Düzce’nin ve bölgenin gündemine yıllardır tartışmasız bir biçimde ışık tutan Öncü TV’nin sevilen ve klasikler arasına adını yazdıran Sportmence programı, yani yayın döneminde yepyeni bir yüzle izleyicisiyle buluşacak.

Spor şehri Düzce’de yediden yetmişe herkes tarafından ilgiyle takip edilen Sportmence programı, Hasan Kaya’nın sunumu ve bir birinden değerli konuklarla, spora dair ne varsa ele alacak.

DSC_0063

Canlı yayın telefon bağlantıları, spor dünyasının usta yorumcularıyla birlikte spora dair her detayı en ince ayrıntısına kadar izleyicileriyle buluşturan Sportmence programında izleyiciler, başta Düzce Cam Düzcespor olmak üzere, kentte faaliyet yürüten bütün spor kulüplerinin gündemini takip etme imkânı bulacak.

Konuya ilişkin Öncü Haber mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Hasan Kaya şu ifadelere yer verdi;

“1994 yılında başlayan bu yolculuk uzun soluklu bir yolculuk oldu. Sporun yanı sıra hayatın her anlamında Düzce’de elimizde kameramız ve mikrofonumuzla 20 yılı aşkın süre koşuşturduk. Ama son yıllarımız hep sporla alakalı oldu, Düzcespor ile alakalı oldu. Düzcespor şampiyon oldu, amatör kümeye düştü ama biz hep Düzcespor’un peşinde olduk. Çünkü Düzce’nin sosyal alanda sivil toplum örgütü anlamında en büyük camiası Düzcespor. Binleri, on binleri peşinden sürükleyen bir camia. Bizde Düzcespor çok sevdiğim için özelikle Öncü’nün ilk yılında, yani diğer haberlere gidiyorum kameramanlık yapıyorum, muhabirlik yapıyorum ama Düzcespor’u takip ediyorum. Kameramı aldım, mikrofonumu aldım tek başıma yan daha dediğimiz yer, şehir stadı, sezon başı Abant’taki kamplarda kameram ve ben süper lig de ki kamplarını ziyaret edip, röportajlar yapıp o zaman hiç unutmuyorum. Böyle seyyar kamera diye program ismi koymuştuk. Sonrasında bunu geliştirdik ve spor stüdyosu onun ardından da sportmence ismiyle devam etti yıllarca.

Neler yaşadık, çok şeyler yaşadık. Mutlu olduk, üzüldük ama futbol kamuoyunu da Düzcespor’dan habersiz bırakmadık. Şimdi başladım, artık televizyonculuğa noktayı koyalım dedim. Şampiyon oldu geçen Düzcespor geçtiğimiz sezon sonu. Noktayı koyalım dedim ama sonrasında senden gelen teklif, Sadullah Bey ile yaptığımız görüşme sonrasında bazı futbolcuların, ben futbolcu değilim ama tercihleri hep futbola başladıkları kulüpte pek çok kulüp değiştirirler en son o kulüpte jübile yapmak isterler. Gelen teklif beni de mutlu etti, heyecanlandırdı. Kısmet bugüneymiş. Bu sezon en azından kalan ligin ikinci yarısında ki haftalarda Düzcespor’u takip ederek Düzcespor’lu futbolcularla, teknik ekiple, yöneticilerle zaman zaman stüdyoda zaman zaman dış çekimlerde onlardan alacağımız bilgileri spor kamuoyu ile paylaşacağız.

O ilk gün ki heyecanı şu anda içim kıpır kıpır. Yeniden çünkü benim hayatım şu logoyla geçti. Logoların rengi, ebadı değişti ama bu logoyla özleşmişim. Nasıl ki Düzcespor’la kırmızı laciverte adanmış bir ömür diyorsam bunun yanına eşittir bu logoya adanmış bir ömür de diyebilirim.

Düzcespor geçtiğimiz sezon 22 yılın ardından Gökhan Kapoğlu başkanlığında kaliteli bir yönetim kurulu ile birlikte hedefe ulaştı. Şampiyon oldu 22 yıl sonra, tarih yazıldı. Daha sonrasında bu sezon başında yine mevcut başkan ve yönetim kurulu oyuncu kadrosunda değişiklikler yaptılar. Gönderilenler ve yeni gelenler oldu. Takım büyük ölçüde değişti. Ligin ilk yarısı geçtiğimiz sezon biz Düzce’de hiç maç kaybetmedik. 19 maç, 18 bir galibiyetimiz vardı ve şampiyon olduk. Bu sezon biraz daha yenilenen kadroyla yeni çıktığımız bir üst lig de zaman zaman istenmeyen sonuçlar ortaya çıktı. Çünkü biz 3. Lig den geldik. Düzcespor 2. Lige çıktı.

 Futbolcuların birbirini tanıması zaman aldı ama pek çok kulübün, Düzcespor’un bütçesinin belki 8-10 katı daha fazla bütçeyle lige giren kaliteli kadro kuran pek çok takımın isteyip de olamadığı yerdeyiz. İlk 6’nın içindeyiz. İlk 6 ne demek? İlk 6 sırada birincisi çıkacak ve diğerleri play off oynayacak en kötü Düzcespor play off oynayıp bir üst lige çıkmanın mücadelesini verecek. İlk yarıda mükemmel değil ama iyi bir performans ve iyi bir yerde tamamladık. Hafta sonu cumartesi günü 14:00 Ankara’da, Ankaraspor’la ikinci yarının ilk maçını oynayacağız. Sonrasında döneceğiz ikinci yarının Düzce’de ki iç sahada ki ikinci maçı Tarsus İdman Yurdu ile Düzce’de oynayacağız. Ankara’dan alacağımız galibiyet en azından bir beraberlik bu arada Ankaraspor’da güçlü bir takım ama oradan alacağımız puan bizim burada ki Tarsus maçını kazanmamız ile birlikte bir iki basamak daha yukarı çıkmamız demek bu da hem yönetimi hem Düzcespor taraftarını yeniden büyük heyecanlara yol almasına vesile olacaktır.

Ben bu sezon umutluyum. 4-5 tane futbolcu gönderildi. Yönetimin ve teknik heyetin tercihi bu yönde oldu. Yerlerine gelen 3 tane futbolcu var. Kaliteli futbolcular eksik yerlere futbolcular alındı. Belki bir transfer daha 1-2 gün içinde açıklanabilir Düzcespor’da. Düzcespor’un kadrosu bu lig için yeterli ve güçlü bir kadro. Geçtiğimiz sezon yakaladığımız o kenetlenmeyi, birlikteliği yeniden yakalarsak şampiyonluk neden olmasın diyoruz. Başkan bu konuda biraz itinalı, biraz biz şampiyon olacağız demiyor ama onunda gönlünde yatan o. Bu taraftarda Düzcespor’u sürükleyecektir. Ama en büyük handikap şehir stadının maraton tribünün yıkılması seyircisinden yoksun kalıyor. Bir kale arkası ile eski kapalı kapasitesi belli. Onun için Şıralık’ta ki saha biter mi, bitmez mi 2-3 hafta sanıyorum şehir stadında oynayacağız. Şıralık ne getirir ne götürür onu zaman gösterecek ama Düzcespor taraftarı endişeye kapılmasın. Takım iyi bir yolda, güçlü bir kadro en kötü play off heyecanı yaşayacağımıza inanıyorum ben.”