ÖNCÜ HABER GÜNDEME TAŞIDI, MÜDÜR YILMAZ HAREKETE GEÇTİ ÖNCÜ HABER GÜNDEME TAŞIDI, MÜDÜR YILMAZ HAREKETE GEÇTİ

Düzce’de tarımsal faaliyetlerin yaygınlaştırılması amacıyla devlet eliyle yürütülen projeler devam ediyor. Bu doğrultuda Düzce İl Özel İdaresi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde üreticilere yönelik desteklemeler sürüyor.

Vali 7

“Dane Mısır Üreticilerine Girdi Temini Projesi” kapsamında çiftçilere yönelik gübre dağıtımı gerçekleştirildi. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen gübre dağıtım törenine Düzce Valisi Selçuk Aslan, İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun ve Düzce İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç’un yanı sıra kurum amirleri ve çiftçiler katıldı.

Vali 10

Düzce İl Özel İdaresi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen Gübre Dağıtım Töreni'nde, 50 bin dekarlık alanda dane mısır üretimi yapan 351 Düzceli çiftçiye, bin 270 ton gübre desteği sağlandı.

Vali 5

Programda yaptığı konuşmada, iklim değişikliği nedeniyle son 5 yılda çiftçilerin ürün kaybı yaşadığını ve bu nedenle çiftçileri desteklemek amacıyla gübre desteği sağlandığını belirten Vali Aslan, gelecekte yaşanacak afetlerde çiftçilerin zarara uğramaması için Tarım Sigortası yaptırması gerektiğine dikkat çekti.

Vali 4

Vali 6

Vali 11

Vali 12

Haber: Zeki AŞIKOĞLU