CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, Düzce’nin İSKİ sorunları ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmenin detaylarını, Öncü Haber mikrofonuna anlattı. İmamoğlu ile görüşmesinin meyvesi olarak 5 Temmuz’da İSKİ heyetinin kente geleceğini vurgulayan Özcan, “Gölyaka, Cumayeri, Akçakoca ve Düzce Belediyesi’nde İSKİ genel müdürü ve yönetimiyle beraber, Düzce’de ne yapılabilir o konuşulacak. Ekrem Başkan buraya destek verecek, biz de onun öncüsü olursak, faydalı olursak ne mutlu; gurur duyarız ve ‘Düzce’ye faydalı bir şeyler yaptık.’ deriz.” dedi.

Düzce siyasetinde birlik ve beraberliğin sembolü haline gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce Milletvekili Talih Özcan, sadece CHP’li Akçakoca Belediyesi’nin değil, İSKİ sorunu ile ilgili tüm belediyelerin sorunlarını asgariye düşürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz haftalarda İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşen Özcan, 5 Temmuz’da İSKİ heyetinin yaşanan sorunlarla ilgili Düzce’ye yapacağı ziyaret öncesinde Öncü Haber’e önemli değerlendirmelerde bulundu.

“Düzce’ye faydalı hizmetlerde bulunmak istiyorum”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu ile yaptığı görüşmenin perde arkasını anlatan Özcan, Düzce’ye faydalı hizmetlerde bulunmak istediğinin altını çizerek, “Ekrem Bey’den Düzce’nin İSKİ ile ilgili beklentileri hakkında randevu istedim. Biz kendisiyle 45 dakikaya yakın bir görüşme sağladık. Düzce’nin sorunlarını illettim, özellikle Akçakoca’daki arıtma tesisiyle alakalı sorun olduğunu biliyoruz. Bunun da derhal çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Yaz ayları geldi ve insanlar denize girecek, deniz pisse nasıl girecekler? Bunları kendilerine illettim. Hemen İSKİ Genel Müdürü’nü arayarak, bütün yönetimi dahil 5 Temmuz’da buraya yönlendirdi. Akçakoca Belediye Başkanımız Fikret Albayrak ve il başkanımızı oraya davet ederek görüştüler. Ne eksiklikler varsa, destek vererek tamamlayacaklar. 5 Temmuz’da burada bir brifing verilerek; Gölyaka, Cumayeri, Akçakoca ve Düzce Belediyesi’nde İSKİ genel müdürü ve yönetimiyle beraber, Düzce’de ne yapılabilir o konuşulacak. Ekrem Başkan buraya destek verecek, biz de onun öncüsü olursak, faydalı olursak ne mutlu; gurur duyarız ve ‘Düzce’ye faydalı bir şeyler yaptık.’ deriz.” dedi.

Sorunların peşini bırakmayan vekil

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde ilgili bakanlıklarda sık sık Düzce’nin sorunlarını dile getirdiğini kaydeden Özcan, “Bu halkın sorunları ve problemleri var. Bunu ilgili bakanlıklara soru önergeleri vererek dile getiriyorum ve takip ediyorum. Örneğin Aksu Köyü’ndeki üç tane evin takibini yaptık. Nakliyeciler ve Mali Müşavirler ile ilgili sorunlar oldu. Bu durumları hem meclise, hem de ilgili bakanlıklara taşıyarak takibini yapıyoruz. Mecliste yaptığım konuşmalardan sonra, orada kalsın istemiyorum öyle bir beklentim yok, sorunu çözmek için olayın üzerine gidiyorum.” şeklinde konuştu.

“Dış politikaların ana temeli dışişleridir”

TBMM Dış İlişkiler Komisyonu’nda yaptığı çalışmalara değinen Özcan, “Bir sürü ülkeye giderek ziyaretlerde bulunduk. Dış Politikanın ana temelini oluşturan dışişleridir. Burada ülkeler arası görüşmeler, sosyal ve politik gelişmeler var. Bunları birebir takip ediyoruz. Ülkeler arası anlaşmalar komisyona geldiği zaman, bunların yasallaşması ve genel kurula gitmesi için, komisyon üyeleri olarak çalışma yapıyoruz. Öğlen saat 15.00 gibi komisyonlara giriyoruz, gece saat 23.00’lere kadar çalışıyoruz. Orada işimiz bittiği zaman, genel kurula gidiyoruz ve orada çalışmalar devam ediyor. Türk dış politikasında etkili olmaya çalışıyoruz. Mevcut hükümetin dış politikası son zamanlarda doğru, yani ben doğru buluyorum. Yalnız Misak-ı Milli değil, diğer sınırları da bilmek lazım. Onlarla temas ederek yakınlaşırsan, onlar da size yakınlaşır. Ticari, sosyal ve siyasal her türlü verimi arttırır diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye ekonomisi berbat bir durumda”

KÖY ÇEŞMESİNDEN AYRAN AKITILDI KÖY ÇEŞMESİNDEN AYRAN AKITILDI

Son olarak Türkiye’nin ekonomik sorunlarını da değerlendiren Özcan, “Ekonomi şu anda çok berbat bir durumda ve herkes bu sıkıntıyı çekiyor. ‘Benim durumum iyi.’ diyeni ben görmedim. 10 bin TL emekli maaşı ile geçinen insanlarımız var, bunların ne kadar zor durumda olduğunu iyi biliyoruz. İnsanlar üretmek ve ürettiklerini sahiplenmek istiyor. Tasarruf tedbirlerini düzgün yapmak, lüks harcamalardan kaçınmak lazım. Üretim ve ihracat yaparak, milletin önünü açmak gerekir. Bugün yaşam herkes için zordur, çarşı pazar yanıyor, çiftçi ve memur zorda köylü zorda, bu çalışmaları takip ediyoruz. Bizim de partimizin bu konuda politikaları ve yöntemleri var. Biz de iktidar olmak istiyoruz, iktidar olursak biz çözeriz diyoruz.” açıklamalarına yer verdi.

HABER: Savaş ARI

Editör: Liva Ünsal