31 Mart 2024 Yerel Seçimleri yaklaşırken Düzce siyaseti de her geçen gün ısınmaya devam ediyor. Sonucu heyecanla beklenen seçimlerle ilgili konuşulmayanları konuşan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumluyorum’ programında konuyu değerlendirdi. Siyasette menfaate göre oynanmak istenen oyunlara parmak basan Ünsal, “Pişmiş aşa su katılmaz… 3-4 noktada pişmiş, ama daha birileri yok Ayşe’si, Fatma'sı, Hasan’ı, Ali’si, Veli’si, delisi… İki öküzün önüne bir saman döküp de bu işi bir bitirin. Cumhurbaşkanım; AK Parti'de, Düzce'deki iradede çok ciddi sıkıntılar var.” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumluyorum’ programında AK Parti il teşkilatını eleştirdi. İl teşkilatında ciddi sıkıntılar olduğuna dikkat çeken Ünsal, aday yapılacakları da yapılmayacakları da Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün belirlemesi gerektiğini kaydetti.

“Hiç olmayacak adamlar nabız yokladı”

Siyasette oynanan senaryoyu yazılmış bir film gibi izlediklerini belirten Ünsal, “İki gün arayla bir yayınlar, enformasyonlar var. ‘AK Parti ilçelerde şunu, bunu aday gösterdi’ gibi bir algı var. Düzce siyasetine çok emeği olan Fevai Arslan; Eski İl Başkanı ve Milletvekili derdi ki ‘Siyaset ilim işi değil, film işidir.’ İki günden beri senaryosu yazılmış, bir film izledik. Hiç olmayacak adamlar nabız yokladı. Ya arkadaş bu iş bu kadar uzatılmaz. Millet aldı gemiyi yürüyor, gemiye rotasını verdi, çıktı yola. Akçakoca’da 6 adaydan biri mi olsun, Nevin Gökçek mi olsun, Cüneyt Yemenici mi olsun, bir karar veremediler. Birçok yerde, ilçelerde, beldelerde sıkıntı net bir şekilde var. İşin sonunda, şu memlekete hizmet etmiş insanların hizmetlerine devam etmesinden yanayım.” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaskani Erdogan Ulk 190 2 41

“Toplumda ve hizmette kabul gören yerlerle oynamayın”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Ünsal, ”Pişmiş aşa su katılmaz… 3-4 noktada pişmiş, ama daha birileri yok Ayşe’si, Fatma'sı, Hasan’ı, Ali’si, Veli’si, delisi… İki öküzün önüne bir saman döküp de bu işi bir bitirin. Cumhurbaşkanım; AK Parti'de Düzce'deki iradede çok ciddi sıkıntılar var. Sayın Erdoğan’a ben buradan söyleyeyim. ‘Sesim duyulur mu derseniz?’ Evet duyulur. ‘Cumhurbaşkanının basın birimi dikkate mı alacak derseniz?’ Alacak ve aldı şu saat itibariyle. Toplumda ve hizmette kabul gören yerlerle oynamayın. Ben şuna inanıyorum, Düzce'de ilçelerde aday olacakları da olmayacakları da Faruk Özlü belirleyecek. Geminin kaptanı o. Düzce’ye büyükşehir gibi baktığınız zaman, aday yapılacakları da yapılmayacakları da belirleyecek. Çünkü tabanda 5 yıldan beri birebir ilişkilerde kimin ne olduğunu gördü.” dedi.

Ggg-2

“Faruk Özlü Düzce'deki adayları belirlerse, çalışacak olan o”

AK Parti ilçe ve belde belediye başkan adaylarını belirleyecek ismin Faruk Özlü olması gerektiğine değinen Ünsal, “Ankara'daki genel merkezdeki milletvekilini belirliyor, ama yerelde Hasan Şengüloğlu'nun buna uyması lazım. Özlü’nün siyasi ve devlet aklı tecrübesine uyması lazım. Netice itibariyle Faruk Özlü Düzce'deki adayları belirlerse, çalışacak olan o. Kimin aday olacağına, kimin aday olmayacağına karar verecek olan Dr. Faruk Özlü. Faruk Özlü’nün ilçesi var. Çilimli'de Faruk Özlü, ‘Burası benim ilçem arkadaş, buranın kararını ben veriyorum.’ diyebilir ve aynı şekilde birçok yerin kararını da verebilir. Doğrusu da bu. Koordine edecek olan o. Çünkü bir master planı var. Büyük bir turizm hamlesi yapılacak. Bu haberler bir enformasyon, bir strateji olabilir. Dünyalık beklentiler var. Bize bir dünya isimler geliyor. ‘Bizi haber yapın, aday yazın.’ diyorlar. Biz Öncü Haber olarak bu topa girmedik, giren oldu veya olmadı. Doğru yaptı, eğri yaptı bizi ilgilendirmiyor.” ifadelerini kullandı.

“Etkili kişinin yetkisizliği, yetkili kişinin etkisizliği varsa, orada iş bereketsizliği vardır”

Herkesin bir beklentisi olduğunu dile getiren Ünsal, konuşmasına bir örnekle devam etti: “Adamın biri ineğini kaybetmiş. İneğini ararken de güle oynaya sempatik bir şekilde giderken köylüler demiş ki ‘Ya sen ne oldu çok keyiflisin, neşelisin.’ Adam ‘Ben bir ineğimi kaybettim.’ Köylüler, ‘Kaybeden adam bu kadar neşeli olur mu?’ Adam da ‘Doğru. Şu dağın arkasına gidiyorum. Dağın arkasında ineği bulamazsam, siz seyredin ağlamayı, feryadı, figanı.’ demiş. Herkesin bir umudu var, herkesin bir beklentisi var, ama bu beklentiler gerçekleşmediği zaman, siz memleketteki enformasyonu seyredin. Siyaset de böyle bir şey var. Aklar kara, karalar ak olur. Dostlar düşman, düşmanlar dost olur. Düzce için bir iki güne kadar resmi açıklama yapılacaktır. Şununla bağlayalım; Etkili kişinin yetkisizliği, yetkili kişinin etkisizliği varsa, orada iş bereketsizliği vardır.”

Editör: Tuğba Aksoy