banner851

banner614

Zekeriya Korkmaz Güven Tazeledi

banner619

Atamayla il başkanlığına getirilen Zekeriya Korkmaz, yapılan kongrede güven tazeledi. Korkmaz 184 delegenin oy kullandığı seçimde geçerli oyların 139'unu alarak yeniden başkan seçildi.

banner846
Siyaset 28.11.2010, 15:42
210
Zekeriya Korkmaz Güven Tazeledi
banner844

Demokrat Parti ve Anavatan Partisi'nin birleşmesinin ardından ilk il kongresi yapıldı. Partililerin ilgi gösterdiği kongrede Divan Başkanlığına DP Genel İdare Kurulu Üyesi ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Erkan Seçkin getirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşmalara geçildi. Partililere hitaben bir konuşma yapan Genel İdare Kurulu üyesi Erkan Seçkin, Türkiye'nin en güçlü, en köklü ve temeli en sağlam bir partinin neferleri olduklarını söyleyerek, DP olarak Türkiye'nin şuanki gidişatından memnun olmadıklarını vurguladı. Seçkin “Türkiye'yi birleştirmek için, huzur için, kalkınma için, çocuklarımız ve gençlerimiz için görevimizin başındayız.Türkiye'nin ve Türk Siyasetinin bugün ve gelecekte ihtiyaç duyacağı beraberlik DP çatısı altında mevcuttur.Türkiye'yi yeniden başı dik bir ülke pozisyonuna getirecek zemin DP'dedir.” dedi. Yeniden DP İl Başkanlığına seçilen Zekeriya Korkmaz, bugünden sonra pratik olarak genel seçim çalışmalarına başlayacaklarını ve 2 güçlü partinin birleşmesini iyi değerlendireceklerini söyledi. Korkmaz; “Birlik beraberlik içinde seçim çalışmalarını yürüteceğiz. Önce sivil toplum kuruluşları ile mahallelerden çalışmalara başlayacağız.Önümüzde büyük kongre var. Belirlenecek genel başkan adayları arasında uygun gördüğümüz isimden yana Düzce teşkilatı olarak net tavrımızı ortaya koyacağız.Tecrübeli genç arkadaşlarımızdan Erkan Seçkin ve siyaset tecrübesine güvendiğimiz, inandığımız sayın Necmi Hoşver ile sürekli istişare yaparak yolumuzu bekirleyeceğiz.” dedi.

Zekeriya Korkmaz Başkanlığında oluşan Demokrat Partinin yeni yönetim kurulunda şu isimler görev aldı; M. Ömer Raşit İçingir, Tuncay Şahin, Şaban Yılmaz, Sevil Barutçuoğlu, Fatma Arslan, İhsan Doğanay, Tarık Türkseven, Alican Gümüş, Selim Cıba, Coşkun Bakan, Özcan Çakmakçı, Aper Tüfekçi, Nazmi Şengül, Osman Gündoğdu, Hüseyin Atik, Hüseyin Fırat, Ergün Zafer, Yusuf Kadıoğlu, Erdoğan Karsıoğlu, Mensur Yüksel, Keramettin Beşer, Metin Kapoğlu, Ömer Demirtaş, Ünal Aydoğdu, Mustafa Durdu, Mustafa Topal, Berat Cıba ve Nuh Yüksel

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)