Düzce TSO, Düzce’nin doğal tarihi ve kültürel zenginliklerini yerli ve yabancı turistlerin görmesi için, slogan olarak kullandığı “Düzce’ye Gelsene” sözünün tescil edilmesi için Türk Patent Enstitüsüne resmi başvuru yapıldığı açıklandı.

Düzce’nin Ortak Turizm Markası “Düzce’ye Gelsene” Tescillendi

Bu doğrultuda, slogan başvurusunun ardından Düzce TSO adına marka değeri ve kullanım hakkı olarak, sloganın tescil edildiği açıklandı.

TÜRKİYE GENELİNDE SAYISI 794’E ULAŞTI TÜRKİYE GENELİNDE SAYISI 794’E ULAŞTI

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi ile birlikte geçtiğimiz yıl başlatmış olduğu “Düzce’ye Gelsene” ortak turizm dili programı kapsamında “Düzce’ye Gelsene” markasının isim ve logo haklarına yönelik Marka Tescil belgesi alındı.

Erdoğan Bıyık Düzce Tso

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “Göreve geldiğimizden bu yana Düzce’nin turizm şehri olması gerektiğini ve turizm gelirlerini yükseltici çalışmalar yapılması gerektiğini savunuyoruz. Bu kapsamda 365 oda ve borsa içinde ilk kez odamızda Turizm Ar-Ge Ofisi kurduk. Geçtiğimiz yaz boyunca birçok faaliyete imza attık. En önemlilerinden biri de “Düzce’ye Gelsene” Turizm Portalı oldu. Geçtiğimiz günlerde de markanın koruma altına alınması amacıyla Türk Patent Enstitüsüne başvurduk ve başvurumuz olumlu sonuçlandı. Düzce’nin ortak Turizm Markası olan “Düzce’ye Gelsene” marka tescilini almış oldu. Düzce’ye Gelsene sloganı ve markasının ortak turizm dili olmasında büyük emekleri olan Düzce Valisi Sayın Selçuk Aslan ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye sonsuz teşekkür ediyoruz. Düzce’nin tanıtımı, turizminin gelişmesi ve turizm gelirlerini arttırabilmesi için Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak Valiliğimiz ve Belediyemiz ile birlikte daha birçok proje geliştireceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.