banner851

banner614

YSK KANUN TANIMADI

banner619

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’dan Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) tepki… Tozan, YSK’nın seçim kanununu tanımayan bir tavır sergilediğini belirterek seçimin kanunlara uygun yapılıp yapılmadığının temel problem olduğunu söyledi. Tozan “geçmiş yıllarda bir zarfta mühür olmadığı için AK Parti’nin Güneydoğu’da kaybettiği yerel seçimi iptal eden YSK’dan bu seçim ile ilgili şikayetlerde adil karar vermesini bekliyoruz” dedi.

banner846
Siyaset 19.04.2017, 09:56 20.04.2017, 10:06
2278
banner844

Referandum bitti tartışması sürüyor. Referandumda oylamanın devam ettiği esnada Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) aldığı mühürsüz zarflardaki oyların geçerli sayılacağı kararı alması ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’ı da kızdırdı. Tozan yaptığı yazılı açıklama ile Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) tepkisini ifade etti.

Referandum sonucuna saygılı olduklarını söyleyen Tozan yaşananla hakkında şöyle konuştu:

“Sosyal medyada matbaada basılır gibi seri basılan evet oylarını hep birlikte gördük. Keza mühürsüz pusulalar ayrı bir garabet. Pusuladaki mühür Devleti temsil eder. Mühürsüz pusula kimi temsil ediyordu ve bu pusulalar dışarıdan sokulmuş olabilir mi? Bu pusula ve zarfların aynı matbaada fazla basılıp dışarı çıkarılmış olabileceği ihtimalini de düşünmek zorundayız. Temel problem pusula ve zarfların gerçekliği değil, seçimin kanunlara uygun yapılıp yapılmadığıdır. Düzce'de yandaş basında çalışan bir kişinin sosyal medya hesabındaki “Oyları kimin verdiği değil, kimin saydığı önemli!!!” paylaşımını çok manidar buluyorum. Bu yaşananlar karşısında referandum sonucu “hayır” çıksaydı AK Parti tarafından kabul edilir miydi ve milletimiz tarafından meşru görülür müydü?’ diye sormadan edemiyoruz.”

Milletin YSK’nın seçim kanununu tanımayan tavrına isyan ettiğini ifade eden Tozan, “kucaklayıcı bir açıklama yapıp, ‘evet veren de hayır veren de bizim vatandaşımızdır’ demek yerine ‘Atı alan Üsküdar'ı geçti’ açıklaması bizi derinden yaralamış ve toplumdaki kutuplaşmanın derinleşmesi adına endişelerimizi daha da artırmıştır” ifadelerini kullandı.

YSK’nın geçmiş yıllarda AK Parti’nin Güneydoğu’da kaybettiği yerel seçimi bir zarfta mühür olmadığı için iptal ettiğini anımsatan Tozan, YSK’dan referandumla ilgili şikayetlerde adil karar vermesini beklediklerini söyledi.

Yorumlar (24)
mıstık 4 yıl önce
yahu bu zihniyeti bozuklar seçimden önce zaten itiraz edeceklerini söylemişlerdi..bunlar milleti galeyana getiren kaosculardır tozanda kaşınıyo heralde..adam çıkmış pkk ve fetöcü teröristlerle aynı oyu kullanmış şimdi çıkmış hukuktan bahsed
kudret 4 yıl önce
CHP yenildiği zaman itiraz eder, kazandığı zaman hukuk doğru karar verdi der. ağlanacak haliniz var. her yenilgiden ders alacağınıza yenilgiye kılıf arıyorsunuz. bırakın yenilginin tadını çıkarın :)
Hayirli vatandaş a 4 yıl önce
Kurdistan hayali kuranlar ile chp birlikte omuz omuza Hayır dedi. Kimler ile ittifak yaptığınız çok açık ortada...
Hayırlı Vatandaş 4 yıl önce
O yüzden daha referandum döneminde çankaya köşkü ve havalimanında Sözde kürdistan paçavrası asılırken CHP iktidardaydı değil mi? Yada kılıçdaroğlu başbakandı. Hadi ordan sahtekar çakma milliyetçiler sizi
Asil tük 4 yıl önce
Sayın tozan bu yolsuzluğun sonuna kadar üstüne gitmelisiniz türk milletinin türkiye cumhuriyetinin hakkını haramilere yedirmeyin
Salih 4 yıl önce
Boş muhabet yapmayın gercı leylegın gomru hep lak lakla gecmiş sizden hıc bısey olmaz
Asil tük 4 yıl önce
Anit parkda mühürlü oy pusulasi var elimde diyip pazarlik yapilmiş mı gerçekten
Hayırlı Vatandaş 4 yıl önce
Boşuna Konuşuyorsun Sn Tozan Düzcenin Yüzde 71'i Müslümanım deyip de kul hakkı yemeyi normal karşılıyor ve Milliyetçi geçinip Kürdistan eyaletine Oy verdi. Hem Hecinlerde kamp kurup yattınız da ne oldu? Onlar bile halinden memnun.
seçmen 4 yıl önce
Seçim kurulunun basmış olduğu bütün zarfların üzerinde yüksek seçim kurulunu simgeleyen filigran vardır.kullanılan oyların tamında filigransız zarf yoktur.yani sahte parayla gerçek paranın ayrılması kadar nettir.Mızıkçılık yapmaya gerek yo
ELS 4 yıl önce
YIĞILCA HECİNLER KÖYLERİNE GİT ÖĞRENİRSİN ORADAN DOĞRU SONUÇLARI .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın