Whatsapp Image 2024 01 08 At 10.41.24

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE İKLİM KONFERANSI DÜZENLENİYOR DÜZCE ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE İKLİM KONFERANSI DÜZENLENİYOR

Düzce Belediyesi, 2019 yılında hazırlanan Düzce Ulaşım Master Planı’ndan sonra Avrupa Birliği fonlarından destek alan sürdürülebilir ulaşım sistemlerini destekleyen projeler konusunda da girişimde bulunmuştu. Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi’nden 1 Milyon 350 bin Euro hibe almaya hak kazanan Düzce Belediyesi projenin uygulama aşamasına geçmesi amacıyla düzenlenen açılış etkinliği Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun da katılımıyla Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde başladı.

Türkiye’de büyükşehirlerden sonra il bazında ilk ve tek olma özelliğini taşıyan ve Düzce Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak etkinlikte, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün yakından takip ettiği projenin tanıtımı yapılıyor.

Whatsapp Image 2024 01 08 At 10.41.24 (3)

SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL ULAŞIM PLANI PROJESİ NEDİR?

Düzce’nin uzun yıllar öngörülen kent içi ulaşım sistemlerinin geliştirilmesi projelerine rehberlik edecek 1 milyon 350 bin Euro hibeli proje planının temel amacı, Düzce'de yaşanabilir bir çevre ve etkili bir ulaşım ağı oluşturarak kentsel gelişimi desteklemek olacak.

Bakan Uraloğlu, buradaki etkinliğin ardından Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ile AK Parti ve MHP teşikatlarına ziyaret gerçekleştirecek.

DÜZCE’NİN YOL BEKLENTİLERİ AKTARILACAK

10 yıldır bitmeyen Yığılca kara yolu ile Akçakoca-Karasu arasındaki tamamlanmayı bekleyen kesim başta olmak üzere Düzce’nin yollar noktasında sıkıntıları bu ziyarette en yetkili isme iletilecek. Yine Düzce’den geçmesi istenen Yüksek Hızlı Tren Projesi’ne Düzce ve Bolu güzergahının da dahil edilmesi beklentisi Bakan Uraloğlu’na aktarılacak.