31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’ne yönelik devam eden süreçte AK Parti’den Boğaziçi Belde Belediye Başkan Aday Adayı olan Erhan Alemdar, konuk olduğu Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu “Güne Merhaba Programında, başkan seçilmesi durumunda yapacağı çalışmaları ve projelerini anlattı.

IMG_6031

AK Parti’den Boğaziçi Belediye Başkanlığı için göreve talip olan genç ve dinamik isim Erhan Alemdar, aday gösterilip halkın teveccühü ile başkan seçilmesi halinde yapacağı çalışmaları ve projeleri, Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu “Güne Merhaba” programında anlattı. Başkanlık koltuğuna oturma fırsatı verilirse vatandaş odaklı çalışacağını ifade eden Alemdar, hedefinin ise, vatandaşın gönlüne dokunmak ve Boğaziçi Belediyesi’ni borçsuz bir belediye haline getirmek olduğunu söyledi. Düzce’de Genç İmam – Hatipliler Derneği’nin kurulmasına öncülük eden ve hala dernek başkanlığı görevini yürüten Özel Çağsu Hastanesi yöneticisi Erhan Alemdar, Boğaziçi’nin tüm kılcal damarlarını bilen bir isim olarak memleketini her alanda geliştirmeyi kendine görev addettiğini vurguladı.

Gerek Öncü TV ekranları, gerek 100.2 Radyo Öncü, gerekse Öncü Medya sosyal ağları üzerinden binlerce kişiye ulaşan programda Alemdar, gençlerin siyasette aktif görev alması gerektiğini vurguladı. Başkan seçilmesi durumunda sürekli halkın içinde olacağını dile getiren Alemdar, sorunları ise siyasi parti ayrımı gözetmeksizin çözeceğini ifade etti.

 “Ömrümü Boğaziçi beldesinde geçirmek istiyorum”

Çocukluk ve gençlik dönemlerini Boğaziçi beldesinde geçirdiğini, bundan sonraki hayatını da beldede sürdürmek istediğini anlatan Alemdar, 05.25 “Düzce’nin Boğaziçi beldesinde doğup büyüyen üniversiteyi Şeyh Edebali Siyaset Bilimi ve kamu yönetimi okuyup bitirmiş bir Düzce'nin evladı. Düzce Genç İmam hatipler Derneği'nin hem kurucusu, hem de mevcut başkanlığını yapıyorum. Özel Çağsu Hastanesi’nde de müdür yardımcılığı yapıyorum. Düzce' de büyüdüm, çocukluğum Boğaziçi'nde geçti hala daha ailem orada. Boğaziçi bizim için bir sevda çünkü orada doğup büyüdüm. İnsan ekmek yediği yere her zaman kıymet verir. Bu yüzden de Boğaziçi’nde uzun zamanlar geçirmeyi istiyorum. İnşallah ömrümüz hep oralarda güzel hizmet vererek geçer.” diye konuştu.  

“Cumhurbaşkanımızın mezun olduğu bir İmam – Hatipli’yim”

Alemdar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gençler siyasette ve bürokraside yer almalı.” sözünden alıntı yaparak, “Biz de şöyle düşündük; ben zaten 7 yıldır bir yöneticilik yapıyorum. Derneği kurduğumuz günden itibaren dava arkadaşlarımla birçok sosyal hizmet verdik vermeye de devam ediyoruz. Üniversite hayatımda da kendimi geliştirmek için birçok adım attım. Ben 22 yıldır bir ülkeyi yöneten, dünyaya sürekli etkili mesajlar veren, dünyanın sürekli onu andığı cumhurbaşkanımızın mezun olduğu bir imam hatipliyim.” şeklinde konuştu.  

“Siyasette gençlere de yer verilmeli, bu yüzden göreve talibiz”

Siyasette gençlere yer verilmesi gerektiğini, bu nedenle AK Parti Boğaziçi Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu kaydeden Alemdar,  10.53 – “Vatandaşlarımız İbrahim Ercan'ı uygun görerek 2 dönemdir başkan seçmekte. Biz İbrahim başkanın bu zamana kadar yaptığı çalışmalara teşekkür ediyoruz. İbrahim başkanın getirdiği vizyonunun üstünde bir vizyon oluşturmak için adayız. Gençlere de yer verilmesini düşündüğümüz için bu göreve talibiz. Halka ulaşmak için bu davada varım ben genç olarak, benden küçüklerin koluna girip muhabbet edip, büyüklerimin dizinin dibine çöküp muhabbet edebilirim. Biz milletimizden destek alarak bu süreci başlattık.” ifadelerine yer verdi.  

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE 67 İŞÇİ ALINACAK SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE 67 İŞÇİ ALINACAK

“Bugüne kadar inandığım her şeyi başardık”

14.25- “Ben aday adaylarına öncelikle başarılar diliyorum. Bu bir süreç 4 kişi koşacak 1 kişi kazanacak.” diyen Alemdar, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Elbette birilerinden fikir aldık, danıştık onların tecrübeleri bizim için önemli. Benim danıştığım gerek arkadaşlarım, büyüklerim ve halkımızın bana dönüşleri çok güzel oldu. Aday adaylığından adaya, adaydan başkana, bu süreci başarılı bir şekilde yönetebileceğimi bana ilettiler. Biz inanırsak başarırız, biz inanıyoruz. Bu güne kadar inandığımız her şeyi başardık çünkü istedik.”

