Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de dolu dolu etkinliklerle başladı.

Düzce Valiliği tarafından hazırlanan kutlama programının ilk etkinliği kortej yürüyüşü oldu.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 13.34.04

Ceddiye Meydanı’nda toplanan protokol üyeleri ve öğrenciler bando eşliğinde Anıtpark Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüşe, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Burçin Sarıcan, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan kortej yürüyüşüne Düzceliler ilgi gösterdi.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 13.33.59

Program Anıtpark Meydanı’ndaki törenle devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, protokol konuşmaları ile sürdü.

Yapılan kürsü konuşmalarında, turizm sektörünün canlanması ve Düzce'nin potansiyelinin vurgulanması amacıyla yürütülen çalışmaların artarak devam edeceği vurgulandı.

“Konaklamalı olmayan ziyaretçi sayımız ise 600 bin”

Düzce Valisi Selçuk Aslan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “15- 22 Nisan tarihleri arasında tüm Türkiye’de her yıl ‘Turizm Haftası’ olarak kutlanmakta. Bildiğiniz gibi turizmi biz bacasız fabrika olarak adlandırıyoruz. Biz bugün geldiğimiz noktada emin adımlarla ilerliyoruz. Dünyada en çok turist çeken ilk 5 memleketten bir tanesi haline geldik.”

Whatsapp Image 2024 04 16 At 13.34.06

2023 yılında Düzce’ye gelen turist sayılarına ilişkin verileri de paylaşan Vali Aslan, “Türkiye’de 57 milyon turisti ağırladık. Tabii ki bu rakamın Düzce verilerine baktığımızda konaklamalı 165 bin yerli, 15 bin yabancı turisti misafir ettik. Konaklamalı olmayan ziyaretçi sayımız ise 600 bin.” dedi.

Programda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu ise ‘Düzce adım adım ilerlemekte, her geçen gün hem il merkezimiz olsun hem ilçelerimizde turizm adına yapılan yatırım ve projelerde bu gelişmeleri yakından takip etmekteyiz.’ dedi.  

AYVA, KIZILAY’A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU AYVA, KIZILAY’A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Konuşmaların ardından Düzce Valisi Selçuk Aslan, Anıtpark Meydanı’nda kurulan turizm stantlarını tek tek gezerek bilgi aldı. Program, minik öğrencilerin sergilediği halk oyunları gösterilerinin ardından sona erdi