banner851

banner614

YILMAZ: İLAN VE KREDİ DESTEĞİ VERİLMELİ

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, koronavirüs salgını sürecinde ekonomik olarak zor günler geçiren yerel medyaya destek olunmasını istedi. Mecliste konuşan Yılmaz, yerel basının KOBİ kapsamında değerlendirilerek, Kredi Garanti Fonu (KGF) imkânlarından faydalanması ve ilan desteğinin arttırılması çağrısı yaptı.

banner846
Siyaset 14.04.2020, 16:44 14.04.2020, 17:09
2718
banner844

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren meslek gruplarına yönelik Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne söz almaya devam ediyor. Milletvekili Yılmaz, bu kez Düzce basınının sesi oldu.

Zaten zor günler geçiren ve ayakta kalmaya çalışan sektörlerin başında gelen yerel medyanın koronavirüs salgınıyla beraber iyice nefes alamaz hale geldiğini belirten Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yerel gazetecilerle yaptığımız görüşmelerde kendilerinin de covid-19 salgınından etkilendiklerini ve yaşayabilmek adına devletten sorunlarına çözüm olması için adım atmasını beklediklerini ifade ettiler. Özellikle yerel medya şirketleri KOBİ kapsamında değerlendirilerek Kredi Garanti Fonu (KGF) imkânlarından faydalanmak, SSK ve vergi borçlarının ötelenmesi, belediye, il genel meclisi ve encümen karalarının yerel gazetelerde yayınlanmasının zorunlu olması, valilik duyurularının resmi ilan kapsamında değerlendirilip yerel medyadan duyurulması, dijital dönüşüme ve teknolojik alt yapıya yapılacak yatırımların düşük faizle kredilendirilmesi ve destek verilmesi gibi taleplerinin karşılanması yerel gazetecilerimizin beklentileridir.”

Yorumlar (2)
Alaaddin Tekneci 1 yıl önce
Allah'in (Celle Celalühü) yardımı ile virüs belasından kurtulacağız inşaAllah.
İşi olmayan sokağa çıkmasın.
Realist Düzceli ! 1 yıl önce
Yerel basın kendi altındaki şirketlerin reklamını yapmaktan vazgeçmeden mi? Kendi muhabiri araba sürmesini bile beceremezken yol kıyısındaki hatalı parkları haber yaparken mi? Belediye otobüsü şoförlerini, dönerci ustalarını, pazarcı esnafını kötüleyen ve bu kötü günlerde işinden edecek haberler yaparken mi? Sayın Yılmaz'ın bu davranışını doğru bulmuyorum.. Yerel basın önce yerel değerlerine sahip çıksın !
17°
parçalı az bulutlu