5-87

Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından “Eğitim Öğretimde Reform: Yapay Zeka ve Metaverse Teknolojilerinin Pratik Kullanımı” adlı program düzenlendi.

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Akif Çarkçı, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arif Güngör, Assembler Global, Solaris Grup Kurucusu Hamit Keleş ile Düzce Üniversitesi akademik personeli ve öğrencileri katıldı.

3-162

Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Akif Çarkçı yaptığı açılış konuşmasında, “Yeni dünya düzeninde teknolojiyi takip etmeyen, bilimden uzaklaşan veya bilimin hızını yakalayamayan toplumlar geri kalacaktır. Siz değerli öğrencilerimiz bilime, teknolojiye önem vererek ülkemizi dünya sıralamalarında yükselteceksiniz. Katılımlarınız için teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

1-209

Konferansın davetli konuşmacısı Assembler Global, Solaris Grup Kurucusu Hamit Keleş konuşmasında; yapay zeka, sanal gerçeklik, eğitim yazılımları, dijital eğitim içerikleri, 3D modelleme, vr classroom cihazı, similasyon makineleri ve metaverse konularına değindi. Öğrencilere kendi hayatından örnekler vererek onların teknolojiyi yakından takip etmelerini tavsiye etti.

ÖĞRENCİLER UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALDI ÖĞRENCİLER UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALDI

Hamit Keleş, ‘’Teknolojiye sahipseniz dünya siyasetinde oyun kurucu olursunuz. Oyunu değiştirir ve dünya siyasetinde sizin dedikleriniz olur. Yapay zeka ve metaverse de böyle bir teknoloji. Bu teknolojiyi kaçırmayalım. Metaverse teknolojisi ile eğitim alanında kitaplardaki bilgiyi öğrenmek için günlerce okumaya gerek kalmadan, birkaç dakikada izleyerek bilgi sahibi olabiliyoruz. Konuyu görerek, duyarak, hissederek, hatta koklayarak öğreniyoruz. Görerek öğrendiğimiz için bir daha unutmuyoruz.’’ şeklinde konuştu.

6-49

Soru-cevap bölümü ile devam eden programda Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Akif Çarkçı tarafından Assembler Global, Solaris Grup Kurucusu Hamit Keleş’e teşekkür belgesi takdim edildi. Konferans katılımcıların metaverse ile sanal gözlüğü deneyimlemesinin ardından sona erdi.