“Halkın içinde olacağım”

Aday gösterilip halkın takdiriyle belediye başkanı seçilmesi durumunda sürekli halkın içinde olacağını ve vatandaş odaklı çalışacağını belirten Alemdar, 18.00 “Ulaşım bir memleketin kalkınmasında büyük etkendir. Biz vatandaşa inerek yeni bir değerlendirme yaparız. Deriz ki; ‘Bizden beklentin nedir?’ Yani ben halkın beni yönlendirmesini daha çok isterim. Burada bir şey söylenmesi için ben vatandaşın dinlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yönetici yaptığı projelerde şuna bakmalı; kaç vatandaşa istifade edebilecek, bir de vatandaş ne kadar istifade edebilecek? İbrahim başkan benim büyüğüm ve geçmişten gelen bir siyasetçidir. Sıkıntılı bir durum olduğunda istişare yapacağım bir abimizdir. Halka ineceğiz ve diyeceğiz ki: ‘Kıymetli vatandaşlarım, gördüğünüz yapı, sizin yapınız. Burayı siz aktif kullanacaksınız.’ Yani burası, sadece benim makamımın olması veya birim müdürlerinin çalışma odasından ibaret değil. Burayı hep beraber aktif kullanmak zorundayız, burası sizin eviniz ve yuvanız, dertleri burada hep birlikte çözeceğiz. Hepimizin derdi ortak, niye? Hepimiz Boğaziçi’nde yaşıyoruz. Başı ağrıyan birinin derdi de belediye başkanının derdidir. Orayı yönetmeye ve oyuna talip olduğunuz için insanlar sizden beklenti içinde olacaklar. Çözüm aramazsanız, vatandaşın gönlüne dokunmazsanız, vatandaş odaklı çalışırsak başarılı olacağımızı düşünüyorum. Halk Günleri yapmak çok istiyorum, bu konuda çalışmalarım var. Aday adaylığı sürecinde olduğumuz için detay vermeyeyim, ama ben vatandaşımın belediye binasını aktif kullanmasını isteyen bir siyasetçiyim, vatandaşın gönlüne dokunacağım. Ben genç yaşıma ve bu kadar mücadeleme rağmen, inanıyorum ki başarılı olacağım. Halkla hep temas ve bağlantı içerisinde olacağıma da inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“Siyasi görüş ayrımcılığı yapmayacağım”

Belediye Başkanı seçilmesi halinde kesinlikle siyasi görüş ayrımcılığı yapmayacağı sözünü veren Alemdar, “26.05 -  2023, 2053 ve 2071 vizyonu olan AK Parti’nin yönettiği, 22 yıllık süreçte, atılımlar yapmış partinin mensubu ve aday adayı olarak, şunları söylemek isterim; biz gelir ve kazanç noktasında, önce beldemize bir gelir kapısı sağlamak zorundayız. Eğer gelir kapısı sağlayamazsak, gelir-gider dengesini kuramayız, bu sefer de yatırımları arttıramayız. Biz öncellikle belde de toplu bir kalkınma olsun, belde kazansın ve belde yapsın istiyoruz. Eğer bir başarı istiyorsak, önce gönüllere girmek zorundayız, vatandaşın gönlüne dokunmak zorundayız. Biz o makama geldiğimizde değişmek istemiyorsak, belde belediyesini halkımızla beraber yönetmek zorundayız. Siyaset sahnesinde, farklı renklerin ve görüşlerin olması çok normal, siyasetin doğal hali budur. Biz şunu yapmayacağız; B partisi mensubu bize oy vermedi diye denklemin dışına itmeyeceğiz. Belde yönetimi, belde de bulunan vatandaşlara hizmet etmek zorundadır. Ben, vatandaşım bana oy vermedi diye nasıl kenara atayım?” açıklamalarında bulundu.

“Maaşları ödemek için, para takibi yapan bir belediye istemiyoruz”

Son olarak, siyasette yer almaları için gençlere çağrıda bulunan Alemdar,  şunları söyledi:

Dakika 35.55 -  “Öncelikli hedefimiz, borçsuz bir belediye, borcunuz olmadığında, istediğiniz yatırımı yapabiliyorsunuz, moraliniz yüksek ve çalışma hevesiniz yüksek oluyor. Para güç demektir, paranız varsa güçlüsünüzdür niye? Bir ihtiyaç var ve yapmak istiyorsunuz, paranız var ve kaynağınız var, imkanınız var. Hemen talimatı vveriyorsunuz, en uygun olanı önünüze getiriyorlar ve uygulamaya koyuyorsunuz. Maaşları ödemek için, para takibi yapan bir belediye istemiyoruz. Ben 26 yaşında bir gencim, bugüne kadar bana verilen görevleri, azimle ve başarıyla, her zaman yerine getirdim. Öğrenime ve öğretime açık bir insanım, istiyorum ki bu görev bize tevdi edilsin. Gençlerin ve genç neslin, aktif görevlerde yer alabileceği deklare edilsin, görev verildiğinde başarıya nasıl ulaşılacağı da topluma gösterilsin. Ben bu göreve talibim, herkesin kendi gönlünde bir aslan yatar. Ben bu yola baş koyduysam, elbette ki seçilmek, kabul görmek ve onay almak isterim.”