Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halk sağlığının korunması ve mağduriyet yaşamaması adına marketlere ve fırınlara yönelik denetimler gerçekleştirdi. Raflarda tarihi geçmiş ürün ve ekmeklerde gramaj düşüklüğü olup olmadığını inceleyen ekipler, denetimlerin süreceğini kaydetti.

Denetim (2)-2

JANDARMA HER YERDE ŞÜPHELİLERİ ARIYOR JANDARMA HER YERDE ŞÜPHELİLERİ ARIYOR

Denetim kapsamında ekipler, tarihi geçmiş ürün olup olmadığını kontrol ederek, tespit edilen ürünlerle ilgili tutanak tutarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bildirildi.

Denetim (6)-1

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından denetimlere dair yapılan açıklamada, “Vatandaşların, marketlerdeki tarihi geçmiş ürünler ile raf kasa fiyatlarına yönelik şikayetlerini ve ekmek gramajlarında ve hijyen noktasında eksikliğe dair şikayetleri değerlendirilmiş olup, etiket - kasa fiyatı farkı tespit edilen 5 adet işyeri hakkında Ticaret İl Müdürlüğüne ve gramaj eksikliği, son kullanma tarihi geçmiş ürünler ve hijyen şikayetleri hakkında olumsuzluk tespit edilen 2 adet işyeri  ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bildirilerek gerekli yasal işlemlerin başlatılması sağlandı.” ifadelerine yer verildi.

Denetim (1)-2