AK Parti Kaynaşlı Belediye Başkan Adayı Ahmet Türkmen, Öncü TV ekranlarında yayınlanan ‘Güne Merhaba’ programında, Kaynaşlı ilçesinde yeniden AK Parti bayrağını dalgalandıracaklarını belirtti. Aday gösterilip vatandaşlarında desteği ile Belediye Başkanı seçilmesi halinde, ilçenin gelişimi için büyük atılımlar yapacağını ifade eden Türkmen, “Biz yedi aday adayıyız. Birimiz başkan adayı olacak. Kim olursa olsun, hepsinin çok başarılı olacağına inanıyorum. Ahmet Türkmen olsa ne yapacak? Bu 7 arkadaşla birlikte onların projelerini birleştirerek doğru olanı yapacağız. Ben yapamadığım hiçbir sözü vermem” diye konuştu.

Önümüzdeki 31 Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik süreçte AK Parti’den Kaynaşlı Belediye Başkan aday adayı olan iş insanı Ahmet Türkmen, seçim çalışmalarına devam ediyor. Yaptığı başarılı çalışmalar ile ilçe halkının dikkatini üzerine çeken Türkmen Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu, Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü, Radyo Öğüt ve Radyo Kent ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşan “Güne Merhaba Programına konuk olarak, aday gösterilip başkan seçilmesi halinde hayata geçireceği projeler ile çalışmalarını anlattı.

“Başkan seçilirsem diğer aday adayı arkadaşlarımız ile birlikte çalışacağım”

İlçede AK Parti’den 7 tane aday adayı olduğuna dikkat çeken Türkmen, “Vatandaşın mağduriyetini önleyerek bunun doğru olanını yapmamız lazım. Herkesi mutlu etme şansımız yok, ama doğruyu hep birlikte yapmalıyız. AK Parti Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü. Biz yedi aday adayıyız. Birimiz başkan adayı olacak. Kim olursa olsun, hepsinin çok başarılı olacağına inanıyorum. Ahmet Türkmen olsa ne yapacak? Bu 7 arkadaşla birlikte onların projelerini birleştirerek doğru olanı yapacağız. Ben AK Parti Belediyeciliğinin kazanacağına inanıyorum. Kim olursa olsun AK Parti bayrağını Kaynaşlı’da tekrar sallayacağımıza inanıyorum. Bizim il başkanımız ve il yönetimimiz bir anket yaptırdı. Bizim için en değerlisi budur. Çünkü sahada gerçekten sorarak bire bir anketler yaptı” şeklinde konuştu.   

“Eski sanayiyi daha güvenli binalara taşımak gerekiyor”

Kaynaşlı Eski Sanayi Sitesi’nin taşınması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe alarak yeni proje hazırlayacağının altını çizen Türkmen,  “Ticareti nasıl yönetiyorsak belediyeyi de bir ticaret gibi yönetmeliyiz. Belediyenin şirket kurma özellikleri var. Belediyecilik kolaylaştırıcı olmalı. Var olan sanayideki arkadaşlarımızın yanına giderek yatırımlarını güçlendirmek, onlar için bir şeyler yapabilecek miyiz onları konuşmalıyız.  Eski sanayiyi daha yeni bir iş alanı, daha güvenli binalara taşımak gerekiyor. Bunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşüp, onlardan hibe alarak doğru projeler yapılabilir” dedi.

“istihdamın arttırılması için Kadın evi yapmalıyız”

Başkan seçilmesi halinde ilçeye ev kadınlarını istihdama kazandırmak için ‘Kadın Evi’ projesi yapmak istediğini dile getiren Türkmen,  “Ben köylerimizin hepsine referandum sandığı koymak istiyorum.  Bir kadın evi yapmalıyız. Çalışamayan kadınların el emeği ürünlerinin yapılmasını sağlayarak, markalaştırmamız gerekiyor. Bir de kreş yapmak istiyorum.  Halkın içinde olursanız halk günlerine çok gerek kalacağını düşünmüyorum. Ama tabii ki yapılabilir. Belediyenin ilan sayfasında projeyi sunuyorsanız, zaten onların fikirlerini almış oluyoruz. Hayvanları kesinlikle toplamamız lazım. Çoğalmasını engellemek lazım. Hayvanlara zarar vermeyelim ama insan da değerli. Hayvan barınağını öncelikli olarak yapmamız gerekiyor.  Sporu teröre çevirmemek lazım.  Biz Kaynaşlıspor yönetimi oluşturup her branştan gençleri bulup onları istihdam etmeliyiz. Hatta çocuk yetenekliyse, ailesine destek olmalıyız” ifadelerini kullandı.

“Yapamayacağım hiçbir sözü vermem”

Kendisinin yapamayacağı hiçbir sözü vatandaşlara vermediğinin altını çizen Türkmen,  “Bizim ilk önce jeotermal kuyularımız var mı buna bakmamız lazım. Sera alanları oluşturup Kaynaşlı’ya ne uygunsa bunu yapmalıyız. Köylerdeki ekim alanlarına ekim yapılması lazım. Gelir gelmez bir an önce üniversite binasını yapmamız lazım. Bir kampüs alanı oluşturmamız lazım. Öğrencinin orada kalmasını sağlamak için sosyal alanlar oluşturmamız lazım. Kaynaşlı halkı pazaryeri çok istiyor. Bir sosyal alan, büyük parklar istiyor. Kültür merkezi için de kimle konuşsam yapmalısın diyorlar. Yapamayacağımız hiçbir sözü vermemeliyiz.” açıklamalarında bulundu.

İŞTE MERKEZ YEREL PARLAMENTO ADAYLARI İŞTE MERKEZ YEREL PARLAMENTO ADAYLARI

HABER: Savaş ARI