Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon’un Ortahisar ilçesinde düzenlenen etkinlikte konuştu. Bakan Uraloğlu, Türkiye Yüzyılı'nda insan ve çevre odaklı, akıllı ve güvenli entegre ulaştırma sistemleri ve hızlı iletişim ağlarıyla dünyada öncü olmak vizyonuyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

“Ulaşım ve iletişim refahın temeli”

Ulaşım ve iletişim yatırımlarını kesintisiz kalkınmanın, rekabetçi bir ekonominin, sosyal etkileşimin, sürdürülebilir şehirciliğin ve refahın temeli olarak gördüklerini dile getiren Uraloğlu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da güçlü, modern, sağlam alt ve üstyapı temelinde Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte inşa ederek milletin hayat kalitesini devamlı yükselteceklerini söyledi.

Bade9161 69B0 473D B2D7 E62494B7D9Ed

“Düzce ve 5 kentte sürdürülebilir kentsel ulaşım planı hazırlıyoruz”

Bakan Uraloğlu; Düzce, İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Trabzon başta olmak üzere birçok şehirde sürdürülebilir kentsel ulaşım planları hazırlamaya ve ulusal ulaşım sistemlerine entegre etmeye başladıklarını belirterek, "Ulaşım planlarının hazırlanmasına çok önem veriyoruz. Bu programlar dahilinde olmayan şehirlerimizi de içine alacak yeni projeleri hayata geçirmek için AB ile çalışmalar yürütüyor, büyük ve güçlü Türkiye'nin her noktasında ulaşım ve haberleşme alanlarında dünya ölçeğinde projeleri hayata geçiriyoruz." dedi.

F1

“16,3 milyon Euroluk sözleşme imzalandı”

Bakan Uraloğlu, 2002'den bu yana devam eden Türkiye-Avrupa Birliği Mali İşbirliği ile bu çalışmaların ulaştırmanın her sektöründe desteklendiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

VATANDAŞ ETLERLE BESLEDİ VATANDAŞ ETLERLE BESLEDİ

"Milletimizin yaşam kalitesini yükselten, güvenli, ekonomik, konforlu, hızlı, çevreye duyarlı, akılcı hizmetlerin sunulduğu sürdürülebilir projelerin öneminin bilincindeyiz. AB'nin sürdürülebilir ve akıllı hareketlilik stratejisine paralel olarak, Bakanlığımız IPA fonları aracılığıyla sürdürülebilir kentsel ulaşım planlarının hazırlanması için belediyelere destek oluyor. Bu kapsamda, Trabzon Büyükşehir Belediyesinden başka Kocaeli, Ankara, Düzce, İstanbul ve İzmir Belediyeleri ile sürdürülebilir kentsel ulaşım projeleri yapıyoruz ve bu kentlerimiz için 16,3 milyon euro hizmet alım sözleşmesi imzaladık."

AA / Öncü Haber Merkezi