyorsunuz.
ama Yığılıca yolu yıllardır ne durumda GERÇEKLERİ de görmüyorsunuz
Esnaf 8 ay önce
Doğru millet sizlerin ne olduğunu gayet iyi biliyor
Yazıklar olsun.... 8 ay önce
Kafa yine uçuşta Çakır olan. Seçim arefesi sözde sahada, sözde Düzce ve halkı için çalışıyorlarmış. Bilmiyorduk, görmüyorduk, duymuyorduk, gerçi dikkate de almıyorduk.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız