Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Dr. Faruk Özlü bir sözünü daha tuttu ve başkan adaylığı döneminde vaat ettiği Düzce Bilim Merkezi’ni Düzce’ye kazandırdı.

Whatsapp Image 2024 03 14 At 14.42.01

Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilen Düzce Bilim Merkezi’nin açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın yanı sıra, uzaya giden Türkiye’nin ilk Astronotu Alper Gezeravcı da katılım gösterdi.

Whatsapp Image 2024 03 14 At 14.42.47 (3)

Düzceliler’in adeta akın ettiği törendeki konuşmalarda başta Düzce olmak üzere bölgeye hitap ederek geleceğin bilim insanlarını Türkiye’ye kazandıracağının altını çizilen Düzce Bilim Merkezi’nde  çocukların deneysel ve uygulamalı etkinlikler ile bilimi daha iyi anlaması ve öğrenmesinin hedeflendiği vurgulandı.

“BİROL ŞAHİN’E “DENSİZ” DEDİ… “BİROL ŞAHİN’E “DENSİZ” DEDİ…

Whatsapp Image 2024 03 14 At 14.42.47

Öte yandan TÜBİTAK’ta iç kısmının dizaynı için 15 Milyon TL yatırım yaptığı ve Türkiye’nin 12. Bilim Merkezi olma özelliği taşıyan Düzce Bilim Merkezi, son teknoloji cihazlarla donatıldı. 7 bin 630 metrekare alan içerisinde kurulan ve içerisinde sergi salonları, deney düzenekleri, 200 metrekarelik oyun alanı, sessiz kütüphane, bilim mağazası ve 12 adet ileri düzeyde geliştirilmiş bilim atölyesi yer alan merkezin teras katında ise 30 kişilik planetaryum bulunuyor. Tüm çocukların yararlanmasının hedeflendiği Düzce Bilim Merkezi, sadece Düzce değil, bölge ve ülke adına da önemli bir yatırım olarak kabul görüyor.