Düzce siyasetinde sular durulmuyor. AK Parti il başkanının kim olacağı yapılacak kongre ile yakında kesinleşecek. Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal ‘Yorumluyorum’ programında konuyu gündeme taşıyarak il başkanı olabilecek muhtemel isimleri değerlendirdi. Ünsal, kendine göre herkesin vizyonu olduğunu belirterek, “Çok değişik isimler geliyor. Hikmet Keskin'den, Fevai Aslan'dan bahsediliyor. Muhsin Yavuz'un ismi geçiyor. Eski SKM Başkanı Sinan Aydın konuşuluyor. En çetrefilli günlerden geçen isim Hikmet Keskin. Kaç tane seçime girdi, mücadele verdi? Fevai Aslan yıllarını verdi, Düzce'deki bütün dokuyu, kokuyu, adresi, sarayı bilir. Hasan Şengüloğlu genç ama geldiğimiz noktada bir şey de denmiyor. Denildiği zaman farklı farklı tavırlar alıyor.” ifadelerini kullandı.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşan ‘Yorumluyorum’ programında AK Parti İl Başkanı’nın kim olacağı ve nasıl bir yapıya sahip olması noktasında değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca Ünsal, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’a AK Parti’nin üyelerinin mecliste daha çok olmasından dolayı baskı kurulduğunu kaydetti.

H-6

TÜM GÖRÜŞ VE ÖNERİLER YANSITILDI TÜM GÖRÜŞ VE ÖNERİLER YANSITILDI

“İl başkanının bir ağırlığı olmalı”

Ünsal, Yorumluyorum programında il başkanı olması muhtemel isimleri sıraladı. Değişim olabileceğinin altını çizen Ünsal, “Bugünlerde AK Parti'de il başkanı kim olacak diye gündem oluştu. İl başkanı olması gerekiyor mu? Var zaten bir il başkanı var. Hasan Şengüloğlu zaten il başkanı. Ama bir değişimden bahsediliyor. Çok değişik isimler geliyor. Hikmet Keskin'den, Fevai Aslan'dan bahsediliyor. Muhsin Yavuz'un ismi geçiyor. Eski SKM Başkanı Sinan Aydın konuşuluyor. En çetrefilli günlerden geçen isim Hikmet Keskin. Kaç tane seçime girdi, mücadele verdi? Fevai Aslan yıllarını verdi, Düzce'deki bütün dokuyu, kokuyu, adresi, sarayı bilir. Hasan Şengüloğlu genç ama geldiğimiz noktada bir şey de denmiyor. Denildiği zaman farklı farklı tavırlar alıyor. Muhtarlar Derneği Başkanı kim olacak diye Hasan Şengüloğlu dertlenmiş. Belediye başkan yardımcısı kim olacak diye dertlenmiş. İl başkanının bir ağırlığı olmalı. Kendine göre herkesin vizyonu var. Şu seçimlere baktığınız zaman belirleyici olanlar hesap verir. Hasan Şengüloğlu’nun il başkanı olmasının ne karşındayım, ne yanındayım. Düzce'deki tablo AK Parti Genel Merkezi’ni ilgilendiriyorsa Düzce’nin geldiği noktayla ilgilenenler ilgilensin.” ifadelerine yer verdi.

F F-1

“Vatandaş cumhurbaşkanına kıyamadı”

2019’da İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yapılan çoğunluk bizde baskısının Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’a da yapıldığını belirten Ünsal, şöyle konuştu:

“Akçakoca’da belediye meclisinde AK Parti'nin kontenjanı girdi, orada çok ince bir siyaset yapıldı. Belediye başkanlığı seçiminde Fikret Albayrak’ı tercih ederken meclisinde AK Parti'ye verdiler. Aynı İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi Ekrem İmamoğlu'nun 2019'da düştüğü pozisyon gibi. Fikret Albayrak CHP'li Belediye Başkanı diye bütün imarda, bütün komisyonlarda, baskılarla beraber ‘Belediyede çoğunluk bizde’ diye İmamoğlu’na yapılan Fikret Albayrak’a yapılmaya başlandı. İmamoğlu'na yapıldı bu, ne oldu? İl başkanı kim olursa olsun AK Parti'nin oyları düşmüş. Vatandaş cumhurbaşkanına kıyamadığı için sandığa oy kullanmaya gelmemiş. AK Parti'deki yöneticilerdeki en büyük sıkıntı bu. Kasap et, koyun can derdinde. Vatandaş alım gücünde, bunlar arsa nerede, parsel nerede? İcradaki malları bile alıyorlar. Peki bu genel anlamda topluma yansıdığı zaman ne oluyor? İnsanlar tepki veriyor. Düğün evinde oynakçılar olur bir de cenaze evinin ağlakçıları olur. Sen cenazede ağlakçı tutacak, düğün evinde oynakçı tutacak halde dünyalığını edinip gideceksen senin bileceğin iş. Ama cenazeye gelenler yüreğiyle üzülsün, ağlasın, düğüne gelenler sevinciyle hoplasın, coşsun.”

“Cenazesinde ağlanacak insan olsun”

Düzce’de il başkanının siyaseti ve duruşuyla düzgün bir insanın olması gerektiğine dikkati çeken Ünsal, “Eskiden cenazelere gidildiği zaman Kur'an okunurdu. Cenazenin muhteviyatına ve ölüm dersinin dershanesi gibi olurdu. Şimdi cenazelerde hiç Kur'an okuma veya cenaze havası yok. Herkes bir ‘Başın sağolsun, Allah sabırlık versin.’ dedikten sonra geçiyor orada ya ticareti konuşuyor ya siyaseti konuşuyor ya dedikoduyu konuşuyor. Ne hale geldik? Mayıs ayında şekillenmeler olur. Hayatın okulu yok, yaşayarak öğreniyoruz. Bu arkadaşların da yaşayacağı çok şeyler var. İnşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Düzce'deki vekili noktasındaki isim; hareketiyle, ticaretiyle, siyasetiyle, davranışıyla, cenazesinde ağlanacak, düğününde de coşturucu tutulmayacak bir insan olur.” ifadelerini kullandı.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;