‘ÇOCUK OLMADIĞIMIZ HALDE ÇOCUKLARLA EĞLENİYORUZ’ ‘ÇOCUK OLMADIĞIMIZ HALDE ÇOCUKLARLA EĞLENİYORUZ’

Çocuk ve gençlerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerine destek vermek amacıyla hizmet veren Düzce Belediyesi Çocuk Üniversitesi, ikinci dönemde 520 öğrencinin ders başı yapması ile ilk ders heyecanı yaşandı.

Çocuk Üniversitesi Ikinci Dönem (2)

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Üniversitesi’nde 5-6 yaş grubu çocuklar için 8 atölye, 7-13 yaş arası çocuklar için 28 atölye açıldı. Dersler hafta içi 16.00’dan sonra yapılıyor. Cumartesi günü için ise 7 yaş grubuna yönelik 4 atölye açıldı.

Çocuk Üniversitesi Ikinci Dönem (8)

İlk dönemden farklı olarak, ikinci dönemde Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri etüd ve LGS’ye hazırlık sınıfları da açılarak, öğrencilere okul başarısını yükseltme imkanı sunulacak.

Çocuk Üniversitesi Ikinci Dönem (9)

Çocuk Üniversitesi Sorumlusu Sevinç Carım, kayıtların yaklaşık 10 gün daha devam edeceğini ön kayıtların alınmasının ardından çocukların ilgi alanlarına göre yönlendirildiğini ve ardından kesin sınıfların oluşturulduğunu dile getirdi. Carım, kayıt yaptırmak isteyenlerin Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Çocuk Üniversitesi’ne başvurabileceklerini bildirdi.