DÜZCE'DE RESMİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ DÜZCE'DE RESMİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Düzce’de yerel seçimin giderek hareketlendiği şu günlerde yaptığı değerlendirmelerle kimilerini memnun eden kimilerini ise kızdıran ancak doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, 31 Mart için artık son dönemece girilirken, seçmenin nihai kararını 4 aday üzerinden vermesi gerektiğine gerekçelerine parmak basarak anlattı. Düzce adayları Faruk Özlü, Mehmet Keleş, Yılmaz Eser ve Murat Caymaz’ın kendi alanlarında bir değer olduğunu vurgulayan Ünsal, “Diğerleri müsvedde bile sayılmaz, bu kompozisyonun içinde.” diyerek Düzce’yi hak eden kişinin yönetmesini gerektiğine işaret etti.

Düzce için kritik öneme sahip 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde vatandaşların doğru karar vermesi, şehrin 5 yıllık geleceğinin sağlam temeller üzerinde inşa edilmesi açısından ehemmiyet taşıyor. Herkes gibi memleketinin gelişmesi ve kalkınması adına Düzce Belediyesi’ni işin ehlinin yönetmesini isteyen Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendine has üslubuyla değerlendirmelerde bulunduğu ‘Yorumluyorum’ programında Düzceli seçmene ‘aklıselim’ hareket etme çağrısı yaptı. Seçime gidilen yolda artık son günlerin yaşandığını vurgulayan Ünsal, sahada oluşturulmak istenen olumsuz algılara göre değil, mantık çerçevesinde sandığa gidilerek Düzce’yi gerçek anlamda kalkındıracak bir yerel yöneticinin seçilmesi gerektiğini anlattı.

Ö Z L Ü-11

“Mobilya ile ilgili bir kent kurulacak”

Şimdiki rakipler; Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in kendi dönemlerinde yaptıkları dokunuşlarla Düzce’de iz bıraktıklarını belirten Ünsal, “Düzce’de bir gerçek var. Gerek Faruk Özlü’nün bulunduğu dönemde gerek Mehmet Keleş’in bulunduğu dönemde Düzce’ye çok büyük katkıları var. 2004 yılında belediye başkanı olan Mehmet Keleş döneminde depremden çıkmış Düzce'yi bugüne inşa etmiş. Devlet adabından, millet idrakinde gelen ve milletvekilliği, bakanlık yapmış bir Faruk Özlü var. Düzce'de yapılmayanı yaptı. Şimdiki gençler belki bilmezler ama bir İnönü Parkımız vardı bizim dillere destan. Türkiye'nin gündemine geldi ve şu anda buralar Millet Bahçesi. Her yere birileri çökmüştü, kimse cesaret edemiyordu. Bugün Düzce'nin Millet Bahçesi’nde eşinizle, evladınızla özgürce dolaşabiliyorsanız, bu eser Faruk Özlü’nündür. Yeşil Düzce diye bir sloganımız vardı. Düzce kereste merkeziydi. Ama yanlış siyasetler, sahiplenmelerle mobilyadaki ağırlık İnegöl'e gitti. Bugün 300 dönüm yer alındı. Mobilya ile ilgili bir kent kurulacak.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Keleş-5

“Düzce'de vereceğimiz oyla hükümet mi değişecek?”

Genel siyaset üzerinden yereldeki adayların cezalandırılmak istenmesini abesle iştigal bir durum olarak değerlendiren Ünsal, konuyu şu şekilde değerlendirdi: “Bize diyorlar ki ‘Özlü TV misiniz siz?’ ‘Yanlısınız!’ Ben Düzce'den yana tarafım. Düzce'nin geleceği noktasında her noktaya temas ediliyorsa, ben buradan tarafım arkadaş. Mesela Akçakoca'da Vilayetler Evi vardı. Düzce Belediyesi'nin ne işi vardı orada. Çünkü bir dert var, deniz, doğa, turizm. Sadece denizle turizm olmuyor ve Düzce Belediyesi orayı aldı ve hazırlık var. Güzel bir hazırlık var. Bizim devlet adamlarımızı, misafirlerimizi orada ağırlayarak Düzce Belediyesi ve bölgemizin tanıtımına katkı sağlayacağız. Duyuyorum ki tepki varmış. Neye tepki var? Ekonomik kriz var, sıkıntı var. Emeklilerin tepkisi var ya o bir yıl önceydi, tepkiyi koyduk ortaya. Düzce'de vereceğimiz oyla hükümet mi değişecek? Emekli maaşları mı artacak? Böyle akıl tutulması, cahil bir algı var. Düzceli koşmaz, Düzceli aklıselimdir. Hz. Ali'nin sözü var. ‘Bir memlekette namuslular namussuzlar kadar cesur olmazsa memleket iflah olmaz.’ 3-5 insan bir algı oluşturuyor. Ben şuna inanıyorum. Erdoğan Bıyık’ın dediği gibi Düzce halkı bu 4 değer üzerinde bir değerlendirme yapmalı. Faruk Özlü, Mehmet Keleş, Yılmaz Eser veya Murat Caymaz. Diğerleri müsvedde bile sayılmaz bu kompozisyonun içinde. Tepki mi vereceksin, Mehmet Keleş İYİ Parti’den, Yılmaz Eser Milliyetçi Hareket Partisi'nden, Murat Caymaz DEVA Partisi’nden. Tepkiden dolayı kazanırlarsa kazansınlar. Dördü de bir değer Düzce için.”

Yilmaz Eser-2

“Biz basın olarak her zaman buradayız”

Düzceliler’in tanımadığı, bilmediği, bu şehirden olmayan insanlara yöneticilik makamı vermeyeceğine olan inancını kelimelere döken Ünsal, “Bana göre; şu anda Faruk Özlü'nün başlattığı projeler, Düzce'nin 10- 20 yıl sonrası geleceğine yön veren projeler. Vizyonuyla, misyonuyla, devlet aklıyla haksız bir şekilde, seviyesiz bir şekilde hallere maruz kalıyorsa herkes kendisi düşünsün. Biz basın olarak her zaman buradayız, bunlar gelir-gider. Biz her zaman bir şekilde iletişim kurmak durumundayız. Vatandaş 5 senede bir oy verecek etkiymiş, tepkiymiş, kızgınlıkmış onu da siz bilirsiniz. Bizim için fark etmez. Ama Düzce için çok şey fark eder. Kız verilirken ya bu adam ne iş yaparmış kimlerden, dayısı kim, halası kim diye bakarlar. Toplumunu tanımadığımız insanlara niye itibar ediyoruz? Düzce gelişmekte olan bir şehir. Yani kızına sahip çıkamazsan ya davulcuya gider ya zurnacıya ya popçuya gider. Ben şuna inanıyorum sesi çok çıkanlar, algıyı yönetenler sadece onlar. Düzce insanı aklıselim hareket edecektir ona da inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

25839E07 82De 459C A5D1 23Ebb933Acf8

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN;