Düzce'de, trafikteki duyarsız ve dikkatsiz sürücüler, vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oluyor.

Trafik yoğunluğu yaşanan kavşakların başında gelen Kervan Kavşağı’ndaki trafik ışıklarında oluşan uzun kuyruklar sık sık şikayet konusu olurken, ışıklardan hızlı geçmek için kuralları hiçe sayan sorumsuzlar sürücülerin sabrını zorluyor. Son olarak Düzce-Bahçeşehir Bağlantı Yolu’nda vatandaş kamerasına takılan görüntüler, kendini uyanık sanan sürücüler nedeniyle ortaya çıkan keşmekeşi gözler önüne serdi.

T1-3

İş çıkış saatine denk gelen anlarda kavşakta oluşan yoğunluğa bağlı olarak bağlantı yolunda oluşan uzun kuyruğa takılmak istemeyen sürücüler, D-100 Karayolu’na geçişi sağlayan yan şeridi kullanarak, kuyrukta olan araçların önüne geçmeye çalıştı. Bu duruma kimi sürücüler kornayla kimi sürücüler ise el kol hareketleri ile tepki gösterirken, o anları kaydeden vatandaş da Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin denetimleri sıklaştırmasını istedi.

T3-2

Öncü Haber'in 0 542 767 1881 numaralı WhatsApp İhbar Hattı’na gönderdiği şikayette, araya kaynak yapanlar yüzünden uzun dakikalar kuyruğun trafik ışıklarına yaklaşamadığını belirten tepkili sürücü, trafik lambalarında kurallara uyarak bekleyen diğer sürücüleri mağdur eden ve sık yaşanan bu manzaranın trafik denetimi ile önüne geçilmesi çağrısı yaptı.

O ANLAR ANBEAN KAMERADA! O ANLAR ANBEAN KAMERADA!

T2-1

Editör: Zeki Aşıkoğlu