Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında ilçelerinin belediye başkan adaylarını değerlendirdi. Yığılca’da Ramazan Baltacı’nın MHP’den aday gösterilmesinin ardından Selami Savaş’ın AK Parti’den aday gösterilmesini eleştiren Ünsal, “Şimdi bu nasıl bir erdem, bu nasıl bir siyaset! Hani Gezi olaylarında şaşırdın da ora da nasıl şaşırdın. Adama söz verdin, aynı şekilde siz daha önce açıklansaydınız, Ramazan Baltacı’ya söyleyecektik. Hani ‘Adam sözünden, at yularından tutulur’ diyor büyüklerimiz. Seni nereden tutacağız.” açıklamalarında bulundu.

Düzce’de konuşulmayanların konuşulduğu, Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü ve Radyo Kent ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşarak Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumlu-Yorum programında bu kez siyasetin getirdiği rekabet bazı ilçeler üzerinden örneklendirilerek anlattı.

Ak Parti Duzce Yigilca Belediye Baskan Adayi Selami Savas Kimdir

“Yığılcalıların o kadar hafif karar vereceğine inanmıyorum”

Yığılca ilçesinde seçim adaylarının aralarındaki rekabete değinen Ünsal, “Şimdi Selami Savaş AK Parti’den aday oldu. Gezi olaylarının önde olan elemanlarından bir tanesi, yani Gezi olaylarında aktif olan bir arkadaşımız. Olabilir mi? Evet olabilir, insanlar şaşar – beşer. Muhterem Ramazan Baltacı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Yığılca Belediye Başkan Adayı. Selami Savaş ile iyi bir hukukları var. Aralarında bir hukuk gelişiyor, kimin ismi daha önce açıklanırsa, biz onun arkasında olacağız, diğeri aday olmayacak. Doğru mu? Evet doğru. İnkâr var mı? Hayır yok! Muhterem Ramazan Baltacı’nın ismi açıklandıktan sonra, Selami Savaş aday adayı oluyor, adaylığı da AK Parti’den daha sonra açıklanıyor. Şimdi bu nasıl bir erdem, bu nasıl bir siyaset! Hani Gezi olaylarında şaşırdın da ora da nasıl şaşırdın. Adama söz verdin, aynı şekilde siz daha önce açıklansaydınız, Ramazan Baltacı’ya söyleyecektik. Hani ‘Adam sözünden, at yularından tutulur’ diyor büyüklerimiz. Seni nereden tutacağız. Yığılca’da arkadaşlarımız sokakların nabzını tuttu ve Yığılca’da Ramazan Baltacı çok ciddi şekilde önde.  ‘Selami Savaş’ın babası zengin, Yığılcalılara parayı verir, son akşam parayı dağıtır satın alır, parayla seçimi alır’ diye bir algı var. Ben, Yığılca halkının orada o kadar da hafife alınmasını, hafifte bir karar vereceğine inanmıyorum. İnanırsa verir Selami Savaş’a, o ayrı bir şey. Ama Yığılca halkının parayla oyunu satacağına inanmıyorum. Çünkü o işler eskidenmiş… Makarnayla, bulgurlarla, ceketle, pantolonla seçim alma işi eskidenmiş. İnsanlar önceden verdi mi? Evet verdi. Ama su saatten sonra neyin ne olduğunu görmeye başladı. Ben Yığılca’da bir CHP sürprizinin olacağını da tahmin ediyorum. Arkadaşlarımız her gün bir ilçeye gidiyor, bugün itibari ile Yığılca’ya gittiler.” açıklamalarında bulundu.

M-2

“Türkiye genelinde malzeme olur”

Cumayeri ilçesinde Recep Tuna’nın AK Parti’den aday olmasının ulusalda duyulmasının malzeme haline gelebileceğini vurgulayan Ünsal, “Cumayeri ilçesinde AK Parti’nin adayı Recep Tuna hakkında bir iddianame var! Ağır Ceza Mahkemesi’ne savcı son mütalaasını vermiş, Recep Tuna’nın 9 yılla 22 yıl arasında hapsi isteniyor ve AK Parti’den aday oluyor. AK Parti’nin adayının bu haberini yerelde biz biliyoruz, ama ulusal haberlere bir çıkarsa bu; Türkiye genelinde malzeme olur, bunu nasıl anlatırlar bilmem.” dedi.

“Bizim burada dostluğumuz da devamlı değil, düşmanlığımız da sürekli değil”

Öncü mikrofonlarının her zaman herkese açık olduğunu söyleyen Ünsal, şöyle konuştu: “Bildiğiniz gibi biz bu ekranlarda Okan Yanmaz’ı eleştirdik, Selami Savaş’ı eleştirdik, Recep Tuna’yı eleştirdik, Rasim Çam’ı eleştirdik. Biz; ‘Ali kıran, baş kesen’ değiliz. Bizim Öncü mikrofonları herkese açık… Okan Yanmaz başta olmak üzere… En çok itilaflı olduğum benim, kurumsal da kişisel de. Bizim burada dostumuz ve düşmanımız yok! Bizim burada dostluğumuz da devamlı değil, düşmanlığımız da sürekli değil. Toplumun kabul gördüğü noktalarda, şunu söyleyeyim; bizi en çok izleyen de iyi olan da kötü olan da herkese bu kameralar açık. Her zaman gelir, kendisini anlatabilir, program da isterse, program da yapabiliriz. Bu arada Okan yanmaz şöyle bir şey demiş; AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Osman Cumhur ile ilgili, ama ne kadar doğru onu bilmiyorum. ‘Küçük Osman, orta direk Orhan, büyük abi Turhan, böyle bir siyaset var’ demiş. Bunu Düzcelilere anlatabilmem içim programın uzun olması lazım, ama Akçakocalılar bunu anlar.”

Thumbs B C 8Ddbc3F58D6B659F197Cee6A5D355915

MEZARLIKTA MEVLİD-İ ŞERİF OKUTTU MEZARLIKTA MEVLİD-İ ŞERİF OKUTTU

“İyi bir insan ama Akçakoca’da siyaseti bilmez”

Akçakoca’da kameralara yansıyan bir tablo olduğunu dile getiren Ünsal, “Birinci sırada Fikret Albayrak, ikinci sırada Okan Yanmaz, üçüncü sırada ise AK Parti’nin adayı Osman Cumhur. Bunu tersine çevirmek için AK Parti’nin İl Başkanı Burhan İşleyen, sanki vahi geliyor, iyi bir insan ama Akçakoca’da siyaseti bilmez. Sanayi de iyi bir usta, makine ustası, iyi kaynak yapar, iyi torna yapar, yani mesleğinde çok iyi. Ama siyaseti bilmiyor… Akçakoca’da kökleri de yok, köyü de yok, mahallesi de yok… Ama Akçakoca adına duygularıyla hareket ediyor, doğruları ile hareket etmiyor. Ama verilen aklı da gösterilen öngörüyü de asla kabul etmiyor. ‘Kendi düşen ağlamaz’ misali, ‘Ne ekersen, onu biçersin.” ifadelerine yer verdi.